Pečeneg

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Pečeneg
Демонстрация стрельбы из пулеметов ПКП Печенег - 4-й гвардейской Кантемировской танковой дивизии 01.jpg
Tipas kulkosvaidis
Variantai
Konstruktorius
Šalis Rusijos vėliava Rusija
Sukurtas CNIItočmaš
Gamintas
Naudotas
Naudotojai
Kalibras, mm 7,62
Šovinys, mm 7,62x54R
Šaudymo sparta, n/min. 600-800
Svoris, kg 8,2 (su kojelėmis), 12,7 (su stovu)
Ilgis, mm 1145
Vamzdžio ilgis, mm
Pradinis greitis, m/s 825
Taikymo tolis, m 1500
Maks. šūvio nuotolis, m
Mechanizmas
Dėtuvė juostos po 100 ir 200 šov.

Pečeneg (rus. Печенег, 6П41) – rusiškas 7,62 mm kulkosvaidis. Skirtas naikinti gyvajai jėgai, nešarvuotam transportui ir kt.

Pečeneg yra kulkosvaidžio PK/PKM perdarytas variantas. Tai leido lengvai pereiti prie jo gamybos, palengvino eksploataciją.

Tvirtesnis vamzdis leido perkelti kojeles prie vamzdžio žiočių, dėl ko pagerėjo kulkosvaidžio atrama, o pataikymų barstymasis sumažėjo 70 %.
Kulkosvaidžio vamzdis turi priverstinį aušinimą oru. Vamzdis turi išilginių keterų formos radiatorių ir apgobtas gaubtu. Šaudant iš vamzdžio išsiveržiančios parako dujos siurbia orą iš priekinės tarpo tarp vamzdžio ir vamzdžio gaubto dalies. Susidaro šalto oro srautas nuo angos gaubto užpakalinėje dalyje, kur po pernešimo rankena yra įtėkio anga, link vamzdžio žiočių.
Pagerintas vamzdžio aušinimas leido atsisakyti atsarginio vamzdžio. Todėl kulkosvaidžio komplekto masė, nepaisant to, kad Pečeneg vamzdis sunkesnis, sumažėjo. Vamzdžio konstrukcija sumažino oro srautą, kuris nuo įkaitusio vamzdžio kyla aukštyn ir apsunkina taikymąsi.
Vamzdžio konstrukcija leidžia iššauti 400 šūvių nemažėjant taiklumui. Ilgiausia nenutrūkstama serija – 600 šūvių (3 juostos po 200 šovinių – standartinis šovinių komplektas). Mūšyje gali iššauti iki 1000 šūvių per valandą, ir tai neblogina kulkosvaidžio kovinių charakteristikų ir negadina vamzdžio. Vamzdžio patvarumas – 25-30 tūkst. šūvių intensyviai šaudant.

2000 m. pradėta kulkosvaidžio modernizacija į variantą Pečeneg-2. Ketinama sumažinti vamzdžio liepsną, dar padidinti vamzdžio patvarumą, pagerinti jo suderinamumą su šarvuočiais, kuriuose kulkosvaidis įtaisomas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

nuotraukos