Naruto

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus.
Jei galite, sutvarkykite; apie sutvarkymą galite pranešti specialiame Vikipedijos projekte.
Naruto
Naruto01.jpg
Žanras Fantastika, nuotykių, drama, veiksmo, shōnen, komedija
Manga
Autorius Masaši Kišimoto
Leidėjas Japonija Jump Comics
Serializuota  Weekly Shonen Jump
Leidimo metai 2002 vasaris – vis dar leidžiama
Tomų sk. 63 tomai ir 630 skyrių (2013 m. gegužės 15 d. duomenimis)
TV anime: Naruto
Režisierius Hajato Date
Studija Studio Pierrot
Kanalas Japonija Animax, TV Tokyo
Rodymo laikotarpis: 2002 m.spalio 3 d. – 2007 m. vasario 8 d.
Serijų sk. 220
TV anime: Naruto Shippūden
Režisierius Hajato Date
Studija Studio Pierrot
Kanalas Japonija Animax, TV Tokyo
Rodymo laikotarpis: 2007 m. vasario 15 d. – (teberodoma)
Serijų sk. 312 (2013 m. gegužės 15 d. duomenimis)
Susiję darbai
 • Jump Festa 2003: Surasti Raudonąjį Keturlapį Dobilą (OVA)
 • Jump Festa 2004: Mūšis Prie Paslėptojo Krioklio. Aš - Herojus! (OVA)
 • Pagaliau Susirėmimas! Jonin prieš Genin!! Didysis kovų turnyro susirinkimas!! (OVA)
 • Naruto Kino Filmo OVA: Konohos Kasmetinis Sporto Festivalis (OVA)
 • Naruto Kino Filmas: Nindzių Susirėmimas Sniego Šalyje
 • Naruto Kino Filmas 2: Iliuziniai Griuvėsiai Žemės Gelmėse
 • Naruto Kino Filmas 3: Pusmėnulio Salos Gyvūnų Panika
 • Naruto: Šippūden Kino Filmas
 • Naruto: Šippūden Filmas 2: Ryšiai
 • Naruto: Šippūden filmas: Ugnies Valios Paveldėtojai
 • Naruto: Šippūden Filmas: Prarastasis Bokštas
 • Naruto: Šippūden Filmas: Kraujo Kalėjimas

Naruto yra Masaši Kišimoto (岸本 斉史) parašytos ir iliustruotos manga serijos. Pagrindinis veikėjas – Naruto Uzumaki (うずまきナルト), paauglys nindzė, nuolat ieškantis pripažinimo ir siekiantis tapti Hokage (火影), viso kaimo pripažintu vadovu ir stipriausiu iš visų.

Manga pirmą kartą publikuota 1999 metais 43-iajame Japonijos Shounen [Šōnen] Jump leidime. Šiuo metu, manga dar tęsiama - jau išleistas 63 knygos tomas. Manga vėliau buvo adaptuota į animacinį filmą, sukurtą Studio Pierrot ir Aniplex įmonių. Animacinio filmuko premjera Japonijoje buvo 2002 metų spalio 3 dieną ir serijos yra leidžiamos iki šiol. Naruto apima 220 epizodų. Naruto: Shippuden, Naruto tęsinys, yra transliuojamos nuo 2007 metų vasario 15 dienos. Be animacinių serijų, Studio Pierrot taip pat yra išleidusi šešis filmus papildyti serijoms.

Naruto yra antras pagal populiarumą tebesitęsiantis animacinis filmukas Japonijoje, šiek tiek nusileidžiantis One Piece.

7 mangos tomas 2006 metais laimėjo Quill apdovanojimą už geriausią grafinę novelę Šiaurės Amerikoje.


Veikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

7 komanda[taisyti | redaguoti kodą]

Naruto Uzumaki. – Pagrindinis veikėjas, trylikos metų našlaitis gyvenantis Ugnies šalyje, kaimelyje pavadinimu Konohagakure (木ノ葉隠れ) arba tiesiog Konoha (木ノ葉, išvertus iš japonų kalbos tai reiškia kaimelis pasislėpęs po lapais). Narutas nuo pat vaikystės savyje nešioja įkalintą demoną – devynuodegį lapiną. Šitą lapiną į Naruto kūną įkalino ketvirtasis kaimelio valdovas (jo tėvas Minato Namizake) (Jondaime Hokage, 四代目火影), taip išgelbėdamas kaimelį nuo pabaisos antpuolio. Be to, ketvirtasis hokage tikėjo jog jo sūnus kažkada valdys devynuodegio čiakra (tikrasis jo vardas Kurama). Po šio įvykio visi kaimelio gyventojai ėmė bijoti nuožmaus lapino tūnančio Naruto viduje ir tai išreiškė ignoruodami Narutą ir visaip jo vengdami. Narutui buvo labai liūdna gyventi vienui vienam, jis nesuprato kodėl žmonės jo vengia (Ketvirtasis Hokagė uždraudė Narutui ar bet kam kitam papasakoti apie lapino antpuolį, apie tai zino tik dalivavusieji antpuolije). Jis visais įmanomais būdais stengėsi atkreipti į save dėmesį, dažniausiai krėsdamas pokštus, dėl to kaimelio gyventojai dar labiau jo nemėgo. Didžiausia Naruto svajonė yra tapti Hokage (kaimelio valdovu), nes tada, jo nuomone, jis įgytu žmonių pripažinimą ir pasitikėjimą. Pabaigęs nindzių akademiją ir tapęs genin (下忍) lygio nindze, jis paskiriamas į 7 būrį, kartu su Sakura Haruno (春野 サクラ) ir Sasuke Učiha (kuris vėliau palieka kaimelį siekdamas didesnios galios, kad galėtu atkeršyti savo vyresniajam broliui Itači Učyha) (うちはサスケ), jų mokytoju tampa patyręs džounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė vardu Kakašis Hatake (はたけカカシ). Nuo čia prasideda Naruto ir jo draugų kelionės ir išbandymai.


