Planetes

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Planetes
Planetes manga vol 1.jpg
Žanras Mokslinė fantastika, drama
Manga
Autorius Makoto Yukimura
Leidėjas Japonija Kodansha
KanadaJungtinės Amerikos Valstijos Tokyopop
Serializuota  Weekly Morning
Leidimo metai 1999 m. sausis –
2004 m. sausis
Tomų sk. 4 (26 skyriai)
TV anime
Režisierius Gorō Taniguchi
Studija Sunrise
Kanalas Japonija NHK
Rodymo laikotarpis 2003 m. spalio 4 d. –
2004 m. balandžio 17 d.
Serijų sk. 26

Planetes (jap. プラネテス = Puranetesu, sen. gr. Πλανήτης 'planeta' arba 'klaidžiojanti žvaigždė'[1]) – japonų mokslinės fantastikos žanro manga, kurią sukūrė Makoto Jukimura. Bendrovė „Sunrise“ manga komiksus adaptavo į 26 serijų trukmės anime televizijos serialą, kuris 20032004 m. laikotarpiu buvo rodomas per NHK televiziją. Veiksmas vyksta 2075 m., pasakojama apie erdvėlaivio Toy Box grupelę darbuotojų, surinkinėjančių kosmines nuolaužas.

Mangą Šiaurės Amerikoje anglų kalba leidžia bendrovė „Tokyopop“, o anime – „Bandai Entertainment“. Tiek manga tiek ir anime pelnė Seiun Award apdovanojimą už geriausią mokslinės fantastikos kūrinių seriją.[2]

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Vyksmas sukasi apie Technora korporacijos Kosminių nuolaužų skyriaus erdvėlaivio DS-12 „Toy Box“ įgulą. Kosminių nuolaužų skyriaus (angl. Space Debris Section) paskirtis – užkirsti kelią palydovų, kosminių stočių bei kitų kosminių aparatų susidūrimui su nuolaužomis Žemės ir Mėnulio orbitose. Jie naudoja keletą metodų nuolaužų pašalinimui (dažniausiai nuolaužos yra sunaikinamos jas nukreipiant Žemės atmosferos link, arba surenkamos erdvėlaiviu ir vėliau taip pat sunaikinamos), pasitelkdami EVA kostiumus.

Epizoduose veiksmas kartais sukasi apie pačių nuolaužų rinkimą, tačiau dažniausiai tai yra tik priemonė veikėjų charakteriams vystyti. Kiti bendrovės darbuotojai į Nuolaužų skyriaus narius žiūri iš aukšto, nes šie yra žemiausia bendrovės grandis, todėl jiems tenka sunkiai dirbti, norint įrodyti savo vertę kitiems ir įgyvendinti savo svajones.

Tolimesni siužeto elementai apima būsimą tiriamojo pobūdžio misiją į Jupiterį nauju branduolių sintezės energija aprūpinamu erdvėlaiviu Von Braun ir pagrindinių veikėjų pasiryžimą dalyvauti šioje misijoje bet kokia kaina. Daugelis kitų siužeto vingių atskleidžia kiekvieno veikėjo motyvaciją ir asmenybę. Space Defense Front yra teroristinė organizacija, kuri įsitikinusi, jog žmonija savavališkai eksploatuoja kosminę erdvę vietoje to, kad pirmiausia spręstų globalias problemas Žemėje, tokias kaip badas ir netolygus socialinis-ekonominis pasiskirstymas.[3] Todėl jie vykdo teroristinį planą prieš didžiąsias kosmines bendroves, siekdami sunaikinti, tai kas jau sukurta, kad kosminės erdvės eksploatacijoje galėtų dalyvauti ir silpnos ekonomikos šalys.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]