Valstybinė mokesčių inspekcija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
 Emblem-paragraph.svg  Straipsnio tekstas ar jo dalis yra teisės akto ar jo fragmento kopija, kurią dar reikia pritaikyti Vikipedijai.
Pritaikykite pateiktą medžiagą Vikipedijai – perrašykite enciklopediniu stiliumi, apibendrinkite ar pan. Galite pateikti pasiūlymų diskusijose.
Valstybinė mokesčių inspekcija
Mokesčių inspekcija Vilniuje.JPG
Įkurta 1990 m.
Trumpinys VMI
Tipas Mokesčių administratorius
Agentūros pirmtakė
Jurisdikcija Finansų ministerija
Būstinė Vasario 16-osios g. 14

Vilnius, Lietuva

Metinis biudžetas {{{Metinis biudžetas}}}
Vadovas Edita Janušienė
Darbuotojų skaičius
Aukštesnioji agentūra {{{Aukštesnioji}}}
Tinklalapis www.vmi.lt
Infolentelė: žiūrėti  aptarti  redaguoti

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos yra Lietuvos Respublikos institucija atsakinga už mokesčių administravimą.

Valstybinę mokesčių inspekciją sudaro: Valstybinė mokesčių inspekcija – centrinis mokesčių administratorius (VMI prie FM) ir penkios teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos (TVMI).

VMI prie FM[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos įsteigta institucija. VMI prie FM vadovauja viršininkas. Jį į pareigas priima ir iš pareigų atleidžia finansų ministras Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka. VMI prie FM struktūrą tvirtina jos viršininkas, suderinęs su finansų ministru. VMI prie FM pavaldi ir atskaitinga LR finansų ministerijai.

Teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Teritorinių valstybinių mokesčių inspekcijų skaičių bei jų teritorines veiklos zonas nustato finansų ministras Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininko teikimu. Teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos struktūrą tvirtina VMI prie FM viršininkas.

TVMI viršininką į pareigas priima ir iš pareigų atleidžia Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos viršininkas Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka.

Teritorinė valstybinė mokesčių inspekcija pavaldi ir atskaitinga VMI prie FM.

Uždaviniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pagrindiniai Valstybinės mokesčių inspekcijos uždaviniai yra:

  • padėti mokesčių mokėtojams ir mokesčius išskaičiuojantiems asmenims įgyvendinti savo teises ir pareigas;
  • įgyvendinti mokesčių įstatymus;
  • užtikrinti mokesčių į biudžetą sumokėjimą;
  • užtikrinti efektyvų TVMI darbą koordinuojant, kontroliuojant bei metodiškai jam vadovaujant;
  • Įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, finansų ministro įsakymai ir jais patvirtinti teisės aktai gali numatyti VMI prie FM ir kitų uždavinių

Valstybinės mokesčių inspekcijos uždaviniai įgyvendindami, kai centrinis ir vietos mokesčių administratoriai atlieka įstatymų jiems pavestas funkcijas.

VMI valstybės tarnautojai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Valstybinės mokesčių inspekcijos valstybės tarnautojus Valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka į pareigas priima ir iš jų atleidžia tos mokesčių inspekcijos, į kurią jie priimami, viršininkas. Valstybinės mokesčių inspekcijos valstybės tarnautojų darbo ir apmokėjimo sąlygas, socialines garantijas nustato Valstybės tarnybos įstatymas, kiti įstatymai ir įstatymų lydimieji teisės aktai[1].

Vadovybė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Viršininkė Edita Janušienė
  • Viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas
  • Viršininko pavaduotojas Vygantas Ivanauskas

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]