Memrise

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Memrise
PramonėInformacinės technologijos
Įkurta2005 m.
Įkūrėjas (-ai)Greg Detre,
Ed Cooke,
Ben Whately
Centrinė būstinėJAV
Produktaikalbų mokymosi programa
Tinklalapiswww.memrise.com

Memrisedalijimosi ekonomikos, žaidybinės formos kalbų mokymosi programėlė bei tinklalapis, kurioje kursus gali gali siūlyti ir savanoriai. Specializuojasi kalbų mokymosi kursuose. Tarp neoficialių savanorių sukurtų kursų yra lietuvių, latvių kalbos kursai ir kt. Joje naudojami kai kurie mnemonikos principai. Remiasi freemium verslo modeliu.

Edas Kukas, įsiminimo turnyrų nugalėtojas, kartu su Prinstono universiteto neuromoklsininku Gregu Detriu sukūrė mokymosi programą. Kuriant programą bendradarbiavo su Londono universiteto tyrėjais, kreipėsi į atminties srities ekspertus ir prašė atlikti bandymų ciklą, kad galėtų išsiaiškinti lengviausius ir veiksmingeisius įsiminimo būdus.[1]

Vienas iš būdų, kuriuo kalbos moko Memrise, yra žodžių tvarkos sumaišymas. Toks būdas leidžia įsiminti kelis naujus žodžius. Kartojate juos vėl ir vėl skirtinga tvarka, kol gerai išmokę pereinate į kitą lygį. Mokomi žodžiai sudedami į sakinius su panašiai skambančiais, kad besimokant būtų lengviau atsiminti. Programėlė remiasi pripažintu kalbos mokymosi metodu – asociacijomis. Kartais aplikacija parodys vaizdų, kad nauji žodžiai sukeltų asociacijas ir taip įsimintų dar geriau. Ši programėlė leidžia nusistatyti kalbos mokymosi sudėtingumo lygį – nuo pradinuko iki pažengusio kalbėtojo.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]