Benetton

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Benetton Group S.p.A.
Pramonėmažmeninė prekyba
ĮkurtaPonzano Veneto, Italija (1965 m.)
Įkūrėjas (-ai)Luciano Benetton
Centrinė būstinėItalija Trevizas, Italija
Vietų skaičius>6000 parduotuvių (2013)
Svarbiausi darbuotojaiLuciano Benetton
Gianni Mion (Pirmininkė)
Marco Airoldi (Generalinis direktorius)
Alessandro Benetton (Direktorius)
Christian Benetton (Direktorius)
Sabrina Benetton (Direktorė)
Produkcijadrabužiaiaprangos detalės • bataiaksesuarai
Pajamos1,6 mlrd. eurų (2013)
Darbuotojų10 335 (2014)
Tinklalapiswww.benettongroup.com

„Benetton Group“ – tarptautinė Italijos mados kompanija.[1] Pavadinimas kilo nuo Benetton šeimos, kuri prekės ženklą įkūrė 1965 m. Kompanija pasaulyje turi daugiau nei 6 tūkst. drabužių parduotuvių tinklą, 2013 m. pajamos siekė 1,6 mlrd. eurų.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Kompanija įkurta 1965 m. Ją inicijavo Luciano Benetton, kuris jau nuo pat mažens domėjosi mada, pradėjo dirbti asistentu vienoje apatinio trikotažo parduotuvėje būdamas tik keturiolikos metų. Šeimos verslo pradžią inicijavo ir Luciano sesuo Giuliana, kuri nuo mažens mėgo dribti su siuvimo mašina.[2]

Vienas žymiausių pirmųjų „Benetton“ produktų buvo vilnos megztinis. Megztinis kaip aprangos dalis septintajame dešimtmetyje buvo laikomas prabangos preke, skirta labiau suaugusiems bei parduodama už gana didelę kainą ir tik kelių spalvų. Benetton sugalvojo savą dizainą ir, nors megztinis turėjo tik penkis dydžius, buvo parduodamas net 36-iomis skirtingomis spalvomis. Benetton drabužiai nuo pat pradžių susilaukė didelės sėkmės ir sugebėjo sparčiai reaguoti ir patenkinti jaunimo poreikius. Didžiąją dalį produktų parduotuvėse iš pradžių sudarė megzti rūbai, 1972 m. pristatyta „Jeans West“ džinsų linija.[2]

1969 m. Benetton žengė į tarptautinę rinką atidarymas pirmąją parduotuvę užsienyje, Paryžiuje; kiek vėliau sekė Vokietija ir Jungtinė Karalystė. 1974 m. pristatomas naujas prekės ženklas „Sisley“. Kiek vėliau buvo pristatytos drabužių kolekcijos, skirtos vaikams. 1978 m. grupė eksportavo 80 % visos produkcijos. 1980 m. atidaryta pirmoji parduotuvė Jungtinėse Valstijose, Niujorko miesto centre. 1982 m. grupė atidaro parduotuvę Tokijuje. 1983 m. kompanija tampa „Formulė 1“ rėmėja. 1989 m. atidaromos parduotuvės Rytų Europoje bei Sovietų Sąjungoje. 1991 m. pristatomas žurnalas „Colors“, išleistas keturiomis kalbomis 40-yje šalių.[3]

„United Colors of Benetton“ parduotuvė Lisabonoje

2003 m. Benetton šeima palieka kompaniją, valdžią perima kiti kompanijos darbuotojai. 2005 m. „Benetton Group“ turėjo 5000 parduotuvių daugiau nei 120-yje pasaulio šalių. 2011 m. buvo pristatyta reklaminė kampanija „Unhate“.[3]

Prekės ženklai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • „United Colors of Benetton“ yra pagrindinis „Benetton Group“ prekės ženklas, šio ženklo parduotuvėse parduodama produkcija sudaro 80 % visų kompanijos pajamų. Pagrindiniai drabužių bruožai yra spalvų gausa, dizaino dinamiškumas ir praktiškumas. Visos kolekcijos, įskaitant vyrų, moterų bei vaikų skyrius, siūlo labai platų drabužių asortimentą; parduodami tiek formalūs, tiek kasdienio stiliaus dizainai. Produkciją sudaro ne tik drabužiai ir batai, bet ir aksesuarai, interjero bei aprangos detalės, kanceliarinės prekės, taip pat ir vonios produktai. Vaikams skirti drabužiai dažnai parduodami atskirose parduotuvėse.
  • „Undercolors“ yra „United Colors of Benetton“ prekės ženklo tęsinys. Šio ženklo parduotuvėse yra parduodami daugiausiai apatiniai drabužiai, įskaitant pižamas, maudymosi kostiumėlius ir kitus kasdienius drabužius, taip pat apavą ir įvairius aksesuarus. Pasaulyje yra daugiau nei 500 „Undercolors“ parduotuvių 30-yje šalių; minėto prekės ženklo prekės siūlomos ir daugelyje „United Colors of Benetton“ parduotuvių.
  • „Sisley“ yra vienas iš „Benetton Group“ prekės ženklų, orientuotas į jaunesnio amžiau žmones. Pristatomos kolekcijos, skirtos vyrams, moterims bei vaikams (8–12 amžiaus); 3–8 m. amžiaus vaikams siūlomos tik apatinių drabužių linijos. Prekės ženklas pristatytas 1968 m., parduotuvių skaičius siekia daugiau nei 850. Sisley drabužiai yra madingesni, jaunatviškesni bei inovatyviškesni, palyginus su pagrindiniu grupės ženklu „United Colors of Benetton”.
  • „Playlife“ parduotuvėse prekiaujami drabužiai, skirti laisvalaikio praleidimui. Prekės yra labiau sportiško stiliaus, skirtos kasdieniam nešiojimui.

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. Home » The Group » Profile » At a glance Archyvuota kopija 2014-07-15 iš Wayback Machine projekto. Oficialus „Benetton Group“ kompanijos tinklalapis. Nuoroda tikrinta 2014 m. liepos 23 d.
  2. 2,0 2,1 „Benetton: from family company to a global icon“ Archyvuota kopija 2014-08-15 iš Wayback Machine projekto. Tinklalapis „lescahiersfm.com“. Nuoroda tikrinta 2014 m. liepos 23 d.
  3. 3,0 3,1 Home » The Group » Profile » Group History Archyvuota kopija 2014-06-16 iš Wayback Machine projekto. Oficialus „Benetton Group“ kompanijos tinklalapis. Nuoroda tikrinta 2014 m. liepos 23 d.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]