Jėga (Žvaigždžių karai)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.

Žvaigždžių karų“ pasaulyje Jėga (The Force) – tai visur esanti, visa jungianti galia. Jėga apibūdinama kaip energijos laukas, atsirandantis iš visų gyvų dalykų (Jėga – tai gyvybė, o gyvybė – tai Jėga).

Į Jėgą galima žiūrėti kaip į mąstančią būtybę, tačiau kiti ją laiko paprasčiausiu įnagiu, kuriuo galima pasinaudoti savo tikslams.

Jėga turi du aspektus: Šviesiąją ir Tamsiąją puses. Šviesioji Jėgos pusė susijusi su gėriu, palankumu, gydymu. Tamsioji – su baime, neapykanta, agresija. Tamsioji pusė atrodo stipresnė, nors ji tiesiog yra patrauklesnė tiems, kurie geidžia valdžios ir įtakos.

Jėgą įvaldyti gali tik tie, kurie yra jai jautrūs. Šios asmenybės apibūdinamos arba kaip turinčios didelį kiekį mikroorganizmų midichlorų, arba kaip pasižyminčios stipria Jėgos „aura“. Galbūt šios savybės yra susijusios tarpusavyje. Įvaldžiusieji Jėgą yra vikrūs, moka daryti kitiems neįmanomus dalykus.

Jėgos idėja turi sąsajų su įvairiomis filosofinėmis bei religinėmis analogijomis. Daug kas Jėgą sieja su koncepcijomis, žinomomis Kinijoje (Qi), Japonijoje, Korėjoje, Indijoje (Prana), Polinezijoje (Mana). Šviesioji ir Tamsioji pusės sietos su Yin ir Yang daoizme, tačiau šios koncepcijos nėra tapačios.