Aksesuaras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Aksesuarai)
Jump to navigation Jump to search
Moteriška „Louis Vuitton“ rankinė

Aksesuaras (pranc. accessoire 'šalutinis, antraeilis') – papildomas daiktas ar tam tikras reikmuo, skirtas derinti prie aprangos. Terminas pradėtas naudoti XIX a. Aksesuarai dažniausiai yra naudojami norint užbaigti ar paįvairinti žmogaus įvaizdį ir yra pasirenkami specialiai pagal dėvinčiojo asmens stilių ir poreikius.[1]

Aksesuarai gali būti skirstomi į kelias pagrindines grupes. Viena iš jų – aprangos detalės, kurias galima nešioti rankose ar ant peties, įskaitant įvairias rankines bei krepšius, skėčius, vėduokles, kardus ir t. t. Aksesuarai taip pat gali būti dėvimi, pavyzdžiui, batai ir kita avalynė, skrybėlės, kaklaraiščiai, diržai, pirštinės, papuošalai, laikrodžiai, juostos, skaros, šalikai, kojinės, pėdkelnės, kaukės.

Nešiojamieji ir planšetiniai kompiuteriai, mobilieji telefonai, termosai ar popieriniai puodeliai taip pat galim būti laikomi aksesuarais.

Viktorijos laikais moterys nešiodavo daug įvairių aksesuarų, įskaitant vėduokles, kaukes, skėčius ar pirštines, labiau dėl estetinių sumetimų. Aksesuarai nurodydavo žmonių socialinį sluoksnį, rasę bei lytį; šiais laikais moterys labiau linkusios aksesuarus dėvėti praktiniais sumetimais.[2]

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  1. The Dictionary of Fashion History Valerie Cumming; C. W. Cunnington; P. E. Cunnington, 2010 m. lapkričio 15 d.
  2. Hairstyles and Fashion Accessories for 1890’s Evening Attire Žurnalas „Harper’s Bazaar“, 1893 m. gruodžio 9 d., iš tinklalapio „Vintage Victorian“.