Datarock

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
D A T A R O C K
Šalis Norvegija
Stilius Naujasis reivas
Nariai Fredrik Saroea, Ketil Mosnes
Įkurta 2000 m.

Datarock – Norvegijos muzikos grupė. „Datarock“ į muzikinę sceną žengė 2000 metais, lygiuodamiesi į Devo, Talking Heads ir Happy Mondays. Kaip ir daugeliu atvejų grupę įkūrė trys draugai: vokalistas, gitaristas, būgnininkas ir klavišininkas Fredrik Saroea, bosistas, klavišininkas ir pritariantis vokalistas Ketil Mosnes ir vokalistas Kevin O‘Brien. Vėliau grupė pasamdė ketvirtą muzikantą – klavišininką Tom Maeland. Ketverto muzikavimas truko trumpai, Tom Maeland ir Kevin O‘Brien paliko kolektyvą.

Debiutinis „Datarock“ albumas tuo pačiu pavadinimu išleistas 2005 metais dešimtyje valstybių. Albumą norvegai įrašė nuosavoje įrašų kompanijoje „Young Aspiring Professionals“. Pirmas skandinavų darbas kritikų įvertintas labai palankiai ir sulaukė daug pagyrų. Ypatingą pasisekimą rokeriai turi Britų salose, kur iki šiol populiarus jų hitas „FaFaFa“.

Vienas grupės įkūrėjų Fredrik Saroea vysto solo karjerą. Jis yra įrašęs ne vieną kūrinį, viena daina įrašytą kartu su Norvegijos pop žvaigžde Annie.

„Datarock“ yra surengę daugiau nei 300 koncertų 16 šalių. Grupės muziką girdėjo daugiau nei 15 tūkstančių žmonių Vibrations festivalyje Sidnėjuje ir daugiau nei 10 tūkstančių minia „Meredith“ muzikos festivalyje prie Melburno (Australija), be to, „Datarock“ koncertavo pagrindinėje Sonar festivalio Ispanijoje scenoje. „Datarock“ koncertavo ir Lietuvoje, 2007 metų vasara Be2gether muzikos festivalyje.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Commons-logo.svg

Vikiteka