Chelychelynechen quassus

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Chelychelynechen quassus
Chelychelynechen quassus
Chelychelynechen quassus
Mokslinė klasifikacija
Karalystė: Gyvūnai
(Wikispecies-logo.svg Animalia)
Tipas: Chordiniai
(Wikispecies-logo.svg Chordata)
Klasė: Paukščiai
(Wikispecies-logo.svg Aves)
Būrys: Žąsiniai paukščiai
(Wikispecies-logo.svg Anseriformes)
Šeima: Antiniai
(Wikispecies-logo.svg Anatidae)
Rūšis: Chelychelynechen
(Wikispecies-logo.svg Chelychelynechen)
Porūšis: Chelychelynechen quassus
(Wikispecies-logo.svg Chelychelynechen quassus)

Chelychelynechen quassus (taip pat anksčiau vadinta didžiąja Kauai antimi) – Antinių šeimos išnykęs neskraidantis paukštis. Tai buvo dideli, į antis panašūs paukščiai, kurie vystėsi Havajų salose (išskyrus Didžiąją salą). Šie paukščiai buvo aprašyti 1991 m., kai JAV mokslininkas Storrs Lovejoy Olson ištyrė 1976 m. rastas subfosilijas Kauai saloje. Paukščio liekanų buvo rasta ir netoli esančioje Makauvahi oloje.[1]

Paukščio pavadinimas Chelychelynechen kildinamas iš graikiškų žodžių chelys („vėžlys“), chelyne („žandikaulis“) ir chen („antis“) dėl neįprasto snapo išvaizdos ir panašumo su vėžliu. Paukščio rostrumo forma beveik vienoda į aukštį ir plotį, su plačiu palataliniu paviršiumi. Šių skirtingų gyvūnų maisto paėmimo organų panašumas yra konvergentiškas, susijęs su prisitaikymu prie mitybos augalais.[2] Epitetas lot. cassus („sudaužytas“) nurodo rūšies fragmentiškumą tipų klasifikacijoje.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. „Hawaiian Cave Reveals Ancient Secrets“. David A. Burney and Lida Pigott Burney. Live Science. 25 October 2008. Nuoroda tikrinta 3 March 2010. 
  2. Olson, Storrs L.; James, Helen F. (1991). „Descriptions of thirty-two new species of birds from the Hawaiian Islands: Part I. Non-Passeriformes“ (PDF). Ornithological Monographs 45: 32–35. doi:10.2307/40166794.