Pereiti prie turinio

Dominykas Vaitiekūnas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai reikia daugiau nuorodų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai įrašydami tinkamas išnašas ar nuorodas į patikimus šaltinius.
Dominykas Vaitiekūnas
2022 m.
Gimė 1987 m. rugsėjo 27 d. (36 metai)
Panevėžys
Veikla scenos menų atlikėjas, televizijos laidų ir renginių vedėjas, aktorius, dainininkas
Žinomas (-a) už grupės „Liūdni slibinai“ narys, Vitalijaus Špokaičio personažo kūrėjas ir atlikėjas

Dominykas Vaitiekūnas (g. 1987 m. rugsėjo 27 d. Panevėžyje) – scenos menų atlikėjas, Lietuvos teatro ir kino aktorius, renginių vedėjas, grupės „Liūdni slibinai“ narys,[1] televizijos, laidų vedėjas. Šiuo metu kuria ir atlieka muziką Vitalijaus Špokaičio vardu.

2006 m. baigė Panevėžio Juozo Balčikonio gimnaziją. 2006–2010 m. dramos aktoriaus bakalauro studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurso vadovas prof. Vladas Bagdonas. Specialybės dėstytojas Saulius Bareikis. 2010–2012 m. dramos aktoriaus magistro studijos Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2016 metų yra urbanistinių šokių mokyklos „Low air“ mokinys. Nuo 2017 m. Dominykas tobulina dainavimą lankydamas muzikinio teatro studijas privačioje prof. Derek Barnes dainavimo klasėje, Londone.

2006 m. įstojo į specialų Vlado Bagdono ir Vytauto Kernagio surinktą aktorių – renginių vedėjų kursą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2012 m. baigęs studijas ėmė dirbti pagal specialybę – iki šiol dalyvauja įvairiuose scenos menų pastatymuose.

Vaidino Klaipėdos Valstybinio Muzikinio teatro ir Kauno Valstybinio Muzikinio teatro spektakliuose, A. Giniočio, A. Cholinos, K. Jakšto, E. Jaro ir kitų režisierių darbuose. Siekdamas tapti profesionaliu miuziklo žanro atlikėju, ėmė aktyviai gilintis į miuziklo atlikimo subtilumus, tobulino profesinius scenos judesio ir šokio įgūdžius Lietuvoje, o specialios miuziklinio dainavimo technikos mokytis nuo 2017 metų vyko į Jungtinę Karalystę pas prof. Derek Barnes.

Devyneris metus kūrė ir dainavo grupėje „Liūdni slibinai“. Grupė išleido 4 autorinius muzikos albumus, sukūrė keletą muzikinių programų, dalyvavo didžiuosiuose Lietuvos populiariosios muzikos festivaliuose, o 2012 metais buvo pripažinta geriausia muzikinė grupė Lietuvoje – laimėjo Muzikos Asociacijos „M.A.M.A“ apdovanojimą. 2017 metų atlikėjas kartu su Vilniaus miesto styginiu ansambliu „Mikroorkéstra“ pristatė ir pirmąją savo muzikinę pjesę-komediją „Muzikanto (iš)gyvenimo simfonija“ (meno vadovas – Martynas Levickis). Nuo 2018 m. rudens pasirinkęs Vitalijaus Špokaičio sceninį pseudonimą rengia muzikinio stendapo autorinius pasirodymus, 2019 m. pavasarį išleido albumą „Geras Žmogus“ ir kartu su ritmo grupe pristatė dviejų dalių programą „Geras Žmogus“.

Penkerius metus vedė TV projektą Lietuvos tūkstantmečio vaikai (LRT), informacinę laidą „Kultūros diena“ (LRT Plius), ir ne vieną dešimtį įvairaus žanro renginių – žiemos ir vasaros įmonių renginius (įmonės „Western Union“, „Danske Bank“, „Alma littera“ ir kt.). Ne kartą yra tapęs Lietuvos Respublikos prezidentūros, Lietuvos banko renginių vedėju, vedęs „Versli Lietuva“ organizuojamas ir kitas mokslo konferencijas.

  • Geras Žmogus (2019 m.) – albumas išleistas Vitalijaus Špokaičio vardu[2]
  • Juozapas – A.L.Webberio ir Timo Rice’o miuziklas „Juozapas ir jo svajonių apsiaustas“, rež. A. Giniotis, „Keistuolių teatras“, 2008 m.
  • Gamko – A. Slapovskij „Išvažiuoju“, rež. Saulius Bareikis, Vladas Bagdonas, „trupė liūdi“ – LMTA, 2009 m.
  • Juokdarys – G. Arbačiauskas ir A. Gluskinas „Riešutėliai Pelenei“, rež. A. Gluskinas, G. Arbačiauskas, VŠĮ „Auroros pasakos“, 2009 m.
  • Gnaibius – Dž. Terberis „Baltoji Stirna“, rež. V. Kublinskas, „trupė liūdi“, 2010 m.
  • Leslis – Ray Cooney „Šeimyninis įvykis“, rež. Marcin Slavinskij, „Domino teatras“, 2010 m.
  • Aktorius – poezijos spekaklis “Kokia čia teisybė?”, rež. „trupė liūdi“, “trupė liūdi“, 2010 m.
  • Dainininkas – „Mono Sapiens“, rež. V. Kublinskas, „Menų spaustuvė“, 2010 m.
  • Benas – muzikinė komedija „Meilė ir Taika“ , VŠĮ „Kitoks teatras“, 2010 m.
  • Ralfas – „Ponas Kolpertas“, rež. A. Jankevičius, „trupė liūdi“, 2011 m.
  • Pinčiukas – V. Genelino ir S. Gedos miuziklas „Velnio Nuotaka“, rež. A. Kurienius, Valstybinis šokių ir dainų ansamblis „Lietuva“, 2012 m.
  • Rolfas – R. Rogersas, O. Hammersteinas ir kt. „Muzikos Garsai“, rež. A. Kurienius, Valstybinis šokių ir dainų ansamblis „Lietuva“, 2012 m.
  • Rūmų Juokdarys – K. Mašanausko, R. Likeikio miuzikle “ŽYGIMANTO AUGUSTO IR BARBOROS RADVILAITĖS LEGENDA” , rež. A. Cholina, A|CH ir „Promostar“ 2014 m.
  • Angel – J. Larson miuziklas „Rent“, rež. G. Malvius , Jaunimo Miuziklo teatras 2016 m.
  • Poncijus Pilotas – A.L.Webberio ir Timo Rice’o miuziklas „Jesus Christ Superstar“, rež. Kim Duddy, „Medusa Concert“ 2016 m.
  • Pūgžlys – A. Lippa, M. Brickman ir R. Elice miuziklas „The Addams Family“, rež. Viktorija Streiča, Kauno valstybinis muzikinis teatras 2019 m.
  • Andrius – „Penkių dienų avantiūra“, rež. Ž. Povilaitis, operatorius F. Abrukauskas, „Pavloff entertainment“ , 2008 m.
  • Brother Jacob – meninės dokumentikos vaidybiniame filme „Dracula“ iš ciklo „True Horror“, rež. Ben Chanan, „Hardy Pictures“, 2009 m.
  • Stubbe‘s son – meninės dokumentikos vaidybiniame filme „Wolfman“ iš ciklo „True Horror“, rež. Ben Chanan, „Hardy Pictures“, 2009 m.
  • Vincė – „Tadas Blinda. Pradžia“, rež. D. Ulvydas, operatorius R. Greičius, 2011 m.
  • Nykštukas Princas – „Snieguolė“, rež. N. Danienė. Kupiškio Kultūros centras.