Pereiti prie turinio

Gareth Gates

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Gareth Paul Gates
Biografija
Pilnas vardasGareth Paul Gates
Gimė1984 m. liepos 12 d. (40 metų)

KilmėAnglija Bradford, Anglija
Žanraipop, soul
Instrumentaivokalas
Aktyvumo metai2002-dabar
Įrašų kompanija2002-2006 BMG
2006-dabar UMTV
Svetainė[1]

Gareth Paul Gates (g. 1984 m. liepos 12 d., Bradforde, Jorkšyre, Anglija) – anglų pop dainininkas.

Išgarsėjo 2002 m. po dalyvavimo ITV talentų šou Pop idol, kuriame užėmė 2-ąją vietą. Vien tik Jungtinėje Karalystėje (JK) jis jau pardavė 3,5 mln. albumų ir singlų.

Šeima, vaikystė

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Gimė Bradforde, Polo Geitso (Paul Gates) ir Wendės Broudbent (Wendy Broadbent) šeimoje. Turi 3 seseris: Džesiką (g. 1993), Šarlotę (g. 1991) ir Nikolę (g. 1985). Šeimoje kartu augo pusbrolis Džeimsas (g. 1986), kurį globoti apsiėmė Garetho tėvai – jie nuolatos globojo svetimus vaikus.

Vos tik Garethui sukako 9-eri metai, jis pradėjo lankyti Bradfordo katedros (Bradford Cathedral) chorą. Netrukus tapo pagrindiniu choro vokalistu ir, 1997 m. karalienės vizito metu, dainavo jai solo. Baigė 8-ias pianino, gitaros ir dainavimo klases. Dar prieš muzikinio šou Pop idol finalus jis jau buvo užsitikrinęs vietą Karališkajame muzikos koledže (Roayl Northern College of Music).

Nors pat pradžių G. Garethas buvo laikomas šou favoritu, deja, jam atiteko 2-oji vieta. Nepaisant to, kad jis nelaimėjo šou, jam buvo pasiūlyta pasirašyti kontraktą su Saimono Kouvelio (Simon Cowell) muzikinių įrašų leidybine įmone BMG (S. Kouvelis buvo vienas iš Pop idol teisėjų, pagarsėjęs aršia kritika daugeliui šou dalyvių).

Dainos, kurias G. Garethas atliko muzikiniame talentų šou:

Po muzikinio talentų šou

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

G. Geitso pirmasis singlas, Unchained Melody koveris, įsiveržė į pirmąsias JK topų vietas, taip iš jų išstumdamas Will Young (Pop idol nugalėtojas) pirmąjį dvigubą singlą Anything Is Possible / Evergreen. Singlas JK tapo dvigubai platininiu, o ITV žiūrovai išrinko jį geriausiu 2002 m. įrašu (2002's Record of the Year). Vis dėlto jam teko nusileisti Vilo Jango tris kartus platininiu tapusiam debiutiniam singlui.

Sėkmė lydėjo ir 2-ąjį singlą Anyone of Us (Stupid Mistake), kuris sulaukė didžiulio populiarumo (buvo nupirkta daugiau nei 570 tūkst. kopijų). 3-asis singlas The Long And Winding Road, sudainuotas duetu su Vilu Jangu, taip pat pasiekė pirmąsias topų vietas. 4-asis What My Heart Wants To Say pasiekė pentąją topų vietą.

2002 m. G. Geitsas pasiekė savo šlovės apogėjų, kai tuometinis žurnalas Smash Hits paskelbė lapkričio 7 d. Tarptautine Geitso diena, skirtą visiems Garetho Geitso fanams.

Debiutinis jo albumas What My Heart Wants To Say pasiekė 2-ąją topų vietą, nusileidęs tik Deivido Grėjaus (David Grey albumui A New Day At Midnight. Jau pirmosiomis išleidimo savaitėmis albumo buvo parduota daugiau kaip 100 000 kopijų, o ir netrukus albumas 2 kartus buvo pripažintas platininiu.

