Karibų valstybių asociacija

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Acs.jpg

Karibų valstybių asociacija (Karibų regiono organizacija, Association of Caribbean States, ACS, taip pat vadinama Asociacion de Estados del Caribe arba Association des Etats de la Caraibe) yra valstybių organizacija sukurta siekiant skatinti bendradarbiavimą, konsultacijas ir veiksmų derinimą tarp visų Karibų regiono šalių. Organizaciją sudaro 25 valstybės narės ir 3 asocijuotos narės. ACS įkurimo konvencija pasirašyta 1994 m. liepos 24 d. Cartagena de Indias, Kolumbijoje.

Organizacijos sekretoriatas yra Port of Speine, Trinidade ir Tobage.

Asociacijos narės: Antigva ir Barbuda, Bahamos, Barbadosas, Belizas, Kolumbija, Kosta Rika, Kuba, Dominika, Salvadoras, Grenada, Gvatemala, Gajana, Haitis, Hondūras, Jamaika, Meksika, Nikaragva, Panama, Dominikos Respublika, Sent Kristoferis ir Nevis, Sent Lusija, Sent Vincentas ir Grenadinai, Surinamas, Trinidadas ir Tobagas ir Venesuela. Asocijuotos narės: Aruba, Prancūzija (atstovauja Prancūzijos Gvianai, Gvadelupei ir Martinikai) ir Nyderlandų Antilai.

Asociacijos generalinis sekretorius yra Rubén Arturo Silié Valdez. Ministrų tarybos sekretorius yra Luis Ernesto Derbez, Meksikos užsienio reikalų sekretorius.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]