Lena Himmelstein

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Lena Himmelstein
Gimė 1877 m.
Kaunas, Lietuva
Mirė 1951 m. rugsėjo 26 d.
Jungtinės Amerikos Valstijos
Sutuoktinis (-ė) David Bryant (1899 m. – 1904 m.}
Albert Malsin (1909 m. – 1951 m.}
Vaikai Raphael Bryant, Theodore Malsin, Helen Malsin, Arthur Malsin.
Veikla Verslininkė, dizainerė

Lena Himmelstein Bryant Malsin (1877 m. Kaunas, Lietuva – 1951 m. rugsėjo 26 d. Jungtinės Amerikos Valstijos) buvo lietuvių kilmės amerikiečių drabužių dizainerė[1], verslininkė, kuri įkūrė drabužių kompaniją „Lane Bryant“.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lena Himmelstein gimė Kaune žydų šeimoje, kadangi buvo našlaitė augo kartu su seneliais. 1895 m. Lena emigravo į Niujorką kartu su seserimi Anna. Atvykusi į JAV, ji dirbo saldumynų parduotuvėje už $1 JAV dolerį savaitinį atlyginimą. 1899 m. kita Lenos sesuo emigravo iš Lietuvos ir prisidėjo prie seserų Niujorke. Kartu su seserimis Lena persikėlė į Bronkso rajoną pas savo vyrą, kuris buvo juvelyras.[2] Lena tada persikėlė kartu su seserimis ir vaiku į Manhataną. Ji išlaikė šeimą kurdama ir parduodama moteriškus chalatus ir sukneles iš šilko ir nėrinių.

1904 m. Bryant pagaliau įkūrė savo nuosavą parduotuvę pavadinimu „Lane Bryant“. „Lena“ pavirto į „Lane“, kai imigrantė iš Lietuvos klaidingai užpildė banko popierius, nevalingai sumaišydama raides.[3] Himmelstein buvo pirmoji moteris pasaulyje, sukūrusi drabužių liniją nėščioms (besilaukiančioms) moterims, kas tais laikais buvo visiškai neįprasta ir nesuprantama. To dar niekas lig jos nebuvo daręs ir pasaulis pripažino jos idėją tik 1911 m. Netrukus Lane parduotuvė suklestėjo ir paplito visoje Amerikoje. 1915 m. ji atidarė savo kitą parduotuvę Čikagoje. 1923 m. jos kompanijos pardavimai siekė apie 5 milijonus JAV dolerių.[4] Šiais laikais „Lane Bryant“ prekinis ženklas ir linijos tebeegzistuoja.

Asmeninis gyvenimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1899 m. Lena ištekėjo už rusų emigranto David Bryant. Netrukus kai Lena pagimdė pirmagimį Raphael, jos vyras David mirė. 1909 m. būdama 32 metų susituokė su lietuviu mechanikos inžinieriumi Albert Malsin. Malsin dirbo firmai, kuri kūrė atrakcionių parkų įrenginius. Albert ir Lena susilaukė trijų vaikų: Theodore, Helen ir Arthur.

Lena Bryant Malsin buvo aktyvi žydų labdarų rėmėja. Lena mirė būdama 74 metų, testamentu palikusi kompaniją savo sūnums.

Taip pat skaitykite[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • Biografija svetainėje jewishvirtuallibrary. org (anglų k.)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]