Martynas Tyla

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Martynas Tyla (g. 1972 m. birželio 13 d. Vilniuje) – koncertų, renginių, muzikos projektų organizatorius, muzikos atlikėjų bei grupių vadybininkas bei prodiuseris, klubinės kultūros propaguotojas, „Metų muzikos apdovanojimų” M.A.M.A asociacijos pirmininkas.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuo mažens aktyviai sportavo – lankė baseiną; intensyviai treniravosi ir baigęs mokyklą. Studijavo Vilniaus pedagoginiame institute. Ketino išvykti mokytis ir sportuoti į Ameriką arba pas gimines į Kanadą, dvejus metus profesionaliai sportavo, tačiau netrukus įsitraukė į šou verslą ir liko gyventi Lietuvoje. Būdamas moksleivis aktyviai įsijungė į sostinės jaunimo gyvenimą, pažinojo garsius to meto šoumenus. 1991 metais kartu su Arnu Klivečka bei Rimu Šapausku organizavo diskotekas sostinės centre esančiame restorane „Dainava“, taip įsitraukdamas į savaitgalinę pramogų organizavimo veiklą. Metęs plaukimą, pradėjo rimtai užsiimti šou verslu.[1] Buvo ilgametis grupės „SEL“ vadybininkas, 17 metų bendradarbiavo su Egidijumi Dragūnu.[2] Nuo 1993 m. dirba su žymiausiais šalies atlikėjais. Muzikos namų „House of Music" vadovas.[3] Buvo tokių grupių kaip RSA, „Lemon Joy„, „Exem“, „Pagalvėlės„, „Desperado“ vadybininkas ir prodiuseris. Dainininko Donato Montvydo,[4] vadybininkas. Daugiau nei 20 metų vadovavo žinomiems naktiniams klubams bei barams, buvo naktinio klubo „Connect“, restorano „Grasas“, Klaipėdos naktinio klubo „Dada“ ir „Disco Gallery“[5] ir kt. direktorius.[6] Muzikos ir kokteilių klubo-baro „L’Amour" Vilniuje direktorius. Pirmųjų Lietuvos didžėjų čempionatų organizatorius.[7]

Pramogų verslo įmonės agentūros „Atlikejai.com“ vadovas ir įkūrėjas, apjungęs atlikėjų, leidėjų ir koncertų organizatorių darbus, pramogų pasaulio sutarčių novatorius.[8] Buvęs Agentūros „DJ Jungtis“ vadovas.

Dalyvavo realybės šou „Kodas N97".[9]

Nevedęs. Draugė Neringa Zeleniūtė.[10] Dukra Gabrielė.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]