2003 m. dalyvavo Comic Relief 2003 labdaroje, kurioje su Kumars įdainavo singlą Sirit In The Sky, kuris taip pat pasiekė pirmąsias topų vietas ir jose išsilaikė 2 savaites. G. Garethas pasirodė ir Comic Relief, Celebrity Driving School (Įžymybių vairavimo mokykloje). Per Comic Relief jis įsitraukė į labdaringą veiklą, skirtą padėti ŽIV ir AIDS sergantiems žmonėms. Šią labdaringą veiklą jis tęsia iki šiol.

Kiti du jo singlai Sunshine ir Say It Isn't So atitinkamai pasiekė 3 ir 4 topų vietas. Antrasis albumas Go Your Own Way JK atsidūrė 11-oje vietoje, o daugelyje Azijos šalių pasiekė pirmąsias topų vietas bei tapo platininiu.

G. Geitsas mėgavosi stulbinančia sėkme už JK ribų – Azijoje, Pietų Afrikoje ir daugelyje Europos šalių. Jis laimėjo MTV Asia's Award (MTV Azijos Apdovanojimuose) 2003/2004 m. Geriausio tarptautinio atlikėjo apdovanojimą bei tokios pačios nominacijos apdovanojimus MTV China ir MTV Taiwan.

Say It Isn't So singlas, išleistas 2003 m. ir pasiekęs topų viršūnes, kolkas yra paskutinis jo singlas, išleistas Jungtinėje Karalystėje iki 2007 m.

2004 m. pradžioje Garethas surengė koncertinį turą po JK, o vėliau jį pratęsė Europoje ir Azijoje, prieš tai kai paėmęs pertrauką tapo logopedu (speech coach), instruktoriumi (dalyvavo Mcguire’o programoje (dėl mikčiojimo)). Taip pat atliko vaidmenį filme Seeing Double bei toliau tęsė labdaringą veiklą, norėdamas parodyti ir įsamonti AIDS problematiškumą dalyvavo koncerte (su MTV) Indonezijoje, koncertavo 50 000 žmonių.

Vien tik JK jau pardavė virš 3 mln. singlų ir albumų, įskaitant 2 ir 6 geriausiai perkamus 2002 m. singlus (Unchained Melody), kurio parduota 1,3 mln., Anyone Of Us (Stupid Mistake), kurio parduota 570 000 kopijų ir 2003 m. geriausiai perkamą singlą Spirit in the Sky, 550 000 kopijų.

Dabartinė karjera

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

2003 m. ir 2004 m. nacionalinė spauda pranešė, kad įrašų kompanija BMG nutraukė sutartį su G. Geitsu. Pranešimuose buvo teigiama, jog pagrindinė priežastis, pastūmėjusi nutraukti su juo sutartį, buvo mažas antrojo Geitso albumo ir koncertų bilietų perkamumas, tačiau tiek G. Geitsas, tiek įrašų kompanija, tuo metu paneigė tokius pranešimus. Vis dėlto, po 2-ejų metų 2006 m. balandį Garethas paliko šią kompaniją.

Vėliau Geitsas pasirodė dokumentiniame filme Whatever Happened to Gareth Gates? (Kas atsitiko Garethui Geitsui?), kuriame buvo atskleistas jo patirtis muzikos versle ir jo asmeninio gyvenimo gairės. Filmas buvo rodomas 2006 m. gruodį per ITV1. Jis užtikrino naują sutartį su UMTV (dalinai ir su Universal), albumą ir naujų jo pasirodymų fragmentus.

2006 m. lapkričio 29 d. slapta pristatytos naujos dainos, iliustruojančios jo kuriamą naują muziką: Afterglow, Pictures of the Other Side, Changes, Angel on My Shoulder, New Kid in Town, Lost in You, Can't Believe It's Over ir 19 Minutes. Garethas dirbo su tokiais dainų autoriais kaip Sacha Skarbek (kuria Džeimsui Blantui (James Blunt), Ricky Ross (Deacon Blue Fame) ir Pete Gordeno, o prodiusavo jį Martin Terefe, Jon Hall bei Nick Whitecross.