Sasukė Učiha (うちはサスケ). Vienas iš trijų likusių gyvų Učiha klano narių. Įvaldęs paveldimą kovos techniką naudojant akis (dōdžucu kekkei genkai - 瞳術血継限界) – Šaringan (写輪眼). Jo kadaise mylėtas brolis Itači Učiha (うちはイタチ) išžudė visus klano narius palikdamas tik gyvą tik jį, todėl jis trokšta atkeršyti savo broliui, bet kokia kaina. Sasukė nuo mažens pasižymėjo nepaprastais sugebėjimais ir nindzių akademiją baigė geriausiais pažymiais. Jis priklauso 7 būriui kartu su Naruto Uzumaki ir Sakura Haruno. Kadangi vaikystėje patyrė psichologinę traumą, Sasukė yra abejingas, ciniškas ir labai pasitikintis savimi. Jie yra labai artimi su Narutu, nors iš pirmo žvilgsnio taip neatrodo. Vėliau jis apleidžia Konohagakurę siekdamas galios ir toliau tęsią savo kelionę kaip keršytojas.


Sakura Haruno (春野 サクラ). Naruto Uzumaki ir Sasuke Učiha komandos narė, priklauso 7 būriui. Ji nuo mažens myli Sasukę ir dėl jo dėmėsio varžosi su Ino Jamanaka (山中いの, savo geriausia drauge). Vėliau tampa Cunadės (綱手, 5 Hokagės) mokine ir siekia tapti gera nindze medike. Vaikystėje Sakura buvo per daug drovi ir silpna, tačiau laikui bėgant jos asmenybė stipriai pasikeitė ir ji tapo tvirta, gerai įvaldžiusia kovos menus ir pasižyminčia nepaprasta jėga . Jos ir Naruto, bei Sasuke ryšys yra labai tvirtas.


Sai (サイ). Pogrindinės ANBU (暗部, specialiosos pajėgos būrys, sutrumpinimas iš 殺戦術特殊隊 - Ansacu sendžucu tokušu butai) organizacijos narys, pasiųstas į 7 komandą šnipinėti. Buvęs nemandagus ir bejausmis jis prisirišo prie Naruto, sužinojo ką reiškia jausmai ir dabar yra pavyzdingas nindzė. Jis yra dailininkas ir naudoja savo piešinius kovodamas. Sai priklauso 7 komandai kartu su Naruto Uzumaki ir Sakura Haruno.


Kakašis Hatakė (はたけカカシ). Konohagakurės Baltojo Ilties sūnus, vienas galingiausių ir labiausiai patyrusių džounin [džōnin] (上忍) lygio nindzių kaimelyje po lapais (priklausė ANBU specialiosios parengties būriui). Dar vadinamas Kopijavimo Nindze, nes turi unikalią akį (Šaringan) kurią gavo kaip dovaną iš savo mirštančio draugo Obito Učiha (うちはオビト). Dėl savo akies ir sugebėjimo kopijuoti svetimas kovos technikas jis yra plačiai žinomas tarp nindzių. Kakashi yra 7 komandos vadas prižiūrintis ir mokantis Sakura Haruno, Naruto Uzumaki ir Sasuke Učiha (vėliau Sai). Vaikystėje jis buvo 4 Hokagės (Minato Namikaze - 波風ミナト) mokinys. Jo geriausias draugas ir amžinas konkurentas – Maito Gai (Might Guy, jap. マイト・ガイ). Jie tarpusavyje kovėsi beveik 100 kartų.

8 komanda[taisyti | redaguoti kodą]

Hinata Hjūga (日向ヒナタ). Priklauso Hjūga (日向) klano pagrindinei šeimai, turi tą pačią kekkei genkai (血継限界, paveldimą kovos techniką) kaip jos pusbrolis Nedži (日向ネジ, Nedži Hjūga) – bjakugan (白眼), tik yra šiek tiek silpnesnė. Hinata yra nepaprastai drovi, labai myli Naruto ir visada stengiasi jam padėti. Ji priklauso 8 būriui, jos komandos nariai- Kiba Inuzuka (犬塚キバ), Šino Aburame (油女シノ), o mokytoja Kurenai Jūhi (夕日 紅).


Kiba Inuzuka (犬塚キバ). Kiba ir jo augintinis šuo Akamaru (赤丸) yra neišskiriami, jie visada kartu, net ir kovodami. Kiba priklauso Inuzuku (犬塚) klanui kuris pasižymi augindamas šunis ir vilkus. Kiba yra labai nekantrus ir kartais arogantiškas, jie su Naruto Uzumaki dažnai pykstasi. Kiba priklauso 8 komandai kartu su Hinata Hjūga, Šino Aburame ir mokytoja Kurenai Jūhi.


Šino Aburame (油女シノ). Šino priklauso dėl savo neįprasto kovos būdo plačiai žinomam Aburame klanui, kurie kovoja pasitelkdami vabzdžius. Šino leidžia savo kūne gyventi ir veistis vabzdžiams, už tai šie jam padeda kovoje. Šino yra tylus ir uždaras, dažnai pyksta kai jo neatsimena. Jis priklauso 8 komandai kartu su Hinata Hjūga, Kiba Inuzuka ir mokytoja Kurenai Jūhi.


Kurenai Jūhi (夕日 紅). Ji yra džounin [džōnin] (上忍) lygio ku no iči (くノ一, moteris nindzė). Kurenai yra labai gabi gendžucu (幻術, iliuzijų) naudotoja, daug žinių apie jos asmenybę nėra, tik tiek, kad ji užmezguzi artimus santykius su Asuma Sarutobi (猿飛アスマ). Ji yra 8 komandos vadė ir prižiūri Hinata Hjūga, Kiba Inuzuka ir Šino Aburame.

