Lietuvių godos

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Lietuvių Godos – mėnraštis, skirtas Baltarusijos etninių žemių lietuviams, leidžiamas nuo 1993 m. gruodžio mėn. Vilniuje.

Leidinys atspindi Gervėčių, Apso, Brėslaujos, Rodūnės, Pelesos, Lydos, Gardino bei kitų etninių žemių lietuvių kultūros, švietimo, lietuvybės saugojimo bei puoselėjimo problemas, kasdienybę.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kurti laikraštį Bernardas Šaknys sugalvojo, kai Bronius Krokys pasiūlė leisti sienlaikraštį Baltarusijos lietuviams. Laikraščio steigėju ir leidėju tapo „Gervėčių klubas“. B. Šaknio žmona Marija Šaknienė nuo 1994 m. perėmė laikraščio redaktorės pareigas. Duodama interviu portalui bernardinai.lt ji pasakojo, kad dėl leidinio pavadinimo buvo tariamasi ilgai. „Kilo mintis laikraštį pavadinti „Lietuvių godos“. Tai tarsi atspindi tų lietuvių, esančių už sienos, gyvenimą: jie godoja, mąsto apie Lietuvą, tėvynę, nuo kurios yra atskirti valstybinės sienos, bet kurios dalimi vis tiek jaučiasi esą.“[1]

Laikraštis nuo pat pradžių buvo dalinamas nemokamai, atsižvelgiant į finansines Baltarusijoje gyvenančių skaitytojų galimybes. Laikraščio leidimas ir platinimas apmokamas įvairių paramos fondų, privačių asmenų, ypač išeivijos lietuvių, aukojamomis lėšomis.

Tiražas 1993 m. – 5000 egz., 1996 m. – 2000 egz.

Redaktoriai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]