Incubus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Incubus
Biografija
Kilmė JAV
Žanraialternative rock
Aktyvumo metai1990 – dabar
Įrašų kompanijaSony BMG Music Entertainment
Epic/Immortal
Nariai
Brandon Boyd
Mike Einziger
Jose Pasillas
DJ Kilmore
Ben Kenney
Buvę nariai
Alex Katunich
DJ Lyfe

Incubus – alternatyvaus roko grupė iš Kalabaso, Kalifornijos (JAV).

Nariai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pradžia[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Grupė susikūrė 1990 m. birželio 4 d. vaikinams dar besimokant A. E. Wright’o vidurinėje mokykloje, tuomet jie buvo 8-tokai. Būgnininkas Jose Pasillas sutiko Mike Einziger, grojantį gitara. Vėliau, besimokydami Kalabaso Aukštojoje mokykloje pora susipažino su Alex Katunich (bosine gitara), kuris tuo metu buvo išmestas iš jazz’o grupės, mat jis negalėjo skaityti iš natų ir buvo per didelis nenuorama – mėtydavo kramtomosios gumos gabaliukus i kitų muzikantų plaukais bei krėtė panašius pokštus.

Tais pačiais 1990 trijulė nutarė sukurti muzikos grupę, daugiausia savo malonumui: grodavo Metallica ir Magadeth koverius (nors Jose nebuvo itin didelis šių grupių fanas). Iš pradžių jie „koncertuodavo“ paprastuose vakarėliuose. Paige’as pamena pirmąjį jų koncertą, kuris buvo daugiausia Metallica, Magadeth, Pearl Jam ir Nirvana koveriai: tai buvo Fade To Black, Enter Sandman ir dar kelios dainos. Grupė taip pat pripažino, kad jie yra dideli legendinės roko grupės Phish fanai.

Grupės pavadinimas buvo sugalvotas gana spontaniškai – prieš pirmąjį savo pasirodymą kolektyvas dar neturėjo pavadinimo, tad teko jį susigalvoti prieš pat pasirodymą. Mike atsivertė žodyną ir pasirinko Incubus beveik atsitiktinai. Daugelis mano, kad jie pasivadino vardu demono, Incubus’o, tačiau lotynų kalboje „incubus“ reiškia „košmaras“, žodis kolektyvui patiko, tad jį jie ir pasirinko kaip grupės pavadinimą.

Ankstyvoji karjera[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Incubus logotipas

Su kitais dviem grupės nariais – Jose Pasillas ir Branbon Boyd – lankydamas Moonpark Community koledžą, Mike Einziger nusprendė išbandyti savo jėgas kartais pagrodamas Alanis Morissette grupėje, tačiau Mike’as kanadiečių grupėje neprigijo, tad jis liko su Incubus, kurie vėliau susilaukė gana didelės sėkmės.

1994 metai grupei buvo gana įtempti – jie rašė muziką, įrašinėjo ją studijoje, koncertavo. Šiais metais buvo išleista pirmoji jų demo kasetė pavadinimu Closet Cultivation. Muziką jie įrašinėjo paprasčiausiom namų salygom – naudodami kasetinį grotuvą, kol galiausiai grupės turų vadybininkas Mark Shoffner pasiūlė muzikantams įrašyti albumą jo draugo studijoje. Vėliau Mark Shoffner tapo grupės vadybininku.

1995 m. sausio 7 d. grupė išleido antrą albumą demo kasetėje Incubus. Vėliau, po dešimties mėnesių, dirbdama su Jim Wirt, savo lėšomis grupė išleido savo pirmąjį albumą, Stopuglynailfungus Music on Chillum.

1995 m. lapkričio 1 d. išleistas albumas Fungus Amongus, į kurį buvo sudėtos dainos jau girdėtos neoficialiose demo versijose. Albume Fungus Amongus jaučiama gana stipri kitų grupių įtaka – Primus, Mr. Bungle ir Red Hot Chili Peppers. Vėliau grupė dalinasi scena su Michael Balzary – bosistu iš grupės Red Hot Chili Peppers. Michael Balzary grupėje pagrodavo trimitu.

