Post-grunge

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Post-Grunge
Stilistinės ištakos: Grunge
Alternative rock
Hard rock
Alternative metal
Kultūrinės ištakos: apie 1990m., Florida, Ontarijas, Pietinė Kalifonija, Seatlas, Džordžija
Tipiniai muzikiniai instrumentai: Elektrinė gitara - Bosinė gitara - Būgnai
Vyraujantis populiarumas: gan didelis, nuo 1990 m. egzistuoja iki dabar

Post-grunge yra alternative rock požanris, iškilęs maždaug 1990m., kaip išvestinis požanris iš grunge. Dauguma grupių, grojančios šiuo stiliumi, yra įkvėptos grunge. Jų muzika turi iškraipytą gitaros garsą, nerimo pilnus dainų žodžius ir garsiai - tylią grunge dinamiką, kurią perteikia komerciniu būdu.

Su keliomis išimtimis, dauguma post - grunge grupių atvirai nesako, kad buvo įkvėptos grunge grupių. Jie greičiau sako, kad buvo įkvėpti grupių, kurios įkvėpė patį grunge. Tai būtų The Melvins, ir ankstyvi Led Zeppelin ir Black Sabbath pasirodymai. Vis dėlto tos grupės yra daugiau įkvėptųjų post - grunge atlikėjų idealai, negu tikrieji grunge įkvėpėjai.

Pirmiieji dideli post - grunge albumai buvo „Sixteen Stone“, sukurtas britų grupės Bush ir grupės Live „Throwing Copper“. Albumai turėjo daug hitų - singlų, visai kitaip negu tų dienų grunge atlikėjai Nirvana ar Pear Jam, kurie naujausiuose albumuose hitų turėjo tik kelis.

1994m. „post - grunge“ su pačiu alternative rock pralenkė grunge ir tapo populiariausia roko kryptim Amerikoje. O Didžiojoje Britanijoje, Britpop tapo itin populiarus. Vis dėlto, tūkstanmečiui einant į pabaigą, su nusivylimu dauguma oist - grunge atlikėjais, kelios grupės išliko. Tos, kurios išliko, buvo grupės, kurios evoliucionavo. Labiausiai žinoma tai būtų Dave Grohl po-Nirvaninė grupė Foo Fighters, kurios pirmieji du albumai jau priklausė post - grunge. Po tūkstantmečio pasikeitimo, grupė ėmė groti melodingesnes, panašias į klasikinį roką dainas. Visi Foo Fighters albumai pasiekė top 10 nuo 1995m. Šiuo metu yra dar daug grupių, susikūrusių po 1990 m., kurios vis dar sėkmingai dirba su šiuo požanriu. Tai Nickelback, Three Days Grace, Foo Fighters, Puddle of Mudd, Seether, ir 3 Doors Down. Visos jos išleidžia albumus, kurios pasieka Billboard 200 populiariausių įrašų sąrašą.