9 komanda[taisyti | redaguoti kodą]

Nedži Hjūga (日向ネジ). Tai Hjūga (日向) klano narys, priklausantis ne pagrindinei šeimai, todėl turi sutramdymo užkeikimą savyje, kuris išreikštas tatuiruotės pavidalu jam ant kaktos. Daugelio vadinamas genijumi, nes yra puikiai įvaldęs paveldimą kovos techniką (kekkei genkai) – bjakugan, kuris leidžia matyti varžovo čakros tinklus ir pažeisti jų veiklą. Ankščiau buvo arogantiškas ir piktas, bet po kovos su Narutu per čūnin (中忍) egzaminą (aukštesnis nindzių lygis) visiškai pasikeitė ir tapo pavyzdingu Konohagakurės kariu. Jis priklauso 9 komandai kartu su Rock Lee, Ten Ten ir jų mokytojų Maito Gai.

Rock Lee. Labai keistai atrodantis personažas, tačiau pasižymi be galo gera širdimi ir nepaprasta valia. Jis nemoka jokių nindžucu (nindzių kovinės technikos panaudojant čakrą) ar gendžucu (iliuzijos menas), todėl pasikliauja vien savo ištobulinta taidžucu (体術, kovos menai). Rock Lee stengiasi įrodyti, kad labai sunkiai dirbdamas gali aplenkti net ir pačius gabiausius nindzes. Jis dievina savo moktyoją Maito Gai ir besąlygiškai seka jo pėdomis. Per čūnin (中忍) egzaminą patyrė labai sunkią traumą kurią pavyko išgydyti Cunadei (5 Hokagei). Nuo tada jis stengiasi dar labiau ir treniruojasi kiekvieną laisvą akimirką. Jis priklauso 9, Maito Gai vadovaujamai komandai, kartu su Nedži Hjūga (日向ネジ) ir Ten Ten.


Ten Ten (テンテン). Labai retai ekrane rodoma ku no iči (くノ一, moteriškos lyties nindzė). Jos svajonė buvo tapti panašia į Cunadę (5 Hokagę). Ten Ten specializuojasi tolimo nuotolio kovose, kaudamasi ji naudoja įvairiausius ginklus, kuriuos laiko patalpinusi tūkstančiuose specialių ritinėlių. Ji priklauso 9 komandai kartu su Nedži Hjūga, Rock Lee ir mokytoju Maito Gai.


Maito Gai (Might Guy, jap. マイト・ガイ). Arba kitaip Konohos kilnusis mėlynasis žvėris. Tai džounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė puikiai įvaldęs taidžucu (体術, kovos menus). Galima drąsiai teigti, kad tai pats keisčiausias veikėjas iš visų. Gyvenime jis vadovaujasi pagal sau vienam suprantamas idėjas. Jis nuolat treniruojasi ir stengiasi bet kokią veiklą paversti puikia treniruote. Jo geriausias draugas ir amžinas konkurentas – Hatake Kakaši. Gai labai myli savo mokinį Rock Lee. Gai yra 9 komandos vadas ir prižiūri Rock Lee, Nedži Hjūga ir Ten Ten.

10 komanda[taisyti | redaguoti kodą]

Ino Jamanaka (山中いの). Jamanakų klano atžala, kurios išskirtinė kovos technika leidžia atakuoti priešo mintis. Ji su Sakura Haruno yra geriausios draugės ir kartu varžovės, nes abi yra įsimylėjusios Sasuke Učiha. Ino yra labai pasitikinti savimi ir nuolat giriasi savo nepriekaištinga išvaizda. Vėliau bando specializuotis kaip medicininė nindzė. Ji priklauso 10 komandai kurios vadas – Sarutobi Asuma (猿飛アスマ). Kartu su savo komandos nariais Šikamaru Nara (奈良シカマル) ir Čōdži Akimiči (秋道チョウジ) jie sudaro nepaprastą trijulę – Ino-Šika-Čō (いのシカチョウ), visai kaip ir jų tėvai. Šitą Ino-Šika-Čō komandinę formaciją jie naudoja kovodami.


Šikamaru Nara (奈良シカマル). Nepaprastu protu ir analitiko talentu apdovanotas nindzė, vienintelė jo bėda, kad jis labai tingus ir nuolat skundžiasi gyvenimu. Jo išskirtinė kovos technika yra šešėlių gaudymas, jis gali suparalyžuoti priešą ir paversti jį savo marionete, jei pagavo jo šėšėlį. Šikamaru geriausias draugas yra Čōdži Akimiči, taip pat jis neblogai sutaria su Naruto Uzumaki. Jis priklauso specialiai kovinei komandinei formacijai Ino-Šika-Čō. Jo komandos draugai yra Ino Jamanaka ir Čōdži Akimiči, mokytojas – Asuma Sarutobi.


Čōdži Akimiči (秋道チョウジ). Labai geros širdies nindzė, visada padedantis savo draugams. Jis savo kūno masę panaudoja savo kovinėms taktikoms. Jo geriausias draugas – Šikamaru Nara. Čōdži paprastai būna labai ramus, išskyrus atvejus, kai jį pavadina storu, tada jis tampa nebevaldomas. Čōdži visada galvoja apie maistą ir valgo kiekvieną laisvą minutę. Jis priklauso specialiai kovinei komandinei formacijai Ino-Šika-Čō. Jo komandos draugai yra Ino Jamanaka ir Šikamaru Nara, mokytojas – Asuma Sarutobi.