Vieno turų metu grupė sutiko Gavin Koppell, kitaip žinomą kaip DJ Lyfe. Jis matė gyvą grupės pasirodymą ir paklausė, gal jie norėtų panaudoti kelis jo hip-hop dainas. Grupės nariai iš pradžių buvo nusiteikę skeptiškai, bet DJ Lyfe prisijungė prie grupės po pirmųjų kelių bandymų.

Incubus neįprastas muzikos stilių maišymas ir energingi pasirodymai lėmė augantį gerbėjų ratą, atvėrė naujų galimybių, bet tuo pačiu tapo didele atsakomybe. Turo 1996 m. metu Incubus surengė gyvos muzikos koncertų vakariniame JAV krante. 1997 m. sausio 7 d. Immortal Records pasirašė su grupe kontraktą ir išleido Incubus albumą Enjoy Incubus. Albumą sudarė keturios dainos iš albumo Fungus Amongus ir du nauji kūriniai. Šis albumas buvo pirmas albumas išleistas akompanuojant DJ Lyfe.

Po albumo Enjoy Incubus išleidimo grupė išvyko į kelis mini-turus. Vienas turų Europoje (su grupėmis Korn ir The Urge) buvo viena didžiausių galimybių Incubus padidinti gerbėjų auditoriją (grupė grojo prieš didžiausią auditoriją kokią grupė yra kada nors turėjusi).

Vėliau, išleidę albumą S.C.I.E.N.C.E, kuris buvo pripažintas oficialiu debiutiniu grupės albumu, Jim Wirt paprašė grupės parašyti dainą su DJ Greyboy. Tuo pat metu Jim Wirt įrašinėjo muziką filmui „Spawn“, jis dirbo su tokiomis grupėmis kaip Korn, Metallica] ir The Chemical Brothers. Incubus bendradarbiavo projekte ir jų daina Familiar su visomis kitomis buvo išleista Immortal Records 1997 m. liepos 29 d. Vos tik baigę įrašinėti dainą, Incubus tęsė turą su grupėmis Snot, Far ir Phunk Junkeez.

S.C.I.E.N.C.E. – antrasis studijinis grupės albumas buvo išleistas 1997 m. rugsėjo 9 d. Albumas buvo įrašytas vos per šešias savaites, vienoje mažoje studijoje Santa Monikoje. Albumo įrašinėjimas buvo visiškai nauja, bet labai svarbi grupės egzistavimui patirtis. Kad paremtų albumą, grupė išvyko į turą ir koncertavo su grupėmis Phunk Junkeez, Shootyz Groove, 311 ir Sugar Ray. Jie tikėjosi turo tik JAV, bet viskas ėjosi taip sklandžiai, kad grupė 311 paprašė Incubus pratęsti turą prisijungus prie jos koncertuojant užjūriuose.

Tačiau naujojo grupės turo metu ne viskas ėjo taip sklandžiai. 1998 m. grupė atleido DJ Lyfe. Incubus nutarė, kad su DJ Lyfe kolektyve grupė neišliks produktyvi. Konfliktas kilo po to, kai DJ Lyfe vieno koncerto metu taip užgožė grupę savo muzika, kad jos visai nesigirdėjo. Vienas grupės draugų parekomendavo Chris KilmorePitsburgo. Grupei patiko jo stilius ir požiūris į gyvenimą, tad ji paprašė Kilmore prisijungti prie kolektyvo. Nors Kilmore teturėjo vos kelias dienas išmokti grupės dainas, dauguma fanų iš karto pripažino naują talentą. Po labai sėkmingo turo su Sugar Ray ir 311 (ir didžėjaus pakeitimu), Incubus koncertavo su tokiomis grupėmis kaip Far, One Minute Silence, Cold, Limp Bizkit, taip pat ji išvyko į trijų dienų Warped Tour birželį ir liepą. Liepos 3 d. jie pradėjo Ozzfest '98 turą, kuriame dalyvavo Snot, Tool, Coal Chamber, Ultraspank, Limp Bizkit, System of a Down ir kiti. Po Ozzfest grupė kurį laiką tęsė turus su (Həd) P.E., Snot ir Soulfly, vėliau prisijungė System of a down ir Dial 7. Tai truko iki 1998 m. spalio 25 d. kuomet grupė pakeitė Ice Cube keturių dienų koncertinėje programoje Family Values Tour ture. Tuos metus grupė baigė koncertuodama su Orgy, Korn, (Həd) P.E., 2 Skinnee J's, Frontside ir Papa Roach.

