Ilja Aksionovas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Ilja Aksionovas

I. Aksionovas LNK laidoje „Lietuvos daina“ 2010 m. rugsėjo mėn.
Biografija
Pilnas vardas Ilja Aleksandrovičius Aksionovas
Dar žinomas Ilja Aksionov, Ilja
Gimė 1996 m. birželio 10 d. (18 metų)
Kilmė Lietuva Lietuva, Visaginas
Žanrai opera, klasika, pop
Kūrinių kalbos lietuvių, italų, rusų, anglų
Veikla dainininkas
Instrumentai vokalas, fortepijonas, smuikas
Aktyvumo metai 2009–dabar
Susijusi veikla Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
LNK

Ilja Aksionovas (rus. Илья Александрович Аксёнов, g. 1996 m. birželio 10 d. Visagine) – Lietuvos dainininkas, operos solistas (diskantas), daugelio muzikinių ir talentų konkursų laureatas.

Biografija[taisyti | redaguoti kodą]

Tėvai – Natalija ir Aleksandras Aksionovai, turi 4 metais jaunesnę seserį Poliną. Dainuoja nuo 3 m., kai darželio auklėtoja įžvelgė berniuko talentą [1]. Nuo 7-erių mokėsi Č. Sasnausko muzikos mokykloje (vadovė Vita Pimpienė), skambina fortepijonu, 10 metų lankė sportinių šokių būrelį. 2010 m. kartu su mama ir seserimi persikraustė iš Visagino į Vilnių. Čia įstojo į M. K. Čiurlionio menų gimnaziją, o dainavimo mokosi pas operos solistą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. V. Noreiką. [2] Baigęs, planuoja studijuoti LMTA. Mokosi groti smuiku, lanko akrobatikos pamokas.

Solisto balso tipas – diskantas. Po 2008 m. rudenį įvykusios atrankos, kurioje jį išrinko iš apie tūkstančio pretendentų ir turėjęs per rekordiškai trumpą laiką (vieną mėnesį) paruošti ir muzikinį (375 puslapių partitūrą) [3], ir sceninį tekstą, 2009 m. sausio 27 d. debiutavo Mažojo princo vaidmeniu Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro R. Portman operoje vaikams „Mažasis princas“. [4] Šį vaidmenį vaidino ne tik 2009 m., bet ir 2010 bei 2011 metais. [5] Taip pat vaidino Pažą G. Verdi operoje „Rigoletas“, dainavo E. Balsio oratorijoje „Nelieskite mėlyno gaublio“, XIV–ame Pažaislio muzikos festivalyje – L. Bernsteino veikale „Mišios“ ir kt.

Labiausiai išgarsėjo 2010 m. rugsėjo mėn., atlikęs dainą „You Raise Me Up“ LNK talentų konkurso „2 minutės šlovės“ pačioje pirmoje laidoje (kurioje po pusmečio tapo laureatu), komisijos nario, pramogų verslo veterano Arūno Valinsko buvo pavadintas „Vienu didžiausių stebuklų per mano 25 metus šou versle“. [6] Netrukus po išgarsėjimo buvo pakviestas dalyvauti ir LNK dainų konkurse „Lietuvos daina“, kuriame su visomis 4 atliktomis dainomis („Laužo šviesa“, „Mamai“, „Reikėjo berniukams“ su Merūnu ir „O mes – vaikai“ su Merūnu) pateko į pusfinalį ir su abejomis solinėmis dainomis („Mamai“ ir „Laužo šviesa“) pateko į konkurso finalą. Finale grupės Foje dainai „Laužo šviesa“ laimėjo 2-ą vietą. Buvo pakviestas dalyvauti ledo čiuožėjų M. Drobiazko ir P. Vanago šou „Liepsnojantis ledas“. [7]

2011 m. dalyvavo LNK laidoje Lietuvos miestų kovose „Supermiestas“, kurioje atstovavo gimtąjį Visaginą – jauniausią Lietuvos miestą. Pasirodęs 7-ių laidų muzikinėje rungtyje iš 9-ių, už 6 komisijos vertinamus pasirodymus tik vieną kartą negavo visų dešimtukų. Visaginas pasiekė finalą ir iš Lietuvos miestų užėmė 3-ą vietą bei pelnė žiūrovų simpatijų prizą.

2011 m. sausio–birželio mėn. kartu su savo mokytoja Vita Pimpiene dalyvavo LNK muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai 5“ [8], kuriame buvo labiausiai žiūrovų palaikomas duetas, daugiausiai kartų gavęs 1-ą vietą. Buvo tarp lyderių su kūriniais „Kol Tu Šalia Buvai“, „Gira Con Me“, „Opera No. 2“ (iš dainininko Vito repertuaro), sakraline giesme „Pie Jesu“ iš Andrew Lloyd Webber gedulingųjų mišių „Requiem“ ir kt. Projekto finale duetas vėl sulaukė didžiausio žiūrovų palaikymo, o susumavus su komisijos balais, laimėjo 2-ą vietą ir sidabrinius mikrofonus.

Dalyvavo ir daugybėje proginių renginių: Šv. Kristoforo statulėlių įteikimo ceremonijoje, labdaros renginyje „Mums reikia tavęs“, „Auksinių širdžių“ apdovanojimai, „Atsisveikinimas su delfinais“, LNK „Gerumo diena“ ir kt.

Dainavo duetu su: Vita Pimpiene, Lidija Gurova, Viktorija Pak, Marta Lukošiūte, Merūnu, Liepa Mondeikaite, taip pat Evelina Sašenko, Vaidu Vyšniausku, choru „Ąžuoliukas“ ir kt.

Apdovanojimai[taisyti | redaguoti kodą]

  • 2001 m. – Visagino konkurso „Labas rytas, rasos lašeli“ laureatas [9]
  • 2006 m. – Respublikinio televizijos konkurso „Mažųjų žvaigždžių valanda“ nugalėtojas
  • 2006 m. – Visagino savivaldybės padėkos ženklas „Už puikius laimėjimus 2005 metais“
  • 2008 m. – Tarptautinio festivalio „Mažųjų angelų opera“ II–os vietos laimėtojas
  • 2008 m. – Respublikinio populiarios dainos konkurso „Pavasario fiesta“ laureatas [10]
  • 2010 m. – Respublikinio dainų konkurso „Dainų dainelė“ laureatas
  • 2011 m. – LNK talentų konkurso „2 minutės šlovės“ nugalėtojas [11][12]
  • 2011 m. – LNK muzikinio projekto „Žvaigždžių duetai“ II–os vietos ir sidabrinių mikrofonų laimėtojas

Šaltiniai[taisyti | redaguoti kodą]

Nuorodos[taisyti | redaguoti kodą]