Pereiti prie turinio

Viz Media

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
VIZ Media, LLC
PramonėLeidyba
Įkurta1986 m.
Įkūrėjas (-ai)Seiji Horibuchi
Centrinė būstinėSan Fransiskas, Kalifornija
Svarbiausi darbuotojaiKen Sasaki
(prezidentas, CEO)
Hidemi Fukuhara
(viceprezidentas)
Savininkas (-ai)Shueisha
Shogakukan
ShoPro
Tinklalapiswww.viz.com

„VIZ Media, LLC“ – japonų valdoma bendrovė, JAV platinanti manga, anime ir kitokią pramogų industrijos produkciją. Įsikūrusi San Fransiske, Kalifornijoje. Įkurta 1986 m. Priklauso dvejoms Japonijos leidybos kompanijoms – „Shueisha“ ir „Shogakukan“.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bendrovės įkūrėjas Seidžis Horibučis į JAV atsikraustė 1975 m. Susidomėjęs idėja – JAV platinti manga komiksus, jis sudarė sandorį su tuometiniu „Shogakukan“ generaliniu direktoriumi Masahiro Ohga ir už suteiktus 200 tūkst. JAV dolerių 1986 m. įsteigė bendrovę „VIZ Communications“.[1]

„Viz Media“ centrinė būstinė San Fransiske

Pirmasis leidyklos išleistas leidinys buvo „Legend of Kamui“ (1987 m.). Pardavimai buvo pusėtini, nes buvo sunku atrasti nišą plačioje JAV komiksų rinkoje. Siekdama įveikti šią kliūtį, bendrovė praplėtė prekių asortimentą 1992 m., įtraukdama įvairias menines knygas. Manga kūrinius imta leisti pavadinant juos grafiniais romanais su tikslu, kad juos ims platinti pagrindiniai šalies knygynai. Planas pasisekė po keleto metų, rinkoje pirmaujantys knygynai savo lentynose skirdavo vietos ir manga kūriniams.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Oikawa, Tomohiro (2007-09-01). „Weekend Beat: Cashing in on over-the-counter culture“. Asahi Weekly. Asahi Shimbun Company. Suarchyvuota iš originalo 2008-03-16. Nuoroda tikrinta 2008-03-12.