Nuo 2004 m. intensyviai dirbo su dainų autore/dainininke Judie Tzuke (geriausiai žinoma hitu tapusia daina Stay With Me Till Dawn). Pirminį kontaktą matomai užmezgė per Lucie Silvas; nuolatinis Geitso gitaristas (groja akustine gitara), Graham Kearns, taip pat dirbo su Tzuke ir labai padėjo Garethui ruošiant abejus albumus. Dalyvaudamas Crew Limelight per 2004 m. spalio mėn. Tzukes koncertinį turą, Garethas „back'uose“ dainavo Tzukės dainą Bully (iš jos albumo Secret Agent), kas labai nustebino žiūrovus. Dark Days, dainą, kurią Garethas parašė kartu su Tzuke, atsidūrė pirmoje 2007 m. Tzukės albumo vietoje.

2007 m. kovo 30 d. Geitsas pirmąkart sudalyvavo tiesioginiame televizijos pokalbių šou Friday Night (su Jonathan Ross) po savo kalbos tobulinimo (dėl mikčiojimo).

Pirmasis jo singlas Changes, kuris buvo išleistas 2007 m. balandžio 9 d. (iš naujojo albumo) pasiekė 14-ąją topų vietą, o antrasis Garetho singlas Angel on My Shoulder, išleistas liepos 18 d., atsidūrė 22-oje vietoje. Abu singlai UK Top 40 išsilaikė tik 1 savaitę. Trečiasis Geitso albumas Pictures of the Other Side, išleistas liepos 25 d. išsilaikė 2 savaites UK albumų topuose, čia pasiekęs 23-ąją vietą, o po to, kitą savaitę, albumas atsidūrė 66-oje topų vietoje, kol galiausiai visiškai iškrito iš topų.

G. Geitsas pasirašė kontraktą dėl dalyvavimo naujajame televizijos projekto Dancing on Ice sezone. Garethą TV ekranuose galima bus išvysti jau 2008 m. sausį.

Asmeninis gyvenimas

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

G. Geitsas yra kvalifikuotas logopedas ir pastaruoju metu, dalyvaudamas Mcguiro programoje (McGuire Programme), padeda tokiems pat mikčiojantiems žmonėms, kaip ir jis. Geitsas tapo jauniausiu logopedo kvalifikaciją įgijusiu žmogumi Jungtinėje Karalystėje (pagal McGuire’o programą). Pirmasis jo kursas (dar ne savarankiškas) vyko 2005 m. vasarį, o 2006 m. rugpjūtį pats pravedė kursą Galvėjuje (Galway) bei lapkritį – Bournmoute (Bournmouth).

Geitsas yra atsidavęs sporto sirgalius, palaiko Bradford bulls ir Leeds United AFC komandas.

Buvo tvirtinama, kad per 2002 m. Pop idol, Garethas užmezgė intymius santykius su gražuole manekene Katie Price. Iš pradžių jis paneigė gandus, bet galiausiai, 2003 m., prisipažino turėjęs su ja romaną. Pradžioje Geitsas atsisakė patvirtinti gandus, teigdamas, kad „santykiai yra privatus dalykas“ ir buvo įskaudintas, kai Price papasakojo apie jųdviejų santykius žiniasklaidai.

G. Geitsas gyvena Vauxhall, Londone kartu su Suzanne Mole – šokėja, choreografe ir manekene, su kuria jis susipažino per 2002 m. Record of the Year apdovanojimus. 2006 m. spalį žurnalas The People pranešė, kad jie slapta susituokė, nors vėliau išaiškėjo, kad tai netiesa.

