KK195

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
KK195
Kėdainiai-Krekenava-Panevėžys
Valstybės Lietuva Lietuva
Ilgis 56,8 km
Pradžia Kėdainiai
Pabaiga Panevėžys
Apskritys Kauno, Panevėžio
Miestai Kėdainiai, Panevėžys
Kelias KK195 ties Vitėnų kaimu

KK195 – krašto kelias, jungiantis Kėdainius ir Panevėžį. Kelio ilgis – 56,8 kilometro.

Maršrutas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kelias prasideda Kėdainių mieste, tuojau už geležinkelio vidauko atsišakodamas nuo Basanavičiaus gatvės. Kėdainiuose eina per Babėnų kvartalą S. Dariaus ir S. Girėno, M. Daukšos, Babėnų gatvėmis. Toliau kerta Kėdainių ir Panevėžio rajonus. Prie kelio yra šios gyvenvietės: Sirutiškis, Kalnaberžė, Surviliškis, Krekenava, Upytė, Molainiai. Į Panevėžį įeina Medžiotojų, Tilvyčio gatvėmis. Užsibaigia sankryžoje miesto centre.

KK195 kelias Kėdainių rajone eina plokščia Nevėžio lyguma, Panevėžio rajone patenka į Nevežio slėnį. Krekenavos centre kerta Nevėžio upę Krekenavos tiltu, o toliau eina vėl lyguma. Be Nevėžio kelias kerta šias upes: Kruostą, Liaudę, Upytę.

Būklė[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kelias KK195 Kėdainių miesto teritorijoje platus, rekonstruota kelio danga. Ruože nuo Kėdainių ribos iki Surviliškio kelias siauras, vingiuotas, asfalto danga susidevėjusi, duobėta. Už Surviliškio kelias eina Nevėžio slėniu, ruože iki Krekenavos 2011 m. paklota nauja asfalto danga. Už Krekenavos kelias eina lyguma, yra gan platus ir tvarkingos dangos.

Kelias į šiaurę nuo Surviliškio