Donatas Montvydas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką
Donatas Montvydas
Pilnas vardas Donatas Montvydas
Dar žinomas Donny Montell
Gimė 1987 m. spalio 22 d. (28 metai)
Kilmė Vilnius, Lietuva
Žanrai POP
Veikla Dainavimas
Instrumentai Vokalas
Aktyvumo metai 2008 m. – Dabar

Donatas Montvydas (Donny Montell, g. 1987 m. spalio 22 d. Vilniuje) – Lietuvos dainininkas, muzikantas. 2012 m. Lietuvos atstovas Eurovizijoje.

Pirmąją pergalę muzikos padangėje D.Motvydas pasiekė būdamas šešerių metų amžiaus, kai atlikęs dainą „Aš kiškelis mažas“ tapo konkurso „Dainų dainelė“ laureatu.

2008 m. dalyvavo „Lietuvos dainų dešimtuke“ (kartu su Aiste Petkevičiūte) ir užėmė 1-ąją vietą, 2010 m. „Žvaigždžių duetuose 4“ užėmė 2-ąją vietą, 2010 m. šokių projekte „Šok su manimi“ užėmė 1-ąją vietą (kartu su šokėja Katerina Voropaj). 2013 m. – projekto „Lietuvos Balsas“ mokytojas. Donatas gimė 1987 10 22 Vilniuje. Savo muzikinį kelią pradėjo „Dainų dainelėje“, kurioje tapo laureatu. Vėliau mokėsi Balio Dvariono muzikos mokykloje. „Tai buvo laikas, kai supratau, kad muzika mane lydės visą gyvenimą“, – konstatuoja Donatas.

D. Montydas yra sėkmingai dalyvavęs įvairiuose muzikiniuose projektuose: prieš keletą metų jis tapo nacionalinės televizijos šou „Lietuvos dainų dešimtukas“ bei „Iššūkis žvaigždėms“ nugalėtoju. Ne mažesnio populiarumo Donny Montell sulaukė ir prestižiniuose festivaliuose.

2008 metais Baltarusijoje vykusio festivalio „Slavianskij Bazar” konkurse, tarp 22 valstybių, D. Montvydas iškovojo pagrindinį prizą Grand Prix. Vėliau bandė savo jėgas Nacionalinėje „Eurovizijos“ dainų atrankoje 2009m. bei 2010m., bet iki pergalės trūko visai nedaug. 2011m. Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje D. Montvydas atliko dainą „Let me“


Donatui itin sėkmingi buvo 2010-ieji ir 2011-ieji. LNK projekte „Žvaigždžių duetai“ dainininkas savo balsu užbūrė tiek žiūrovus, tiek komisiją. Spėjo sudalyvauti TABAMI projekte, kuriame atliko Michael Jackson dainas.

„Tai buvo viena iš išsipildžiusių mano svajonių – didžiojoje scenoje atlikti M. Jacksono dainas“, – sako Donny Montell. Dalyvauti šiame projekte man buvo didelis įvykis Repetuodamas programą jaučiuosi taip, lyg pats Michael Jackson iš aukštybių mane palaikytų. Žinoma jaučiu ir didelę atsakomybę“, – neslepia D. Montvydas, kurį galima vadinti šio projekto iniciatoriumi.

2010 metų pabaigoje Donatas pasiekė dar vieną pergalę gyvenime. Jis laimėjo populiarųjį projektą televizijos „Šok su manimi“. Po sėkmės jame Donny Montell ėmė rengti stulbinančius pasirodymus scenoje kartu su profesionalių šokėjų grupe.

2011 metais Donatas daug laiko skyrė dalyvavimui prestižiniuose muzikiniuose festivaliuose. Atlikėjas svečio teisėmis pasirodė Baltarusijoje, Vitebske vykusio „Slavianskij Bazar“, o vėliau su geriausiais dainininkais iš viso pasaulio konkuravo prestižiniame konkurse „New Wave 2011”.

Itin sėkmingai Donatas pradėjo 2012 metus. Jis sėkmingai pasirodė nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje ir tapęs muzikos profesorių ir televizijos žiūrovų numylėtiniu gavo kelialapį į didžiausio Europos muzikinio šou finalą, kuris buvo organizuojamas Azerbaidžano sostinėje Baku. Ten atlikėjas sėkmingai pateko į finalą ir jame užėmė garbingą 14 vietą. Antrajame pusfinalyje atlikėjas užėmė aukštą 3-ąją vietą.


Apdovanojimai ir pasiekimai
Prieš tai:
Evelina Sašenko
Lietuvos atstovai Eurovizijoje
2012 m.
Po to:
Andrius Pojavis