Asuma Sarutobi (猿飛アスマ). Džounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė, garsaus Sarutobi (猿飛 - skraidanti bezdžionė) klano palikuonis, 3 Hokagės Hiruzen Sarutobi (猿飛ヒルゼン) sūnus. Jis jaunystėje priklausė 12 nindzių sargų organizacijai. Jo geriausias draugas – Čiriku (チリク). Jie su Kurenai Jūhi puoselėja šiltus jausmus vienas kitam. Jo išskirtinis bruožas – amžinai rūkstanti cigaretė burnoje. Asuma ir Šikamaru Nara dažnai leisdavo laisvalaikį kartu žaisdami šiogi (japoniškos šaškės). Jis yra 10 komandos vadas ir prižiūri Ino Jamanaka, Šikamaru Nara ir Čōdži Akimiči (秋道チョウジ).


Hokagės[taisyti | redaguoti kodą]

1 Hokagė . Haširama Sendžu (千手 柱間) – legendinis nindzė, sugebėjes valdyti medieną. Jis buvo Sendžu klano vadas ir kartu su Učiha klano vadu Madara Učiha įkūrė pirmąjį nindzių miestelį – Konohagakurę. Vėliau jis tapo pirmuoju Konohagakurės Hokage – Shodai Hokage (išvertus iš japonų kalbos – pirmasis ugnies šėšėlis). Buvo 3 Hokagės Hiruzen Sarutobi mokytojas ir 5 Hokagės Tsunadės senelis.


2 Hokagė . Tobirama Senju arba Nidaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – antrasis ugnies šėšėlis). Jis buvo pirmojo Hokagės Hashirama Senju brolis. Pirmasis išrado mirusiųjų prikėlimo ir panaudojimo techniką – Kuchiyose: Edo Tensei. Buvo 3 Hokagės Hiruzen Sarutobi mokytojas ir 5 Hokagės Tsunadės dėdė.


3 Hokagė . Hiruzen Sarutobi arba Sandaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – trečiasis ugnies šėšėlis). Jis buvo pirmojo ir antrojo Hokagių mokinys. Vėliau treniravo Tsunadę, Orochimarą ir Jiraiyą kitaip dar vadinamus legendiniais saninais(išminčiais). Jis yra Asuma Sarutobi tėvas ir Konohamaru Sarutobi senelis.


4 Hokagė . Minato Namikaze arba Yondaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – ketvirtasis ugnies šėšėlis), dar žinomas kaip Konohos geltonasis blyksnis (jis gavo šią pravardę, nes pasižymėjo nepaprastu greičiu). Jo mokytojas yra legendinis saninas(išminčius) Jiraiya. Minato yra Naruto Uzumaki tėvas, kuris įkalino devynuodegį lapiną savo sūnaus kūne. Jis žuvo gindamas savo kūdikį ir Konohą nuo devynuodegio lapino atakos.


5 Hokagė . Tsunade arba Godaime Hokage (išvertus iš japonų kalbos – penktasis ugnies šėšėlis). Ji Hokagės postą perėmė iš savo mokytojo – Hiruzen Sarutobi. Jos krikštatėvis yra pirmasis Hokagė Hashirama Senju. Po mažojo broliuko Nawaki ir mylimojo Dan mirties ji išvyko iš Konohos ir pradėjo lošti. Tsunadė yra viena iš legendinių saninų (išminčių) kartu su Jiraiya ir Orochimaru. Ji yra pati stipriausia ir geriausia medicininė nindzė iš visų.

Kiti veikėjai[taisyti | redaguoti kodą]

Iruka Umino . Chuunin lygio Konohos nindzė, dirba nindzių akademijoje. Jo tėvai žuvo per devynuodegio lapino ataką. Jis buvo pirmasis Naruto Uzumaki mokytojas ir yra jam kaip vyresnysis brolis. Visada pavaišina Naruto ramen makaronais (japoniški makaronai).


Jiraiya. Tai vienas iš trijų legendinių saninų (išminčių) kartu su Tsunade ir Orichimaru. Jis yra trečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi mokinys, vėliau buvo 4 Hokagės Minato Namikaze ir Naruto Uzumaki mokytojas. Jis rašo erotines noveles ir yra didelis moterų mylėtojas.


Orochimaru . Vienas iš trijų legendinių saninų (išminčių) kartu su Jiraiya ir Tsunade. Jis yra trečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi mokinys, o vėliau mokė Anko Mitarashi. Po tėvų mirties jis visiškai pasikeitė ir pradėjo naudoti uždraustas kovos taktikas, pagautas nusikaltimo vietoje buvo ištremtas iš Konohos, dėl to labai pyksta ir kuria piktus planus. Jo dešinioji ranka yra Kabuto Yakushi, kartu jie atlikinėja eksperimentus su žmonėmis.


Konohamaru Sarutobi . Trečiojo Hokagės Hiruzen Sarutobi anūkas, pašėles neklaužada, nori būti Hokage. Jie su Naruto Uzumaki susidraugavo ir mokosi vienas iš kito.


Ebisu. Tai džounin [džōnin] (上忍) lygio nindzė treniruojantis tik elitą, jis yra Konohamaru Sarutobi mokytojas, nors jie ir nelabai sutaria.


Kabuto Yakushi . Našlaitis užaugintas svetimų tėvų, medicininė nindzė, dešinioji Orochimaru ranka.


Akatsuki[taisyti | redaguoti kodą]

Bendra informacija . Tai S lygio nusikaltėlių grupuotė susidedanti iš labai galingų nindzių, dažniausiai pabėgusių iš savo kaimelių. Jie kolekcionuoja uodeguotosius žvėris ir išsiurba jų čakras specialios technikos metu. Akatsuki išvertus iš japonų kalbos reiškia aušrą. Organizacijos pagrindinis atributas – juodi paltai su raudonais debesėliais.

Itachi Uchiha . Pabėgęs Konohagakurės nindzė, garsaus Uchiha klano atstovas išžudęs visus savo klaniškius, išskyrus jaunesnįjį brolį Sasuke Uchiha. Jau nuo mažens Itachi buvo labai gabus . Būdamas 7 metų baigė nindzių akademiją, 8 įvaldė dojutsu kekkei genkai (paveldimą okuliarinė kovos techniką) – sharingan, 10 metų išlaikė chunnin lygio nindzių egzaminą, o 13 tapo ANBU būrio kapitonu. Jis yra labai aukšto lygio genjutsu (iliuzijų kūrimo meno) meistras. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Kisame Hoshigaki.

