Migros

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Migros logo new.gif.gif

Migros yra didžiausias Šveicarijoje supermarketų ir paslaugų sferos įmonių tinklas. Pavadinimas sudarytas iš prancūziškų žodžių „mi“, reiškiančio pusę arba vidurkį, bei „gros“ – didmeninė prekyba. Pavadinimo prasmę galima būtų apibūdinti kaip mažmeninė prekyba už didmenines kainas. Migros parduotuvės ir yra orientuotos į žemas kainas.

Istorija[taisyti | redaguoti kodą]

Migros parduotuvė Cuge

Migros buvo įkurta 1925 metais Ciuriche Gottlieb Duttweiler'io, su idėja pigiai prekiauti pagrindinėmis maisto prekėmis. Orientuotasi į žemesnio pragyvenimo lygio pirkėjus, kurie tuo metu negalėjo įpirkti daugumoje supermarketų.

Pradžioje buvo pardavinėjamos tik kava, cukrus, ryžiai ir pan., iš pravažiuojančių pro kaimus ir miestelius vilkikų.

1926 metais buvo pastatyta pirmoji parduotuvė, Ciuriche. Antroji atsivėrė Tičino kantone.

1935 Migros išsiplėtė ir į kitas sritis: atsidarė kelionių agentūra Hotelplan, taip pat orientuota į žemas kainas. Vėliau, 1942 metais, Migros prekinis ženklas buvo panaudotas ir žurnalui Wir Brückenbauer.

Šiuo metu su Migros ženklu egzistuoja įvairiausios parduotuvės ir paslaugų įmonės: kavinės, sporto klubai, degalinės, restoranai, kalbų mokyklos, bankas, draudimo kompanija, vakarinės mokyklos suaugusiems. 1986 Gottlieb Duttweiler atidarė ir pirmą poilsio parką. 2005 metais buvo įkurta ir ypač žemų tarifų mobiliojo ryšio kompanija.

Ideologija[taisyti | redaguoti kodą]

Migros deklaruoja altruistinę ideologiją, kurią pabrėžia žemomis kainomis ir visuomenei naudingų įstaigų, kaip kad vakarinės mokyklos, steigimais. Taip pat, neparduoda nei alkoholio, nei tabako produktų.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]