Panaros Dievo Gailestingumo koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 54°06′57″š. pl. 24°06′23″r. ilg. / 54.115804°š. pl. 24.10626°r. ilg. / 54.115804; 24.10626

Kazimiero-bazn-kryzius-64.png
Panaros Dievo Gailestingumo koplyčia
Panara, koplyčia.JPG
Savivaldybė Varėnos rajonas
Gyvenvietė Panara
Statybinė medžiaga medis, mūras
Pastatyta 2009 m.
Koplyčios interjeras

Panaros Dievo Gailestingumo koplyčia – Pilnų namų bendruomenės (katalikų asociacijos, siekiančios vienuolijos statuso) reikmėms skirti maldos namai, esantys Varėnos rajone, Merkinės seniūnijoje, Panaros kaime.

Pilnų namų bendruomenės Dievo gailestingumo koplyčia įsikūrusi miškų apsuptyje, 0,5 km į vakarus nuo kelio  2519  DruskininkaiLiškiavaPanaraJonionys  (neprivažiavus kaimo riboženklio nuo kelio  133  MerkinėLeipalingis  pusės, prie miško kelio pastatytas kryžius ir rodyklė). Pirmame aukšte yra koplyčios patalpos, o rūsyje įrengtos kitos pagalbinės patalpos: kunigo kambarys, susirinkimų kambarys, skalbykla, katilinė ir kitos pagalbinės ūkinės patalpos. Koplyčia yra mažai energijos naudojantis statinys. Maldininkus ir smalsuolius iš visos Lietuvos į Panaros kaimą miške netoli Merkinės traukia sekmadieninės vidinio išgydymo pamaldos ir galimybė asmeniškai pabendrauti su Pilnų namų bendruomenės įkūrėju kunigu Valerijumi Rudzinsku.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Neseniai šioje vietoje stovėjo tradicinis vienkiemis, o kunigo V. Rudzinsko suburta vienuolių bendruomenė meldėsi buvusiame svirne. Senoji koplytėlė jau seniai nesutalpindavo sekmadieniais į Panarą atvažiuojančių kartu su Pilnų namų bendruomene švęsti Viešpaties dienos piligrimų. 2009 m. birželio 15 d. pradėta statyti koplyčia. Kertinis akmuo pašventintas liepos 4 d., spalio 25 d. pašventinti trys iš Lenkijos atkeliavę varpai, o tų pačių metų gruodžio 24 d. paaukotos pirmosios šv. Mišios.

2010 m. rugsėjo 19 d. įvyko koplyčios pašventinimo iškilmės, kurioms vadovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Taip pat dalyvavo vyskupijos generalvikaras kun. Gintautas Kuliešius, kancleris kun. Žydrūnas Kulpys, Pilnų namų bendruomenės steigėjas kun. Valerijus Rudzinskas, Liškiavos parapijos klebonas kan. Valius Zubavičius, Šventežerio parapijos klebonas Jonas Cikana, Kauno Šv. Antano parapijos rezidentas kun. Vitas Kaknevičius. Liturginėms apeigoms vadovavo kan. Mindaugas Puidokas, išpažintis klausė Vievio parapijos vikaras kun. Donatas Šukys ir Pilnų namų bendruomenės rezidentas kun. Jurij Dombrovskij. Buvo atvykę per du tūkstančius piligrimų iš visos Lietuvos.

Prie koplyčios atsiradimo prisidėjo Pilnų namų bendruomenės moderatorius brolis Laimonas Mituzas, dirbo architektas Mindaugas Jamantas, projektų vadovė Rūta Jakubonienė.

Pilnų namų bendruomenė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pilnų namų bendruomenė Panaroje yra besikurianti katalikų vienuolija, veiklą vykdanti nuo 1997 m. Jo tikslas - kad turintis problemų žmogus, apsigyvenęs bendruomenėje, būtų evangelizuotas, priimtų tikėjimą, pradėtų vaduotis iš priklausomybių ir rengtųsi sugrįžti į savarankišką gyvenimą arba pasišvęstų bendruomenėje atliekamai tarnystei. Bendruomenė vadovaujasi tradicine vienuolynuose įprasta dienotvarke (regula). Nuo savo įsikūrimo dienos bendruomenė vykdo socialinę – psichologinę reabilitaciją priklausomybės ligomis (alkoholizmu, narkomanija) sergantiems asmenims.

1999 m. vasarą Kaišiadorių vyskupui buvo pristatyti bendruomenės Įstatų apmatai bei gyvenimo tvarka ir buvo gautas jo pritarimas kurti bendruomenę. Kaišiadorių vyskupas Juozapas Matulaitis, nuo pradžių globojantis bendruomenę, 2001 m. liepos 2 d. patvirtino Įstatus ir suteikė jai bažnytinio juridinio asmens statusą.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka