Muitinės mobilioji grupė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Muitinės mobiliosios grupės automobilis

Muitinės mobilioji grupė – mobilusis Lietuvos teritorinių muitinių arba specialiųjų muitinės įstaigų padalinys, veikiantis nustatytoje teritorinės muitinės veiklos zonoje.

Teisinis pagrindas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muitinės mobiliųjų grupių veiklą reglamentuoja Muitinės įstatymas.[1]

Veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muitinės mobiliosios grupės pradėjo veiklą 2004 m. liepos 1 d.[2]

Muitinės mobiliosios grupės tikrina transporto priemones, asmenis, dokumentus ir gabenamas prekes visoje Lietuvos teritorijoje. Pagrindinis tikrinimų tikslas – kad į Lietuvą nepatektų nelegaliai gabenamos bei draudžiamos prekės. Turėdami išankstinės informacijos, kad prekės gali būti gabenamos neteisėtai, muitinės mobiliųjų grupių pareigūnai turi teisę visoje Lietuvos teritorijoje stabdyti automobilius, tikrinti vežamas prekes bei jų dokumentus.

Muitinės mobiliosios grupės automobilis

Muitinės mobiliųjų grupių tarnybinės transporto priemonės yra nudažytos specialiomis spalvomis ir pažymėtos specialiaisiais ženklais bei gali naudoti specialiuosius garso ir šviesos signalus.

Tokie muitinės padaliniai veikia visose Europos Sąjungos valstybėse ir laikomi viena efektyviausių muitinės kontrolės priemonių kovojant su pažeidimais.

Bendradarbiavimas su kitomis institucijomis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Muitinės mobiliosios grupės taip pat teikia pagalbą ir keičiasi informacija su kitomis kontrolę atliekančioms institucijomis (Valstybine mokesčių inspekcija, Policijos departamentu, Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba ir kt.).

Vienas iš svarbesnių vykdytų bendrų tikrinimų – kartu su Maisto ir veterinarijos tarnyba kontroliuoti paukštienosLenkijos regionų, kuriuose nustatytas paukščių gripas, įvežimą.[3]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Lietuvos muitinės teisiniai pagrindai Archyvuota kopija 2009-12-10 iš Wayback Machine projekto.
  2. Veiklą pradėjo muitinės mobiliosios grupės Archyvuota kopija 2006-03-22 iš Wayback Machine projekto.
  3. Paukščių gripas – kaip niekada arti

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]