Be2gether

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Be2gether
Be2gether2009.jpg
Vieta (-os)Norviliškės, Šalčininkų raj., Lietuva
Aktyvumo metai20072010 m.
Žanras (-ai)Įvairūs
URLOficiali svetainė
Norviliškių pilis ir scena, 2007 m.
Morcheeba

Be2gether – tarptautinis muzikos ir meno festivalis, Lietuvoje vykęs 2007–2010 metais.

Be2gether[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Be2gether – muzikos ir meno festivalis Baltijos šalyse, kuris vykdavo Lietuvoje prie Norviliškių pilies, esančios vos 50 m nuo Baltarusijos sienos. Tai vienas reikšmingiausių Europos įvykių ne tik kultūrine, bet ir socialine bei politine prasme.[reikalingas šaltinis]

Pirmasis Lietuvoje tikras festivalis atvirame ore (angl. open air)[paaiškinti] susilaukė itin gerų vertinimų dėl kokybiškos muzikinės programos bei šiltos ir draugiškos atmosferos.[reikalingas šaltinis] Ankstesniais metais festivalyje pasirodė tokios įžymybės kaip Groove Armada, Gogol Bordello, Morcheeba, Clawfinger, Bloodhound Gang, Tricky, Polarkreis 18, Fools Garden, Datarock, LT DJ Bukem, Roni Size, Touch and Go ir daugybė kitų.

Vieta[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Festivalis vyko Dieveniškių apylinkėse, kurios yra apsuptos Baltarusijos. Dieveniškėse susieina penki senoviniai keliai, vedantys į Vilnių. Vietinis kraštovaizdis keri savo gamta ir išskirtine atmosfera, nes čia yra susipynusios lietuvių, baltarusių, lenkų ir rusų kultūros. Visas šias kultūras sieja bendra praeitis, kažkada buvusios vieningos LDK žemės.

Ankstesni festivaliai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka

  • „На мяжы затрыманы аўтобус з гасцямі фэста Be2gether“ (baltarusių). Charter 97. 2008-08-15. Suarchyvuota nuo originalo 2009-09-17. Nuoroda tikrinta 2020-01-26.