Chester Bennington

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Česteris Beningtonas
Biografija
Pilnas vardasChester Charles Bennington
Gimė1976 m. kovo 20 d.
JAV, Arizona, Finiksas
Mirė2017 m. liepos 20 d.
JAV, Kalifornija, Palos Verdes
ŽanraiAlternatyvusis metalas, nu metalas, alternatyvus rokas, sunkusis metalas, post-grunge, rap rokas, elektroninis rokas
Veikladainininkas, muzikantas, tekstų kūrėjas, aktorius
Instrumentaiklavišiniai instrumentai, gitara, vokalas

Česteris Čarlzas Beningtonas (angl. Chester Charles Bennington) (gimė 1976 m. kovo 20 d., mirė 2017 m. liepos 20 d.) – grupės „Linkin Park“ pagrindinis vokalistas, dainų autorius. Dalyvavo įvairiuose projektuose. Buvo įkūręs savo drabužių liniją „Ve’Cel“. Jis taip pat buvo grupių „Dead By Sunrise“ ir „Stone Temple Pilots“ vokalistu.

2017 m. liepos 20 d. atlikėjas buvo rastas pasikoręs savo namuose Palos Verdes, Kalifornijoje.[1]

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Užsiiminėti muzika pradėjo dar būdamas 13 metų. Būdamas 10-14 metų mėgo hip hopo stiliaus muziką (Sugarhill Gang ir Slick Rick). Didelę įtaką jam turėjo grupė Stone Temple Pilots, Loverboy, Foreigner ir Rush. Pirmasis albumas, kuris padarė Česteriui įspūdį buvo Misfits. Labiausiai vertina šiuos 5 albumus – Fugazi „13 Songs“, Al Green „Greatest Hits“, Led Zeppelin „IV“, The Beatles „The White Album“, Stone Temple Pilots „Purple“.

Buvo įjunkęs į kokainą ir metamfetaminą. Vėliau poveikį narkotikams įveikė.[2]

Prieš profesionaliai užsiimdamas muzika dirbo „Burger King“ restoranuose.

Kurį laiką buvo post-grunge grupės „Grey Daze“ (Finiksas, Arizona) vokalistas.[3] Šią grupę paliko 1998 m. ir ieškojo kitos grupės, kurioje galėtų dalyvauti.

Išėjęs iš savo buvusios grupės „Grey Daze“, Česteris laikinai neturėjo kuo užsiimti ir gavo pasiūlymą tapti grupės „Xero“ vokalistu. Po perklausos jis tapo grupės nariu. Grupė tada pasivadino „Hybrid Theory“, o vėliau, dėl šio pavadinimo panašumo į kitos grupės pavadinimą, jie pasivadino „Linkin Park“.

Česteris buvo tatuiruočių mėgėjęs, dirbo kartu su „Club Tatoo“, priklausančiam Šonui Doudeliui, kuris buvo Česterio draugas nuo mokyklos laikų ir su kuriuo jis grojo dviejose grupėse.

Beningtonas buvo didelis krepšinio komandų „Phoenix Suns“, „Arizona Diamondblacks“, futbolo komandos „Arizona Cardinals“ ir ledo ritulio komandos „Arizona Coyotes“ fanas.

Šeima[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kai jam buvo 11 metų jo tėvai išsiskyrė. Jo globa atiteko tėvui Brainui Beningtonui. Kadangi tėvas dirbo pamainomis, Česteris būdamas vaiku jautėsi labai vienišas ir vis norėdavo pabėgti. Kai jam sukako 17 metų, jis apsigyveno su motina. Po to, kai ji sužinojo, kad sūnus vartoja narkotikus, jam buvo uždrausta išeiti iš namų.

Česteris turėjo netikrą brolį (Brain'ą Beningtoną) ir dvi netikras seseris, su kuriais suaugęs tapo kur kas artimesni nei vaikystėje.

Beningtonui, kartu su tuomete drauge Elka Brand, 1996 m. gegužės 12 d. gimė sūnus Džeimis 2006 metais jis įsivaikino Elkos kitą sūnų Izają (g. 1997 m. lapkritį). Pirmąją savo žmoną Samantą Mari Olit Česteris vedė 1996 m. spalio 31 d. Jie kartu susilaukė sūnaus Dreiveno Sebastiano (g. 2002 m. balandžio 19 d.). Su žmona jiedu išsiskyrė 2005 metais. Po metų Beningtonas vedė buvusį Playboy modelį Talindą Ann Bentley. Su antrąja žmona jiedu susilaukė trijų vaikų: Tailerio Lee (g. 2006 m. kovą) ir dvynių Lilės ir Lilos ( g. 2011 m. lapkritį).

Česteris ir jo žmona beveik metus buvo atakuojami kibernetinio persekiotojo Devono Townsendo. Šis asmuo buvo pripažintas kaltu dėl įsilaužimo į jų elektroninį paštą bei grasinančių žinučių siuntinėjimo. Už šiuos nusikaltimus Devonas gavo dvejus metus kalėjimo.

Mirtis[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2017 metų liepos 20 dieną Beningtonas buvo rastas savo namuose Kalifornijoje, Palos Verdes, kuomet jo namų tvarkytoja atrado jo kūną kabantį kilpoje apie 9:00 val. ryte.Jo mirtį patvirtino jo grupės narys Maikas Šinoda socialiniame tinkle Twitter, parašydamas: „Šokiruotas ir susisielojęs, bet taip, tai tiesa. Oficialus kreipimasis bus tuomet, kai tokį parengsime“. Liepos 21 dieną, vyriausiasis tyrėjas ir koroneris patvirtino, kad šalia kūno kambaryje stovėjo pustuštis alkoholio butelis. Jokių kitų narkotikų pėdsakų aptikta nebuvo. Dėl vokalisto mirties grupė atšaukė One More Light turą Šiaurės Amerikoje, o už bilietus pinigai buvo grąžinti.

Česterio B. laidotuvės įvyko liepos 29 dieną Palos Verdes Pietų pakrantės botanikos sode. Jose dalyvavo šeimos nariai, artimiausi draugai ir muzikos atlikėjai koncertavę su Linkin Park.

Kita veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Česteris su Julien K/Orgy grupe sukūrė grupę „Dead By Sunrise“. Grupės debiutinis albumas „Out of Ashes“ buvo išleistas 2009 m. spalio 13 d.

Citata[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Man labiausiai patinka priklausyti grupei todėl, kad turiu galimybę kurti muziką ir ją atlikti kartu su nuostabiais muzikantais, kurie tapo geriausiais mano draugais. Noriu padėkoti visiems, kas palaiko mus ir padaro visa tai įmanoma.

Česteris Beningtonas


Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Chester Bennington: Linkin Park vocalist 'took his own life'
  2. Bradenton Herald, Bradenton: Mo' Money Mo' Problems Archyvuota kopija 2008-05-23 iš Wayback Machine projekto. (August 13, 2004), Linkin Park Association; retrieved on June 27, 2007.
  3. Rolling Stone Magazine, Linkin Park – Biography (March 14, 2002), The Linkin Park Times; retrieved on June 24, 2007.


Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]