Lietuvos jaunimo dienos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Lietuvos jaunimo dienos (LJD) - katalikiškas renginys Lietuvoje, skirtas jaunimui, organizuojamas kas 2 metus. Rengėjai - Lietuvos jaunimo pastoracijos centras ir vyskupijų jaunimo centrai. Inicijavo Lietuvos vyskupų konferencija.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmą kartą LJD įvyko 1997 m. Jos buvo skirtos paminėti bei pasiruošti Pasaulio jaunimo dienoms „Mokytojau, kur gyveni? Ateikite ir pamatysite", kurios po mėnesio vyko Paryžiuje. Pirmosios jaunimo dienos buvo piligriminė kelionė iš Vilniaus Aušros Vartų į Trakus. Pirmosiose LJD dalyvavo keli šimtai jaunų žmonių.

2000 Jubiliejiniais metais vyko antrosios Jaunimo dienos „Tarp Dangaus ir Žemės". Jos vyko tris dienas Vilniuje. Jose dalyvavo apie 5000 jaunuolių iš visos Lietuvos.

2004 m. liepą LJD prasidėjo Šiauliuose ir baigėsi prie Kryžių kalno. Jaunimo dienų tema tąkart buvo „Negaliu tylėti". Dalyvavo apie 5000 jaunų žmonių, kurie dvi dienas šventė ir dalinosi savo tikėjimu.

2007 m. įvyko ketvirtosios jaunimo dienos - tema „Drąsos! Tai aš" - vyko birželio 30-liepos 1 d. Klaipėdoje. Dalyvavo apie 6000 žmonių. Renginio globėja buvo pasirinkta Kūdikėlio Jėzaus ir Švenčiausioje Jėzaus Veido Teresėlė. Į šventę buvo atvežtos jos relikvijos. Šeštadienį vyko atidarymas Klaipėdos parapijose, teminiai užsiėmimai ir jaunimo festivalis, vakare - Susitaikymo pamaldos su šv. Terėsele, po to krikščioniškos muzikos koncertas. Sekmadienį vyko piligriminė eisena per Klaipėdos miestą. LJD Himno muzika - Ingridos Ručinskienės, žodžiai - Jolantos Voronenkovienės, aranžuotė - Mariaus Matulevičiaus, atliko Kristina Žaldokaitė.

2010 m. birželio 26 ir birželio 27 d. LJD vyko Panevėžyje (Cido arena). LJD tema „Kelkis ir eik“ (Mk 2,1-12). Renginio globėju buvo pasirinktas Šv. Kazimieras. Dalyvavo per 7000 žmonių. Atidarymas vyko Laisvės aikštėje. Užsilipę ant kojūkų šoko „nuotaikos savanoriai“ (kostiumuoti jaunuoliai). Iš dangaus pasveikino Lietuvos karinių oro pajėgų kapelionas kunigas mjr. dr. Virginijus Veilentas, praskridęs virš aikštės lėktuvu su užrašu „Sveikas, jaunime!“. Vyko 31 teminiai užsiėmimai skirtingose miesto erdvėse. Juose dalyviai klausė paskaitų bei diskutavo apie tikėjimą ir Bažnyčią, santuoką, vienatvę, priklausomybes, paklusnumą, pasirinkimą. Vieną iš teminių užsiėmimų vedė ir apaštalinis nuncijus arkivyskupas Luigi Bonazzi, kalbėjęs apie Bažnyčią kaip Jėzaus svajonę. Nemažai klausytojų sulaukė monsinjoras dr. Gintaras Grušas, kalbėjęs apie pašaukimus kunigystei, monsinjoras Alfonsas Svarinskas, kalbėjęs apie auką krikščionio gyvenime.[1] Vėliau vyko Susitaikinimo pamaldos, vakaro koncertas. Sekmadienio programa – katechezė, šlovinimas, Šv. Mišios, kurias buvo galima stebėti dideliame ekrane, įrengtame prie arenos, arba per Lietuvos televiziją. Lietuvos jaunimo dienų programą transliavo "Marijos radijas".[2]

2013 m. birželio 28-30 d. LJD vyko Kaune. Tema: „Jus aš draugais vadinu!“ (Jn 15,1-17). Pagrindinė renginio vieta - Žalgirio Arena.

2015 m. birželio 27-28 d. LJD vyko Alytuje. Tema: "Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis" (Lk 12, 34). Pagrindinė renginio vieta - Alytaus sporto ir rekreacijos centras.

2017 m. birželio 23-25 d. LJD vyks Vilniuje. Tema: "Tiesa padarys jus laisvus" (Jn 8,32).

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]