If (kompanija)

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Broom icon.svg  Šį puslapį ar jo dalį reikia sutvarkyti pagal Vikipedijos standartus – neenciklopedinis stilius
Jei galite, sutvarkykite.
„If“
Įkurta1999 m.
Centrinė būstinėStokholmas, Švedija
Svarbiausi darbuotojaiThorbjörn Magnusson
(generalinis direktorius)
PaslaugosNe gyvybės draudimas
Pajamos41 mlrd. Švedijos kronų (2012 m.)
Savininkas (-ai)Sampo grupė
Darbuotojų6400
PadaliniaiLietuvoje: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Rokiškyje, Druskininkuose, Utenoje ir Mažeikiuose.
Tinklalapiswww.if.lt

If“ yra Skandinavijos ir Baltijos šalyse veikianti viena didžiausių ne gyvybės draudimo bendrovių, turinti daugiau nei 3,6 mln. klientų. Bendrovė teikia plataus spektro ne gyvybės draudimo paslaugas, skirtas tiek privatiems asmenims, tiek verslo įmonėms.

„If“ draudimo paslaugas teikia Švedijos, Norvegijos, Suomijos, Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Rusijos rinkose, o klientų verslo operacijas gali apdrausti beveik visame pasaulyje. Tarptautiniu mastu dirbantys draudimo bendrovės klientai gali naudotis paslaugomis „If“ filialuose Prancūzijoje, Olandijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje. „If“ priklauso Suomijos „Sampo“ grupei. Pagrindinė „If“ būstinė yra Stokholme, akcijos kotiruojamos Helsinkio ir Stokholmo biržose.

Bendrovė kasmet atlygina daugiau kaip 1,4 mln. žalų klientams.[1]

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„If“ įkūrusios bendrovės draudimo veiklą pradėjo daugiau nei prieš 100 metų, tačiau draudimo bendrovė „If“ tokia, kokia yra dabar, įkurta 1999 m., sujungus Švedijos įmonės „Skandia“ ir Norvegijos „Storebrand“ ne gyvybės draudimo veiklą. Šio susijungimo tikslas buvo sukurti vieną didžiausių Skandinavijoje ne gyvybės draudimo bendrovių. Pavadinimas kilo iš anglų kalbos žodžio if (jeigu), kuris primena frazę „jei kas nors atsitiktų“. Pirmą kartą viešai „If“ logotipas buvo parodytas per „Stockholm Open“ teniso varžybas. Draudimo bendrovė „If“ iki šiol yra pagrindinė jų rėmėja.

2001 m. bendrovės „Sampo“ ne gyvybės draudimo veikla tapo „If“ dalimi. Taip „If“ tapo didžiausia ne gyvybės draudimo bendrove Skandinavijoje.

2002 m. „If“ pradėjo veiklą Baltijos šalyse.

2004 m. „Skandia“ ir „Storebrand“ visas joms priklausiusias „If“ akcijas pardavė bendrovei „Sampo“. Nuo tada „Sampo“ yra vienintelė „If“ akcininkė.

2006 m. „If“, įsigijusi draudimo bendrovę „SOAO Region“, pradėjo veiklą Rusijoje.

2009 m. „If“ veikla Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje buvo sujungta į Estijoje registruotą bendrovę „If P&C Insurance AS“. Latvijoje ir Lietuvoje veikia „If“ filialai.

Lietuvoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bendrovė Lietuvoje veiklą vykdo nuo 2002 m. Iki tol įmonė nuo 1999 m. veikė kaip „Sampo draudimas“. Bendrovės paslaugomis šalyje naudojasi apie 60 tūkst. gyventojų ir apie 7 tūkst. įmonių. 2012 m. bendrovės klientų nuostoliams atlyginti išmokėta daugiau nei 50 mln. litų. Įmonės filiale Lietuvoje dirba 150 žmonių. Filialo vadovo pareigas nuo 2009 m. eina Žaneta Stankevičienė. Lietuvoje „If“ biurai yra Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Rokiškyje, Druskininkuose, Utenoje ir Mažeikiuose.

Įvertinimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2011 ir 2012 m. savaitraštis „Veidas“ paskelbė „If“ geriausia ne gyvybės draudimo bendrove šalyje.[2]

2012 ir 2013 m. „If“ paskelbta geriausiai klientus aptarnaujančia ne gyvybės draudimo bendrove Lietuvoje („Spect Dive“ slapto pirkėjo tyrimas).[3][4]

2013 m. Brokerių rūmų tyrimas parodė, kad „If“ yra geriausią finansinį ir aptarnavimo reitingą turinti ne gyvybės draudimo bendrovė Lietuvoje.[reikalingas šaltinis]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. "Claims handling the way it should be" at http://www.if-insurance.com/web/industrial/serviceconcept/pages/claimshandlingthewayitshouldbe.aspx retrieved on 24 May 2013.
  2. "Savaitraščio „Veidas“ atliktas tyrimas „If“ pripažino patraukliausia draudimo bendrove vartotojui" at http://www.if.lt/web/lt/apieif/naujienos/pages/savaitrascio-veidas-tyrimas-priazino-if-patraukliausia-draudimo-bendrove.aspx retrieved on 27 May 2013.
  3. "DIVE TOP3 Insurance sector survey" at http://www.dive-group.com/dive-top-3-insurance-sector-survey retrieved on 27 May 2013.
  4. "Geriausią įvertinimą už klientų aptarnavimo kokybę Lietuvoje pelnė „If draudimas”" at http://vz.lt/Default.aspx?PublicationId=4d1c54a0-5eb4-417e-8ab4-90406a493417 retrieved on 11 June 2013