Bepelekė jūrų kiaulė

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Neophocaena phocaeniodes
Bepelekės jūrų kiaulės didis
Bepelekės jūr kiaulės didis, lyginant su žmogumi
Mokslinė klasifikacija
Karalystė: Gyvūnai
( Animalia)
Tipas: Chordiniai
( Chordata)
Klasė: Žinduoliai
( Mammalia)
Būrys: Banginiai
( Cetacea)
Šeima: Jūrų kiaulės
( Phocoenidae)
Gentis: Phocoena
( Phocoena)
Rūšis: Bepelekė jūrų kiaulė
( Neophocaena phocaeniodes)
Bepelekės jūrų kiaulės palitimas
Bepelekės jūr kiaulės paplitimo arealas

Bepelekė jūrų kiaulė (Neophocaena phocaeniodes) – viena iš šešių jūrų kiaulių rūšių. Vandenyse aplink Japoniją, šiauriniame jos dalies pusėje, dar vadinamas sunameri. Pirmą kartą surastos Jangdzės upėje Kinijoje, todėl kartais dar pavadinami jiangzhu ar „upės kiaulė“.

Gyvenimo vieta[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bepelekė jūros kiaulė gyvena Azijos pakrantės vandenyse, ypač aplink Indiją, Kiniją, Indoneziją ir Japoniją. Unikalūs gėlo vandens gyventojai yra surasti Jangdzės upėje. Vakarų pusėje paplitusios nuo Indijos iki pat Persų įlankos. Gyvena sekliuose vandenyse (iki 50 m), šalia kranto, vandenyse su minkštu ar smėlėtu jūros dugnu. Retais atvejais jas aptikdavo iki 160 kilometrų nuo kranto, atviroje jūroje Rytinėse Kinijos jūrose ir Geltonojoje jūroje, nors ir vis dar sekliame vandenyje.

Apibūdinimas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Bepelekės jūros kiaulės beveik visiškai neturi viršutinio peleko, vietoj to yra žema ketera. Tai rodo, kad kūno forma, kurią turi rykliai, delfinai ir jūros kiaulė nėra vienintelė galima forma jūros gyventojams. Suaugusios bepelekės jūros kiaulės oda yra šviesiai pilkos spalvos. Tik gimę naujagimiai yra beveik visiškai juodi išskyrus keterą, kuri yra tamsiai pilka, visiškai pilki tampa po 4–6 mėnesių. Užauga daugiau kaip 1,55 m ilgio ir sveria iki 30-45 kg. Patinai lytiškai subręsta apie 4–6 gyvenimo metus, patelės apie 6–9 metus .


Vikirūšių projekte yra informacijos, susijusios su straipsniu