NHK

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
NHK logotipas

NHK (jap. 日本放送協会 = Nippon Hōsō Kyōkai) arba Japonijos transliavimo korporacija yra Japonijos viešasis transliuotojas. NHK finansuojama televizijos licenzija.[1]

NHK valdo dvi sausumos televizijos paslaugas teikiančias įmones: NHK bendra televizija ir NHK mokomoji televizija, tris palydovinės televizijos paslaugas teikiančias įmones: NHK BS-1, NHK BS-2 ir NHK Hi-Vision, bei tris radijo tinklus: NHK Radio 1, NHK Radio 2 ir NHK FM.

Taip pat NHK transliuoja dvi programas skirtas užsieniui: NHK World TV (anglų k.) ir NHK World Premium (anglų ir japonų k.). Kai kurias jų siūlomas programas galima žiūrėti ir internete (tiesioginė transliacija). Taip pat NHK World TV siūlo ir Japonijos kultūros pažinimo, japonų kalbos bei kulinarijos programas.

Žinios[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NHK transliuoja žinias: おはよう日本 („Labas rytas, Japonija“), ニュース7 (Septintos valandos vakaro žinias), 渋谷5(Penktos valandos žinias), News Watch 9 (Devintos valandos žinias) ir anglišką NHK Newsline (NHK World TV).

Perspėjimai apie stichijas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

NHK yra pagrindinė perspėjimų transliuotoja, nes aptarnauja visą Japoniją. Perspėja apie žemės drebėjimus, cunamius, audras. Perspėjimus apie žemės drebėjimus transliuoja japonų, anglų, kinų (mandarinų), korėjiečių bei portugalų kalbomis.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. NHK: Profile

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka