PlayStation 4

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
PlayStation 4
PS4PS4-Console-wDS4.jpg
Gamintojas Sony Computer Entertainment
Tipas Kompiuterinių žaidimų konsolė
Karta Aštuntoji karta
Išleidimo data ŠA 2013 m. lapkričio 15 d.
EU|AU|NZ|BR 2013 m. lapkričio 29 d.
Parduota 10 mln. (2014 m. liepos 12 d. duom.)[1]
Pirmtakas PlayStation 3

PlayStation 4 (jap. プレイステーション4 = Pureisutēshon Fō) – „Sony“ korporacijos kompiuterinių žaidimų konsolė, Šiaurės Amerikoje išleista 2013 m. lapkričio 15 d., Europoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Brazilijoje – lapkričio 29 d. Tai ketvirtoji įmonės žaidimų konsolė; PlayStation 3 tęsinys. Kartu su „NintendoWii U ir „MicrosoftXbox One, PS4 yra aštuntosios kartos kompiuterinių žaidimų konsolė.

PlayStation 4 konstrukcija pasižymi x86-64 architektūra, turi įmontuotą 8 branduolių AMD procesorių.[2] Tai esą turėtų palengvinti žaidimų kūrimą kitos kartos žaidimų konsolėms, pritraukti daugiau kūrėjų. Konsolė taip pat pasižymi 8 GB GDDR5 atmintimi, spartesniu Blu-ray Disc įrenginiu, įprastais lustais vaizdo bei garso apdorojimui ir kitų pašalinių užduočių atlikimui. Standžiajame diske yra iki 500 GB laisvos vietos.

„Sony“ pristatė naujų aplikacijų ir paslaugų, kaip, pvz., PlayStation App, kuri leidžia PS4 savininkams pasinaudoti savo išmaniaisiais telefonais ir planšetėmis kaip antruoju ekranu ir taip patobulinti bei paįvairinti žaidimo stilių. Tokią pačią funkciją gali atlikti ir PlayStation Vita delninė konsolė. Įmonė taip pat pristatė debesų kompiuterijos paslaugą Gaikai, kurioje bus saugomi žaidimai ir jų parsisiųstas papildomas turinys. Žaidimų pulte įmontuotas share ('dalintis') mygtukas, kurį spustelėjus žaidėjas gali matyti transliuojamą draugų in-game vaizdą. „Sony“ planuoja didesnį dėmesį skirti žaidimui asmenų grupėse.

Išnašos[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]

Commons-logo.svg Vikiteka: PlayStation 4 – vaizdinė ir garsinė medžiaga

Vikiteka