Bernd Lange

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Berndas Langė
vok. Bernd Lange
Lange, Bernd-9242.jpg
Lange 2014.
Gimė 1955 m. lapkričio 14 d. (64 metai)
Oldenburge, Vokietija
Veikla vokiečių politikas, Europos Parlamento narys
Alma mater 1981 m. Getingeno universitetas

Berndas Langė (vok. Bernd Lange; g. 1955 m. lapkričio 14 d. Oldenburge, Vokietija) – vokiečių politikas, Europos Parlamento (EP) narys.

Biografija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Užaugo ir lankė mokyklą Varel mieste, Žemutinėje Saksonijoje. 1974 m. užbaigė Grafo-Antono-Giunterio gimnaziją Oldenburge. 1981 m. Getingeno universitete baigė Evangelikų teologijos ir politologijos studijas. 1980 m. išlaikė kvalifikacinį teologijos egzaminą, 1981 m. – pedagogikos valstybinį egzaminą. 1979 m. dar būdamas studentu įsirašė į profesinę sąjungą. 1978–1980 studentų parlamento pirmininkas Getingeno universitete. 1980–1981 ASTA (studentų komiteto) pirmininkas taip pat Getingeno universitete. Nuo 1983 m. iki 1994 m. Burgdorfo gimnazijos mokytojas. 20052009 m. „Ekonomijos ir Europos“ skyriaus vadovas Žemutinės Saksonijos, Bremeno ir Saksonijos-Anhalto DGB (Vokietijos profesinė sąjunga) grupėje. Ten buvo atsakingas už ekonominę ir struktūrinę politiką Žemutinėje Saksonijoje ir už Europos Sąjungos struktūrinės paramos įgyvendinimą. Kartu su kitais Žemutinės Saksonijos regiono partneriais: OPZZ Didžiaja Lenkija (Lenkijos regionas), Solidarność Didžiaja Lenkija, CFDT Aukštutine Normandija ir UGT Andalūzija sukūrė regioninį profesinių sąjungų tinklą (Union-Regio-Net).

Nuo 2000 m. „Automobiliai ir visuomenė“ forumo [1] pirmininkas (kartu su Malcolm Harbour). Nuo 2010 m. forumo pirmininkas.


Berndas Langė yra šių organizacijų narys: Europos Sąjunga, IG Metall (Vokietijos metalo darbuotojų pramonės sąjunga), AWO (Vokietijos darbuotojų gerovės organizacija), ACE (the Auto Club Europa), DLRG, VVV, Kultūros ir politikos forumas, Hanomag IG, 4N-For Nature, Vokietijos vaikų teisių apsaugos federacija.


Berdas Langė yra vedęs, turi dukrą ir vieną įvaikintą sunų. Su šeima jis gyvena Burgdorfe (prie Hanoverio).

Politinė veikla[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1974 m. kaip studentas SPD partijoje; 1983–1984 dirbo SPD jaunimo (JUSO) sekretoriate Hanoveryje; nuo 1986-ų SPD Hanoverio regiono sekretoriate; nuo 1992 m. Burgdorfo SPD sekretorius; mokslinio forumo įkūrėjas ir daugelį metų buvo Hanoverio grupės "Bažnyčia ir SPD" vadyboje. Nuo 1994 m. iki 2004 m. EP SPD/SPE frakcijos narys, nuo 2009 m. EP Socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narys. Pirmais narystės EP metais dirbo tokiose srityse kaip automobilių pramonės ateitis, automobiliai ir gamta, pramonės, gamtos ir mokslinių tyrimų politika, Žemutinė Saksonija ir ES. Europos Parlamente Berndas Langė buvo Aplinkos, visuomenės sveikatos ir vartotojų apsaugos politikos komiteto narys bei Pramonės, užsienio prekybos, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto pirmininko pavaduotojas. Po 2009 m. EP rinkimų – Tarptautinės prekybos (INTA) komiteto narys ir Pramonės mokslinių tyrimų ir energetikos (ITRE) komiteto pavaduojantysis narys. Jis taip pat yra Delegacijos ryšiams su Pietų Afrika narys. Dalyvavo daugiau nei 30 Europos Parlamento taikinimo komitetuose tarp EP ir Tarybos, leidžiant istatymus, daugelyje iš jų buvo Parlamento posėdžių vedėjas.

2010 m. birželio 15 d. Lange buvo išrinktas Europos pramonės politikos pranešėju [2].

Apdovanojimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1999 m. vasario 24 d. Berndas Langė buvo apdovanotas britų Automobilių Asociacijos AA-Award 1998 premija už dalyvavimą europos išmetamų dujų istatymų leidime, oro kokybės gerinimui.

Valstybinis apdovanojimas už nuopelnus Vokietijai, 2001.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. http://www.autoandsociety.com/
  2. Christian Holzgreve: „Zur Person“, Hannoversche Allgemeine Zeitung, (2010-06-16, p. 4).

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]