Birštonas Jazz

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
„Birštonas Jazz“
Birštonas Jazz.jpg
Vieta (-os)Birštonas
Aktyvumo metainuo 1980 m.
Įkūrėjas (-ai)Zigmas Vileikis
Žanras (-ai)džiazas
URLhttp://birstonasjazz.lt/

„Birštonas Jazz“ – seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis, vykstantis Birštone. Pagal tradicijas, kas dvejus metus vykstančiame renginyje, nuo penktadienio iki sekmadienio vykstantis festivalis pristato apie 20 kolektyvų. Didžiausią renginio programos dalį sudaro Lietuvos džiazo muzikantų pasirodymai.

Birštono džiazo festivalis vienas seniausiu Lietuvos džiazo forumu, pristantis pačius įvairiausius Lietuvos džiazo aspektus, žanrų krypčių ir stilių įvairovę: nuo diksilendų iki šiandieninio džiazo eksperimentų. Festivalio scena renginio metu atvira ne tik šalies garsiausiems, bet ir debiutuojantiems muzikantams, jam session pasirodymams.

„Birštonas Jazz“ Grand Prix[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Birštono džiazo festivalis išsiskiria Grand Prix nominacija – savotišku Lietuvos džiazo „Oskaru”, suteikiamu už reikšmingiausią indėlį į Lietuvos džiazą. Apdovanojimas teikiamas nuo pat 1980-ųjų.

„Birštonas Jazz“ Grand Prix laureatai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]


Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Pirmasis bandymas surengti džiazo festivalį 1968 m. Elektrėnuose nepasiteisino.

1980 m. Birštono kultūros skyriaus vedėjas Zigmas Vileikis ir muzikologas Liudas Šaltenis pirmąjį Birštono džiazo festivalį dedikavo 26-ajam TSKP suvažiavimui.[paaiškinti] Pirmąjį „Birštonas Jazz“ festivalį galima buvo pavadinti tarptautiniu, tarp pasirodžiusių 9 kolektyvų buvo estų kompozitorius - pianistas Tino Naisso, kuris pelnė publikos prizą, o pagrindinį prizą laimėjo trio lyderis saksofonininkas Aleksandras Fedotovas iš Vilniaus.

Festivalio rengėjai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]