Kisame Hoshigaki . Pabėgęs Kirigakurės nindzė, priklauso septynių Rūko kaimo kardininkų grupei. Kisame dar vadinamas kaimelio Paslėpto Rūke pabaisa, kaudamasis jis naudoja vandens elementą ir savo kardą – Samehadą, sugebantį sugerti varžovo čakrą. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Itachi Uchiha.

Deidara . Pabėgęs Iwagakurės nindzė, priklausė kaimelio sprogmenų specialistų organizacijai. Jo kovos technikos paremtos tolima distancija. Jis mano, kad jo kuriamos bombos yra menas. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Sasori.

Sasori . Pabėgęs Sunagakurės nindzė, dar žinomas kaip Sasori iš raudonųjų smėlynų. Jis yra kovinių lėliu meistras ir išradėjas. Sasori yra įsitikinęs, kad paversdamas savę lėle (ir turėdamas kuo mažiau tikros gyvybės savyje) jis kuria tobulą ir ilgalaikį meną. Nors Sasori ir Deidara dirba kaip komanda, jie dažnai nesutaria meno klausimu, vienam iš jų menas, tai – momentalus sprogimas, antram – amžinas paveldas. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Deidara.

Hidan . Pabėgęs Yugakurės nindzė, kažkokios neaiškios religijos pasekėjas garbinantis dievą Jašiną ir atliekantis jam ritualus, kurie padaro jį beveik nemirtingą. Jo partneris Akatsuki organizacijoje yra Kakuzu.

Kakuzu . Pabėgęs Takigakurės nindzė, Akatsuki organizacijos iždininkas. Jo specialus gebėjimas yra susiųti ir sutvarkyti betkokius sužeidimus. Kakuzu ir Hidan yra tobuli partneriai, nes Hidan gali būti sulaikytas (bet nenužudytas) jam nukirtus galvą, tačiau Kakuzu gali jį susiųti, net iš menkiausių dalelių. Tai pat Kakuzu savo kūne gali sutalpinti iki penkių skirtingų širdžių ir jas naudoti atgaivinant keturis skirtingų elementų monstrus savo kūne. Kai visos širdys yra jo kūne, jis jas gali persiųsti į betkurią savo kūno dalį, tokiu būdu net nukirstos kūno dalįs gali veikti atskirai nuo likusio kūno.

Konan . Amegakurės nindzė, vienintelė moteris Akatsuki organizacijoje. Ji kaunasi panaudodama popierių ir origami (lankstymas iš popieriaus Japonijoje). Jos partneris Akatsuki organizacijoje Pain.

Pain (Nagato) . Amegakurės nindzė įvaldęs dojutsu kekkei genkai (paveldima okularinė kovos technika) – rinnegan. Jis yra Amegakurės valdovas.

Zetsu . Madara Uchiha sukurtas padaras iš pirmojo Hokagės ląstelių, susidedantis iš baltojo zetsu ir juodojo zetsu. Puikiai tinka šnipinėjimui.

Tobi (Obito) . Akatsuki organizacijos vadas įvaldęs dojutsu kekkei genkai (paveldima okularinė kovos technika) – sharingan ir daugelį kitų labai pavojingų technikų.

Madara Uchiha . Tikrasis organizacijos vadas, tiesiog niekad nesirodydavo nariams. Tik Tobi žinojo apie Madara ir tuo pačiu jam paslapčia perduodavo žinias apie organizacijos veiklą. Tai turbūt pati stipriausia likusi nindze visame pasaulyje.

Papildoma informacija[taisyti | redaguoti kodą]

Taijutsu[taisyti | redaguoti kodą]

Tai nindzių kovos stilius, kai nenaudojama čakra, trumpai tariant – kovos menai. Čia pasikliaujama tik raumenų jėga, todėl taijutsu gali įvaldyti bet kuris nindzė, net jei neturi ninjutsu ar genjutsu gabumų. Taijutsu naudotojai kovoje yra siunčiami pirmiausia, norint išsiaiškinti, kokias galimybės ir gebėjimus turi priešininkas. Taijutsu skirstoma į dvi grupes: Gouken- nindzė stengiasi sužaloto priešininko kūna, sulaužyti kaulus. Juuken – nindzė žaloja priešininko vidinius organus.

Ninjutsu ir Genjutsu[taisyti | redaguoti kodą]

Visiškai nesusijusios technikos, kurioms gabumus ir polinkį turi ne visi nindzės.

Ninjutsu – tai nindzių kovų technikos, kurios reikalauja čakros naudojimo. Naudojant čakrą, sukuriamos bangos, gyvūnų atvaizdai, žemės drebėjimai, liūnai, uraganai ar kitokie dariniai, kurie gali labai rimtai ar mirtinai sužeisti priešininką. Tai savotiška magija.

Genjutsu – tai iliuzijų technika. Įvaldę, ar turintys polinkį į šį kovos būdą, gali kurti iliuzijas, ir taip apgauti priešininką. Genjutsu pagalba galima įtikinti žmogų, kad jis dega ar jį apsivyniojo medis, taip pat pasiversti akmeniu ar sukurti savo atvaizdą. Tai daroma siunčiant nedidelį kiekį nuosavos čakros į priešininko smegenis, ir taip kontroliuojant jų veikimą. Genjutsu „atjungia“ auką, ir kol nėra pašalinamas, neleidžia aukai prabusti. Tuo metu genjutsu naudotojas gali pribaigti ne tik mintis, bet ir kūną.

