Kodrų vyno regionas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Kodrų vyno regionas – Moldavijos vyno regionas, kurios centrinė dalis yra labiausiai pramoninė Moldavijos dalis. Šiame regione yra dauguma (60 %) Moldavijos vynuogynų bei pirminės vyno gamybos bei pilstymo į butelius įmonių.

Regionui būdingi miškai, kalvos ir banguotas kraštovaizdis apsaugo vynuogynus nuo žiemos šalčių ir sausų vasaros vėjų. Tai geriausia teritorija Feteasca, Sauvignon, Riesling, Traminer rožinio ir Cabernet gamybai. Regione yra ir garsi mikroklimatu Romenešti vietovė, kurioje seniau buvo Romanovų dinastijos vyndarystės kolonija. Tai vietovė, kur gaunami geriausi baltieji ir putojantys vynai, spirituoti vynai ir cheresai.

Kodrų regione Krikovos (mold. Cricova) mieste, Milestii Mičio (mold. Milestii Mici) ir Breneščio (mold. Brăneşti) miesteliuose yra žinomiausi Moldavijos vynų vyno rūsiai. Juose telpa milijonai dekalitrų vyno ir brendžio, kurie laikomi vyno laikymui ir išlaikymui tinkamiausiomis sąlygomis – 12–14 °C ir 80 % drėgnyje. Rūsiai įrengti giliai po žeme katakombose, susidariusiose laužiant kriauklainį, iš kurio pastatytas Kišiniovas.

Vybo fabrikai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kodrų regione yra šie vyno fabrikai:

  • Romeneščio vyno fabrikas
  • Krikovos vyno fabrikas
  • Milestii Mičio vyno fabrikas