Sony Computer Entertainment

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Sony Computer Entertainment, Inc. (株式会社ソニー・コンピュータエンタテインメント) (SCEI) – Japonijos kompiuterinių žaidimų kompanija, pagarsėjusi įvairių daiktų, susijusių su kompiuteriniais žaidimais, bet labiausiai – kompiuterinių žaidimų konsolių gaminimu.

Ši kompanija yra žymiosios „Sony“ korporacijos dukterinė kompanija.

SCEI įsikūrė 1993 m. lapkričio 16 d., Tokijuje, Japonijoje.

Konsolės[taisyti | redaguoti kodą]

PlayStation[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis: PlayStation

Tai buvo pirmasis Sony įsiveržimas į kompiuterinių žaidimų pramonę. PlayStation (dar vadinamas PSone)iš pradžių buvo planuojamas išleisti tik kaip Super Nintendo Entertainment System konsolės priedas atsaku į Sega Mega-CD. Tačiau Sony persigalvojo ir 1994 m. gruodžio 3 d. buvo išleista nauja kompiuterinių žaidimų konsolė, pavadinta PlayStation. Ši konsolė tapo pačia populiariausia, nurungusi kitas amžininkes.

PlayStation 2[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis: PlayStation 2

Kita Sony konsolė, PlayStation 2 (trumpiau :PS2) buvo išleista 2000 m. kovo 4 d. Japonijoje. PlayStation 2 energija buvo tiekiama firminio procesoriaus, vadinamo Energijos varikliu (Emotion Engine) ir buvo pati pirma kompiuterinių žaidimų konsolė, galinti nuskaityti DVD diskus. Kai kurie žaidimų kūrėjai skundėsi, kad žaidimus šiai konsolei kurti per sunku, kiti netgi tvirtino, kad ši konsolė, palyginus su varžovais, silpna. Nepaisant tokių nusiskundimų, PlayStation 2 konsolei buvo išleista galybė žaidimų, o pati konsolė, kaip ir jos žaidimai, turėjo puikų pasisekimą rinkoje. Ji vis dėlto sulaukė daugiausiai dėmesio iš visų tuometinių konsolių, antrą vietą palikus Microsoft korporacijos XBox konsolei, trečią – Nintendo kompanijos GameCube, o ketvirtą – nenusisekusiai Sega Dreamcast.

PSX (DVR)[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis: PSX (DVR)

2003 m. gruodį, Sony patobulino PlayStation 2 konsolę, pridėdama dar ir kietąjį diską su vaizdo įrašymo galimybe. Patobulinta sistema buvo pavadinta PSX. Ši turi ir jungtį su PSP. Tai labai brangus įrenginys. Dėl savo nepopuliarumo, jis nebuvo pradėtas gaminti už Japonijos ribų.

PlayStation 3[taisyti | redaguoti kodą]

Pagrindinis straipsnis: PlayStation 3

Sony PlayStation 3 – dabartinės kompiuterinių žaidimų kartos konsolė. Ji 2005 m. gegužės 16 d. buvo pademonstruota konferencijoje ir 2006 m. lapkričio 11 d. išleista Japonijoje.

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]