Kekkei genkai (paveldimos kovos technikos)[taisyti | redaguoti kodą]

Bloodline Limit arba Kekkei Genkai. Tai yra tam tikri genai, kurie perduodami tik šeimos nariams ir suteikia jų turėtojui tam tikru išskirtiniu gabumų(Sharingan, Byakugan, Rinnegan, kaulų auginimas, lastelių koregavimas ir t. t.) kuriu neįmanoma nukopijuoti arba išmokti ne klano nariams, jie yra įgimti ir paveldimi.

Kita Keikei Genkai rūšis gali būti išauginta sujungiant dvi skirtingas čakros rūšis. Nindziu pasaulyje egzistuoja penkios pagrindinės čakros rūšys: Oro, Vandens, Žemės, Ugnies ir Žaibo. Sujungus bet kurias dvi iš pagrindinių yra gaunama nauja čakros rūšis. Pavyzdžiuj: Kapitonas Yamato yra paveldėjas Vandens ir Žemės čakros rūšis, todėl jis gali naudoti Medžio valdymo technikas, kaip ir pirmasis Hokage.

Čakra[taisyti | redaguoti kodą]

Trumpai tariant, čakra, tai vidinės žmogaus jėgos. Čakros kanalai yra išsidėstę visame kūne. Čakros ištekliai gali baigtis, kai jų išnaudojama per daug arba jos naudojimas blokuojamas specialiomis jutsu ar kovos technikomis. Čakra „gaminama“ iš kūno stiprybės ir psichologinio tvirtumo. Kuo stipresnis kūnas ir siela, tuo daugiau čakros galima aktyvuoti savo kūne. Ji naudojama genjutsu ir ninjutsu technikoms. Net ir taijutsu remiasi ne tik kūno stiprybe, bet ir čakros koncentravimu, čakra gali būti sukoncentruota kurioje nors specifinėje kūno vietoje, pvz., į kojas, ir taip sustiprinti savo smūgį.

Čakra, taip pat, gali turėti tam tikro gamtos elemento ypatybių. Žmogus, įvaldęs savo čakros elementą, gali pasinaudoti tomis ypatybėmis kuriant naujas specializuotas technikas. Elementų čakros yra pranašesnės viena už kitą. Kiekvienas nindzė turi įgimta čakros rūšį. Naruto Uzumaki turi vėjo, Sasuke turi ugnies, bei žaibo. Pasiekus aukštesnį čakros kontroliavimo lygį išmokstama įvaldyti ne vieną čakros rūšį. Kai kurie žmonės sugeba sujungti dvi čakros rūšis ir sukurti naują rūšį kaip ledo ar medžio. Sujungiant vėjo ir vandens čakrą, gaunamas ledas, o sujungus žemės ir vandens gaunamas medžio. Tačiau ne visada sujungus dvi čakros rūšis gaunamas tas pats elementas(sujungus vandens ir žemės elementus galima gauti ne tik medžio, bet ir purvo elementą).

Klanai[taisyti | redaguoti kodą]

Uzumaki klanas labai patyrę kurti specialias užrakinimo ar įkalinimo technikas. Klano nariai: Naruto Uzumaki, Nagato(Pain), Nagato tėvai, Kushina Uzumaki, Mito Uzumaki, Karin. Šio klano žmonės buvo labai gerai įvaldę Fūinjutsu(Specialias įkalinimo taktikas). Šis klanas buvo žinomas visam pasaulyje, daugelis jų bijojo, bet po Sūkurio Tautos sunaikinimo per didžiuosius Šinobių (nindzių) karus klanas išsibarstė po visas šalis. Šis klanas pasižymi ilgaamžiškumu ir gyvybingumu, šitą savybę turbūt paveldėjo iš Senju klano protėvių(Pirmojo ir antrojo Hokagių).

Hjūga klanas Įvaldę Bjakugan (ž.r. Baltos akys). Tai akių kovos technika, kuris leidžia matyti čakros tinklą, sekti čakros cirkuliaciją, matyti kiaurai daiktus, pritraukti vaizdą. Turi savitą taijutsu kovos techniką, smogia i čakros tinklą, taip sustabdydami čakros perdavimą. Taip gali ir užmušti savo priešininkus . Yra dvi Hyuuga šakos: pagrindinė, kuriai priklauso Hinata ir išorinė, kuriai priklauso Nedži. Išorinė klano atšaka yra skirta pagrindinės apsaugojimui.

Uchiha klanas Įvaldę sharingan. Klanui priklauso Sasuke ir vyresnysis jo brolis Itachi. 6io klano pagrindinė jėga, tai paveldima kovos taktika naudojant akis- sharingan. Naudojant sharingan galima pamatyti varžovo iliuzijas ir pačiam jas kurti, nuskaityti priešininko kovos technikas ir jas nukopijuoti. Šio klano elementas – ugnis.

Aburame klanas, šiam klanui priklauso Shino. Klano nariai valdo vabalus, gali juos naudoti kovoje. Mainais naudotojas leidžia vabalams naudotis jų kūnais kaip namais, o čakros ištekliais kaip maistu. Prireikus vabzdžiai gali atlikti apsauginę, sekimo, ar žudymo funkcijas.

Akimichi klanas, jam priklauso Choji. Šis klanas naudoja kovines piliules ar tabletes, kurios sustiprina puolimo galią. Taip pat propaguoja technikas, kurios padidina visą, ar dalį vartotojo kūno .

Inuzuka klanas, kuriam priklauso Kiba. Šio klano puolimo ginklas – gyvūnas. Jie naudoja gyvūnus kovoje, kaip ginklą, padedantį atlikti įvairius kovos veiksmus. Šeimos nariai patys augina šunis – nindzes, kurie visada padeda šeimininkui.

Nara klanas, šiam klanui priklauso Shikamaru, jo tėvas. Šiam klanui budingi šešėlių valdymo technikos, kurios tam tikram periodui gali suparalyžuoti priešą, priversti ji atkartoti savo veiksmus, ar tiesiog nužudyti.

