Jackson Pollock

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jackson Pollock (1950)

Jackson Pollock (Džeksonas Polokas, 1912 m. sausio 28 d. – 1956 m. rugpjūčio 11 d.) buvo įtakingas JAV menininkas, vienas reikšmingiausių abstraktaus ekspresionizmo judėjimo atstovų.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Jackson Pollock gimė Kodyje, Vajominge ir užaugo Arizonoje. 1929 m. persikėlė į Niujorką, kur studijavo pas Tomą Bentoną. Pirmieji J. Pollock reprezentaciniai darbai buvo įtakoti meksikiečių sienų tapytojų David Alfaro Siqueiros ir Diego Rivera. Tačiau, po apsilankymo Pablo Picasso ir siurrealistinių darbų parodoje J. Pollock darbai tapo simboliškesni. Keletą metų J. Pollock buvo taikoma psichoanalitinė terapija, bandant susidoroti su jį kankinusia depresija. Dėl to jis susidomėjo K. Jungo teorija apie pirminius archetipus, kuri buvo pagrindas J. Pollock darbuose nuo 1938 iki 1944 m. Šie darbai dažnai yra žiaurūs ir sunkiai suprantami iš pirmo žvilgsnio.

1944 m. J. Pollock vedė Lee Krasner. 1945 jie persikėlė į Long Island, kur klėtyje jis įkūrė savo studiją.

1956 m. būdamas 44, žuvo automobilių avarijoje, kartu su juo automobilyje buvusi Edith Metzger taip pat žuvo, išliko gyva tiktai Ruth Kligman. Manoma, kad jis buvo neblaivus. Po J. Pollock mirties jo galerija pardavė visus darbus, kurie buvo likę studijoje.

Svarbiausi darbai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]