Bekylant[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Po serijos turų 1998 m., grupė 1999 m. pradėjo Black Sabbath turu kovo vidury. Tuo metu jie taip pat įrašinėjo savo naują albumą Make Yourself, kuris buvo išleistas 1999 m. spalio 26 d. Iš karto po albumo pasirodymo grupė išvyko į turą su Primus ir Buckethead, kuris truko iki metų pabaigos. Grupė taip pat išleido singlą Pardon Me, kurį grojo visos radijo stotys šalyje. Netrukus MTV pripažino dainos vaizdo klipą „Uždegančia naujos kartos muzika. 2000 m. išvyko į „Sno-Core“ turą su System of a down ir Mr. Bungle, kuris truko iki kovo, kuomet jie prisijungė koncertavo su Ultraspank iki balandžio.

Pardon Me dainos sėkmė lėmė akustinės dainos Make Yourself versijos pardavimų dydį (500,000 kopijų) parduota 2000 m. balandį. Visą tą laiką Incubus tęsė turus, šį kartą su Queen Adreena užjūriuose. Jie grįžo gegužės pabaigoje, kad padarytų turą po JAV su savo ilgaamžiais draugais – grupe 311. Antras singlas, išleistas po Make Yourself buvo „Stellar“. Dainos vaizdo klipas buvo parodytas tiesioginio eterio vakare metu per MTV ir RTL kanalus ir susilaukė didžiulės sėkmės modernaus roko topuose.

Pertrauka[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2008 metų Balandžio mėnesį grupė pasiėmė pertrauką nuo kelioninių turų ir įrašinėjimų, o jos nariai sutelkė dėmesį į savęs tobulinimą, šeimą ir kitą veiklą.Brandon Boyd buvo priimtas į universitetinę meno programą, Mike Einziger išvyko į Harvardo muzikos mokyklą studijuoti kompozicijos, būgnininkas Jose Pasillas susilaukė dukros.

Septintasis studijinis albumas Monuments and Melodies[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2009 metų Kovo 11 Incubus išsamiai atnaujino savo internetinę svetainę ir oficialiai pristatė naują albumą Monuments and Melodies. Pirmasis singlas „Black Heart Inertia“ buvo pristatytas Balandžio 7 dieną. Albumas sudarytas iš dviejų diskų. Pirmajame įrašyti nauji singlai „Black Heart Inertia“, „Midnight Swim“, taip pat pastarojo dešimtmečio hitai. Antrajame diske yra dainos kurios nebuvo išleistos arba buvo atmestos senesnių albumų leidimuose, taip pat „A Certain Shade of Green“ akustinė versija ir Prince perdirbta daina „Lets go Crazy“.
2009 Birželio 16 dieną buvo išleistas oficialus Monuments and Melodies albumas.


Diskografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Studijiniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Fungus Amongus (1995)
 2. S.C.I.E.N.C.E. (1997)
 3. Make Yourself (1999)
 4. Morning View (2001)
 5. A Crow Left of the Murder (2004)
 6. Light Grenades (2006)
 7. Monuments and Melodies (2009)

Elektroniniai albumai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Enjoy Incubus (1997)
 2. When Incubus Attacks Volume 1 (2000)

Turuose[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. Live at Lollapalooza (2003)
 2. Live in Japan (2004)
 3. Live in Malaysia (2004)
 4. Live in Sweden (2004)

DVD[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

 1. When Incubus Attacks Volume 2 (2001)
 2. Morning View Sessions (2002)
 3. Alive at Red Rocks (2004)
 4. Look Alive (2007)

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]