Yamanaka klanas, kuriam priklauso Ino. Klano nariai yra įvaldę minčių perkėlimo techniką, kuria naudojasi norėdami nukenksminti priešą. Akivaizdus technikos trūkumas – kūnas, jei jo savininkas perkėlė savo mintis į kitą kūną, jo paties kūnas tampa pažeidžiamas.

Senju klanas, Laikomas stipriausiu ir garsiausias klanu(kaip ir Uzumaki klanas), jie buvo giminingi klanai. Senju klanas atsirado kai dar net nebuvo pastatyti paslėptieji kaimeliai. Šis klanas ir pastatė Konohą. Garsiausi klano nariai – Tsunadė, Pirmasis Hokagė, Antrasis Hokagė. Galima sakyti, kad Uzumaki ir Senju kažkada buvo vienas klanas, bet su dviem lyderiais. Jie sudarė sąjungą vos tik susikūrę.

  Hashirama Senju – Klano lyderis, bei Konohos įkūrėjas(Pirmasis Hokagė) buvo stipriausias savo laikų nindzė, nes galėjo valdyti visus Uodeguotosius žvėris nuo vienuodegio iki devynuodegio.


Šalys[taisyti | redaguoti kodą]

Šalių yra daug, iš jų penkios pagrindinės : Ugnies, Žemės, Žaibo, Vandens ir Vėjo. Šalys yra valdomos feodalinių lordų. Kiekviena šalis turi savo Nindzių kaimelį, kuris yra valdomas Kagės. Penkių didžiųjų šalių Kagės vadinamos :

  Hokagė (火影; Pažodžiui reiškia "Ugnies šešėlis"), 
  Kazekagė (風影; Pažodžiui reiškia "Vėjo šešėlis")e, 
  Mizukagė (水影; Pažodžiui reiškia "Vandens šešėlis"), 
  Raikagė (雷影; Pažodžiui reiškia "Žaibo Šešėlis"),
  Tsuchikagė (土影; Pažodžiui reiškia "Žemės šešėlis").

Nindzių kaimeliai[taisyti | redaguoti kodą]

Kaimeliai kuriuose treniruojami nindzės, jų yra tikrai nemažai, penkiesiems stipriausiems kaimeliams vadovauja Kagės.


Konohagakurė . Arba kaimelis Paslėptas Lapuose yra įsikūręs Ugnies šalyje, kaimeliui vadovauja Hokagė. Jis buvo įkurtas Hashirama Senju ir Madara Uchiha.

Kirigakurė . Arba kaimelis Paslėptas Rūke, dar minimas kaip Kruvinojo Rūko kaimas (dėl kadaise naudotų žiaurių nindzių egzaminų) jis įsikūręs Vandens šalyje. Kaimeliui vadovauja Mizukagė.

Kumogakurė . Arba kaimelis Paslėptas Debesyse yra įsikūręs Žaibo šalyje. Jam vadovauja Raigakė.

Iwagakurė . Arba kaimelis Paslėptas Uolose yra įsikūręs Žemės šalyje. Jam vadovauja Tsuchikagė.

Sunagakurė . Arba kaimelis Paslėptas Smėlyje yra įsikūręs Vėjo šalyje. Jam vadovauja Kazekagė.

Amegakurė . Arba kaimelis Paslėptas Lietuje yra įsikūręs didžiųjų šalių pasienyje.

Otogakurė . Arba kaimelis Paslėptas Garso, jam vadovauja Orochimaru.

Takigakurė . Arba kaimelis Paslėptas Krioklio.

Tanigakurė . Arba kaimelis Paslėptas Slėniuose yra įsikūręs Upių šalyje.

Uzushiogakurė . Arba kaimelis Paslėptas Sūkurinių Bangų, kitaip dar vadinamas Ilgo Gyvenimo Kaimu (nes jo gyventojai buvo ilgaamžiai) buvo įsikūręs Vandens Sūkurio šalyje.

Yugakurė . Arba kaimelis paslėptas Karštame Vandenyje yra įsikūręs Karšto Vandens šalyje.

Nindzių lygiai[taisyti | redaguoti kodą]

Akademijos Mokiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Jie dar nelaikomi tikrais nindzėmis, bet tam ruošiami. Juos moko naudotis ginklais, kontroliuoti savo čakrą, naudoti genjutsu ir ninjutsu.

Genin[taisyti | redaguoti kodą]

Genin yra žemiausia nindzių kategorija, dažniausiai jie dar nemoka daug kovos technikų. Kai akademijos mokinys, išlaikęs egzaminą, tampa genin lygio nindze, jis įtraukiamas į komandą su dar dviem savo amžiaus nindz4mis ir mokytoju džounin [džōnin] (上忍) lygio nindze. Vieną komandą sudaro 3 genin ir vienas džounin [džōnin] (上忍) kuris yra jų lyderis ir mokytojas. Džounin [džōnin] (上忍) pagrindinis darbas, išmokyti jaunuosius nindzes komandinio darbo, įdiegti kovos pagrindus ir padėti atskleisti savo talentus.

Chuunin[taisyti | redaguoti kodą]

Chuunin yra antroji nindzių kategorija. Yra tik vienas būdas tapti chuunin, išlaikyti chuunin egzaminą. Egzaminą sudaro trys etapai. Pirmame etape yra tikrinami nindzių įgūdžiai renkant informaciją, darant sprendimus, bei bendras nindzių filosofijos supratimas. Antrame etape tikrinama nindzių sugebėjimas įvykdyti misiją, bei gebėjimas pasirinkti teisingą kelią. Paskutinis etapas vyksta turnyro pavidalu, kuriame vyksta kovos tarp visų išlaikiusių prieš tai buvusius egzamino etapus. Trečią etapą stebi taryba, kurią sudaro įvairių šalių valdovai. Tačiau nors trečiasis etapas vyksta turnyro pavidalu, tai nereiškia, kad šio turnyro nugalėtojas ir taps chuunin. Pagrindiniai vertinimo kriterijai tampant chuunin lygio nindze yra sugebėjimas vadovauti būriui, bei greitai sukurti efektyvias taktikas. Chuunin taip pat gauna uniformas kurios atrodo kaip džounin [džōnin] (上忍). Tuo pačiu, jie pradeda vykdyti sudėtingesnes misijas.

