Migros

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Migros logotipas.

Migros yra didžiausias Šveicarijoje supermarketų ir paslaugų sferos įmonių tinklas. Pavadinimas sudarytas iš prancūziškų žodžių „mi“, reiškiančio pusę arba vidurkį, bei „gros“ – didmeninė prekyba. Pavadinimo prasmę galima būtų apibūdinti kaip mažmeninė prekyba už didmenines kainas. Migros parduotuvės ir yra orientuotos į žemas kainas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Migros parduotuvė Cuge

Migros buvo įkurta 1925 metais Ciuriche Gottlieb Duttweiler'io, su idėja pigiai prekiauti pagrindinėmis maisto prekėmis. Orientuotasi į žemesnio pragyvenimo lygio pirkėjus, kurie tuo metu negalėjo įpirkti daugumoje supermarketų.

Pradžioje buvo pardavinėjamos tik kava, cukrus, ryžiai ir pan., iš pravažiuojančių pro kaimus ir miestelius vilkikų.

1926 m. buvo pastatyta pirmoji parduotuvė, Ciuriche. Antroji atsivėrė Tičino kantone.

1935 m. Migros išsiplėtė ir į kitas sritis: atsidarė kelionių agentūra Hotelplan, taip pat orientuota į žemas kainas. Vėliau, 1942 m., Migros prekinis ženklas buvo panaudotas ir žurnalui Wir Brückenbauer.

Šiuo metu su Migros ženklu egzistuoja įvairiausios parduotuvės ir paslaugų įmonės: kavinės, sporto klubai, degalinės, restoranai, kalbų mokyklos, bankas, draudimo kompanija, vakarinės mokyklos suaugusiems. 1986 m. Gottlieb Duttweiler atidarė ir pirmą poilsio parką. 2005 m. buvo įkurta ir žemų tarifų mobiliojo ryšio kompanija.

Ideologija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Migros deklaruoja altruistinę ideologiją, kurią pabrėžia žemomis kainomis ir visuomenei naudingų įstaigų, kaip kad vakarinės mokyklos, steigimais. Taip pat, Migros neparduoda nei alkoholio, nei tabako produktų.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]