Monotipas-XV

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Monotipas-XV, kartais tiesiog XV – istorinė burinių ledrogių klasė, kai kuriose šalyse šiomis burinėmis jachtomis ant ledo lenktyniaujama iki šiol.

Konstrukcija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Monotipas XV

Įgulą sudaro 1–2 sportininkai, kurie sėdi už iškeltos burės (jos plotas 15 m²). Iš pušies medienos ir faneros pagamintas korpusas primena baidarę, pakeltą virš ledo ir judančią ant trijų pačiūžų. Konstrukcijos ilgis – 7,5 m; plotis – 4,2 m; o burinio stiebo aukštis – 7,2 m. Minimalus konstrukcijos svoris yra 205 kg. Tarp pačiūžų susidaro lygiašonis trikampis, kurio viršūnė yra ledrogių priekyje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ledrogių klasės pavadinimas primena laikus po Pirmojo pasaulinio karo, kai varžybose jachtoms buvo keliami minimalūs reikalavimai – pvz., tik ribojamas burės plotas, o pati konstrukcija galėjo būti įvairiausia. Lenktynės tokiomis ledrogėmis daugiau panašėjo į konstruktorių konkursus nei į sporto varžybas. 1932 m., per Europos pirmenybes, visų dėmesį patraukė esto Eriko fon Holsto pagaminta jachta. Europos burinių ledrogių asociacija (EEU) nusprendė, kad ateityje čempionatuose galima bus varžytis tik šiomis vienodomis, monotipinėmis ledrogėmis XV.

Pačiam pasigaminti tokią jachtą nebuvo pigu (ledrogių fabrikų tarpukaryje nebuvo). Lietuvoje 1933 m. pirmas tai padarė F.V. Zybertas iš Kuršių ledo jachtklubo Klaipėdoje.[1] Pokaryje vėl buvo organizuojamos varžybos išlikusiomis lebdrogėmis Monotipas-XV, 1946 m. ant Kyšo ežero ledo prie Rygos įvyko pirmosios TSRS pirmenybės. Vėliau ėmė populiarėti paprastesnės, iš Amerikos žemyno į Europą patekusios ledo jachtos International DN. Apie XX a. šešiasdešimtuosius metus pastarosios galutinai įsitvirtino žiemos sporto varžybose pasaulyje.

Visgi Šiaurės Europos ledo jachtininkai nebuvo linkę nusileisti. Jie ir toliau norėjo sportuoti greitesnėmis, vandens telkinių snieguotus paviršius lengviau įveikiančiomis jachtomis XV. Į tai, kad jos sunkesnės ir nelengvai transportuojamos sausuma, numojama ranka. 1993 m. Estijos, Latvijos, Rusijos ir Švedijos jachtininkai įkūrė Lenktynių Monotipinėmis Ledrogėmis Asociaciją (IM-XVIYRA), prezidentu išrinktas estas Sulev Küünarpuu. Nuo 1996 m. šiomis ledo jachtomis vėl rengiamos Europos pirmenybės.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. W. Pr. Kameradschaft der Kuren erneuert // Memeler Dampfboot, 1967 N 11

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]