Džounin [džōnin] (上忍)[taisyti | redaguoti kodą]

Džounin [džōnin] (上忍, angliška hepburno transliteracija: jounin) yra labai patyrę ir įgudę nindzės, kurie tarnauja kaip kariniai kapitonai. Jiems duodamos A-kategorijos misijos, o patyrusiems džounin [džōnin] (上忍) duodamos ir S-kategorijos misijos. Taip pat jie gali vykdyti misijas vieni patys. Džounin [džōnin] (上忍) kartais yra paskiriami vadovauti, bei mokinti trijų žmonių genin komandoms. Kol kas nėra žinoma, kaip nindzės pasiekia džounin [džōnin] (上忍) lygį, tačiau aišku, jog šio lygio nindzės paprastai gali naudoti bent du iš penkių elementų (vandens, ugnies, žemės, žaibo ir vėjo), tam tikrus genjutsu (iliuzines technikas), bei aukštesnio už vidutinio lygio taijutsu (kovos naudojant tik fizinę jėgą). Džounin [džōnin] (上忍) yra aukščiausio lygio nindzės, kuriais įmanoma tapti, neskaitant Kage lygio.

Sannin[taisyti | redaguoti kodą]

Tai trečiojo Hokagės mokiniai: Tsunadė, Jiariya ir Orochimaru, kurie kitaip vadinami „Trimis legendiniais nindzėmis“. Šį vardą jiems davė legendinis Salamandrų karys vardu Hanzo iš kaimelio Paslėpto Lietuje iškart po ilgos, bei sudėtingos kovos, kurioje jis laimėjo. Hanzo norėjo, kad jie išgarsėtu visame pasaulyje, kaip vieni iš stipriausių kada nors gyvenusių nindzių.

ANBU[taisyti | redaguoti kodą]

ANBU = žudymo ir specialių taktinių manevrų būrys. Specialiosios parengties būrys atliekantis labai specializuotas užduotis, jie tiesiogiai pavaldūs Hokagei. Jų darbas dažnai būna šnipinėti, susekti ir sunaikinti pavojingą taikinį ar apsaugoti Hokagę. ANBU nariai dėvi kaukes ir turi specialią tatuiruotę ant rankos.

Pabėgę nindzės[taisyti | redaguoti kodą]

Tai nindzės, kurie yra pabėgę iš savo kaimelių. Dėl to, jie būna persekiojami, kad kitoms šalims neatskleistu kaimelio paslapčių.

Nindzės medžiotojai[taisyti | redaguoti kodą]

Tai nindzės kurie medžioja pabėgusius kaimo nindzes, kad apsaugotu savo kaimelių paslaptis.

Kage[taisyti | redaguoti kodą]

Kiekvienas iš penkių didžiųjų paslėptųjų kaimų turi savo vadą – Kage. Buvimas Kage reiškia tai, kad tu esi stipriausias, bei išmintingiausias savo kaimelyje. Taip pat Kage – tai žmogus kuris palieka atsakingas už kaimą. Jį iš anksto gali išrinkti prieš tai buvęs Kage, taip pat jis turi galimybę perleisti savo pareigas savo išrinktam žmogui, kas reiškia, kad vienu metu kaimelis gali turėti du Kage vienu metu, tačiau ankstesnis Kage nebevadovauja kaimeliui, o tai reiškia, kad jis atsistatydina ir tampa neaktyviu Kage. Bet naujojo Kage mirties atveju, prieš tai buvęs Kage ir vėl perima šias pareigas (taip atsitiko su trečiuoju ir ketvirtuoju Hokage). Jei Kagė netikėtai miršta nepalikęs įpėdinio, naująjį vadą renka kaimo taryba, kuriai priklauso ir kaimo senoliai.


Misijų kategorijos[taisyti | redaguoti kodą]

S – kategorijos misijos

Šios misijos yra atliekamos labai retais atvejais. Jos yra pačios pavojingiausios. Tik patys Kages, ANBU nariai ir džounin [džōnin] (上忍) vykdo šias misijas, aišku pasitaiko ir išimčių. Šios misijos dažniausiai siejamos su karais ar kovomis prieš S rango dingusius (pabėgusius) nindzes.

A – kategorijos misijos

Tik džounin [džōnin] (上忍) ar aukštesnės kategorijos nindzės gali dalyvauti šiose misijose. Vykdant A kategorijos misijas dažnai neišvengiama mirčių ar didelių sužeidimų.

B – kategorijos misijos

Šios misijos nėra tokios pavojingos kaip A kategorijos misijos, bet vistiek yra atliekamos chuunin ar kai kurių džounin [džōnin] (上忍). Šios misijos dažniausiai siejamos su daiktų ar dokumentų sugrąžinimu arba asmenų apsauga.

C – kategorijos misijos

Šios misijos dažniausiai yra vykdomos gennin bei chuunin. Šiose misijose įprastai tenka saugoti kokį nors asmenį arba persiųsti, gabenti ar atgauti įvairius dokumentus ar daiktus.

D – kategorijos misijos

Šios misijos yra žemiausio lygio ir yra skirtos gennin lygio nindzėms. Vykdant šias misijas nėra rizikos susižeisti, o tuo labiau mirti. Šiose misijose dalyvauja ir džounin [džōnin] (上忍) kaip gennin lygio nindzių vedliai, nors jas gali atlikti ir vieni gennin.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg Vikiteka: Naruto – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka