Versli Lietuva

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigacija, paiešką

Versli Lietuva - verslo ir eksporto skatinimo organizacija Lietuvoje; viešoji įstaiga.

„Versli Lietuva“ įkurta 2009 m. lapkričio 6 d. Savininkas – LR ūkio ministerija.

VšĮ „Versli Lietuva“ struktūrą sudaro Eksporto ir Verslumo departamentai ir atstovai regionuose. Įstaigoje dirba 47 darbuotojai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

LEPA logotipas

1997 metų rudenį įkurta Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA, angl. Lithuanian Development Agency), sujungus Lietuvos investicijų ir Lietuvos eksporto plėtros agentūras. Savininkas - Lietuvos Respublikos ūkio ministerija. Tikslai buvo skatinti bei pritraukti tiesiogines užsienio investicijas į Lietuvą, didinti Lietuvos prekių ir paslaugų eksportą, formuoti palankaus verslui ir investicijoms Lietuvos įvaizdį užsienio šalyse ir skatinti Lietuvos verslo konkurencingumo augimą.

LEPA struktūrą sudarė Investicijų skatinimo, Rinkodaros ir komunikacijos ir Tarptautinės prekybos plėtros departamentai, Administravimo ir plėtros, ir Analitinis skyriai bei dvi atstovybės (Vokietijoje ir Belgijoje) ir aštuoni informacijos centrai užsienyje (Lenkijoje, Ispanijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Suomijoje ir Jungtinėje Karalystėje). Agentūroje dirbo 65 darbuotojai.

Investicijų skatinimo departamentas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Teikė informaciją ir konsultavo užsienio investuotojus, nustatė ir "marketingavo" bendrų įmonių galimybes, pristatė siūlomus investicinių projektus potencialiems užsienio investuotojams, atliko poinvesticinį aptarnavimą.

Tarptautinės prekybos plėtros departamentas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Skleidė informaciją Lietuvos gamintojams/eksportuotojams, konsultavo Lietuvos įmones bei rengė joms seminarus, organizavo verslą skatinančius renginius/projektus Lietuvoje ir užsienyje, pristatė Lietuvos prekių ir paslaugų gamintojus potencialiems užsienio partneriams.

Rinkodaros ir komunikacijos departamentas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Lietuvos ekonominį patrauklumą pristatančių leidinių rengimas ir sklaida, internetinio portalo priežiūra ir plėtra, dalyvavimas Lietuvos ekonominį patrauklumą pristatančiuose renginiuose, ryšių su Lietuvos ir tikslinių užsienio šalių žiniasklaida valdymas, Lietuvos ekonominį patrauklumą pristatančių bei didinančių rinkodarinių priemonių įgyvendinimas.

Analitinis skyrius[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Rengė Lietuvos verslo sektorių apžvalgas, užsienio rinkų apžvalgas, teikė informaciją investuotojams, Lietuvos verslininkams, valdžios įstaigoms.

2009 m. LEPA buvo išrinkta 12 iš 181 agentūros pasaulyje pagal informacijos kokybę ir pateikimo operatyvumą investuotojams.[1]

2009 m. LEPA išskaidyta į VšĮ „Versli Lietuva“ ir VšĮ „Investuok Lietuvoje“.

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]