G. Geitsas yra ŽIV/AIDS labdaros fondo globėjas.

Albumo viršelis Albumo informacija
What My Heart Wants To Say
Topų vietos: #1 (Taiwan, South Korea), #2 (UK)
Statusas: Dvigubai platininis U. K. (600 000), trigubai platininis Taivane (60 000), platininis Indonezijoje (50 000) ir Malaizijoje (25 000), auksinis Norvegijoje (40 000)
Papildomų pardavimų informacija:48 000 Ispanijoje, 140 000 Pietų Afrikoje
Daugiausiai albumų parduodantis atlikėjas (vakarų) Taivane
Antrasis daugiausiai MTV Asia albumų parduodantis atlikėjas (vakarų)
Singlai:
 • "Unchained Melody" UK #1, AU #9
 • "Anyone of Us (Stupid Mistake)" UK #1, NL #1
 • "The Long and Winding Road" (duetas su Will Young) / "Suspicious Minds" UK #1 (double-A side)
 • "What My Heart Wants to Say" UK #5
Go Your Own Way

Topų vietos: #1 (Taiwan, Singapore, Korea, Malaysia), #11 (UK)
Statusas: dvigubai platininis Taivane (40 000), auksinis Pietų Afrikoje (25 000)
Papildomų pardavimų informacija: 30 000 Ispanijoje
Taivane daugiausiai albumų parduodantis Vakarų atlikėjas.
Singlai:

 • "Spirit in the Sky" UK #1
 • "Sunshine" UK #3
 • "Say It Isn't So" UK #4
Pictures of the Other Side

Topų vietos: #23 (UK)
Singlai:

 • "Changes" UK #14
 • "Angel on My Shoulder" UK #22
 • Gareth Gates Live
 • Pop Idol Tour DVD

Turai ir koncertai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Turai

 • Pop Idol Arena Tour 2002
 • Will and Gareth Arena Tour 2003
 • Go Your Own Way Arena Tour - UK and Asia 2004

Kiti koncertai

 • Privatus koncertas, skirtas Brunėjaus princui, 2005 m. sausis
 • MTV Asia AIDS Awareness Concert, Indonezija, 2004 m. gruodis
 • Koncertas, skirtas Louis Vuitton pirmosios parduotuvės Šanchajuje atidarymui, Kinija, 2004 m. spalis

Apdovanojimai ir rekordai

[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Apdovanojimai

JK

 • Geriausias 2002 singlas: Unchained Melody
 • Smash Hits Awards 2002: Geriausias atlikėjas, geriausia šukuosena, geriausias naujokas, stilingiausias atlikėjas
 • Smash Hits Awards 2003: geriausias atlikėjas, geriausias singlas (Sunshine)
 • Young Achievers Yorkshire 2002
 • Special award for service to Yorkshire 2002
 • OUT žurnalo apdovanojimai 2003: geriausias dainininkas, geriausias video (Sunshine), geriausias pasirodymas G-A-Y

Už JK ribų

 • MTV Asia: Geriausias tarptautinis atlikėjas 2003/2004
 • MTV China: Geriausias tarptautinis atlikėjas 2003/2004
 • MTV Taiwan: Geriausias tarptautinis atlikėjas 2003/2004
 • TMF Belgium: Geriausias Tarptautinis Pop
 • MTV Taiwan: Inspiration to Youth (Metų įkvėpimas jaunimui)
 • G-Music (Taiwan): Geriausias Tarptautinis atlikėjas 2003
 • Hit FM: Geriausias 2003 m. singlas (AOU)

Rekordai

 • Jauniausias atlikėjas, įkopęs į 1-ąją JK topų vietą. Jam buvo 17 metų ir 255 dienos, kai jis, debiutuodamas su Unchained Melody, 2002 m. kovo 24 d. atsidūrė pirmojoje JK topų vietoje.
 • Ne tik jauniausias solo atlikėjas vyras, kurio dainos net keturis kartus įkopė į pirmąsias topų vietas, bet ir pirmasis solo atlikėjas vyras (nuo 1965 m. po Frank Ifield), kurio singlai keturis kartus atsidūrė pirmojoje vietoje 12 mėnesių laikotarpyje.
 • Garsiausiai rėkiantys fanai: Sheffield Arenoje per Mack the Knife, Pop Idol Tour. Užregistruotas 130 decibelų garso rekordas.