Lentvario Račkūnų koplyčia

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Koordinatės: 54°37′52″š. pl. 25°02′25″r. ilg. / 54.631201°š. pl. 25.04018°r. ilg. / 54.631201; 25.04018

Lentvario Račkūnų koplyčia
Savivaldybė Trakų rajonas
Gyvenvietė Lentvaris
Adresas Račkūnų g.
Statybinė medžiaga tinkuotas mūras
Pastatyta 1929 m.

Lentvario Račkūnų kapinių koplyčia – mūrinė laidojimo koplyčia, stovinti Lentvario miesto pietiniame pakraštyje, Račkūnų gatvės gale. Šioje vietoje, už 1 km į šiaurę nuo Vilniaus–Trakų kelio ( A16  VilniusPrienaiMarijampolė ), paribyje su Račkūnų kaimu, įsikūrusios senosios miesto kapinės.

Koplyčia 2017 m.

Beveik šimtametė, tarpukaryje pastatyta koplyčia yra Grasildos ir Jano Jurevičių mauzoliejinė koplyčia. Tai liudija fundatoriaus atminimo lenta su data 1929, įtaisyta ant priekinės sienos. Jos istorija susijusi su garsiąja Tiškevičių gimine, kuri valdė Lentvarį. Koplyčia sutvarkyta, įrengtas altorius, naudojama religinėms apeigoms, šarvojimo reikmėms. Ji patenka į Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai parapijos aptarnaujamą teritoriją.[1] Koplyčia stovi kapinių dalyje, apaugusioje medžiais, šalia kapinių tvoros. Supama kapų, tik nedidelis plotelis laisvas jos priekyje, nuo vartų pusės. Iš kairės slūgso stambus paminklinis akmuo su kryžiumi, datuojamas 1956 m., su parapijos klebono K. Kulako žodžiais.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmojo pasaulinio karo metais Lentvaryje buvo perpildytas vietos lazaretas, buvo daug mūšiuose sužeistų ir mirštančių kareivių. Todėl iškilo būtinybė steigti naujas kapines. Joms žemę dovanojo grafienė Marija Kristina Tiškevičienė–Liubomirska (1871-1958), Lentvario dvaro savininko Vladislovo Tiškevičiaus žmona. 1927 m. buvo nubraižytas kapinių koplyčios brėžinys. Ją savo lėšomis pastatė advokatas Janas Jurevičius. Joje palaidotas jis pats ir keli giminės nariai.

2013 m. Lentvario parapijos bendruomenė nusprendė atnaujinti stovėjusią apleistą koplyčią. Už investuotojų lėšas buvo suremontuotos durys, išdažytos vidaus sienos, nudažyta stogo danga. 2014 m. šiuos darbus atliko UAB „Trakų paslaugos“.[2] Parapijos klebonas nupirko ir koplyčiai skyrė naują varpą.

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]