Whirlpool

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Whirlpool Corporation
FormaKorporacija
PramonėBuities prietaisai
Įkurta1911 m.
Centrinė būstinėBenton Harbor, Michigan, JAV
Pajamos433 mln. JAV dolerių (2006)
Tinklalapishttp://www.whirlpool.lt

Whirlpool Coporation - JAV įmonė, viena didžiausių pasaulyje buitinių elektros prietaisų gamintojų, kurios metinė apyvarta - 18 milijardų JAV dolerių, turinti daugiau nei 73 tūkst. darbuotojų bei daugiau nei 170 gamyklų ir technologinių tyrimų centrų visame pasaulyje. Įmonė parduoda „Whirlpool”, „Maytag”, „KitchenAid”, „Jenn-Air”, „Amana”, „Inglis”, „Brastemp”, „Bauknecht” ir kitais prekių ženklais pažymėtus produktus beveik visose pasaulio šalyse.

2006 m. kovo 31 d. įsigijusi „Maytag Corporation”, „Whirlpool Corporation” tapo didžiausia buitinių prietaisų gamintoja pasaulyje.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Whirlpool” istorija prasidėjo 1911 m., kai Sant Džozefo mieste Mičigano valstijoje buvo įkurta kompanija „Upton Machine Co.”, gaminusi elektrines rotorines skalbykles. Nuo pat įsikūrimo firma sparčiai vystėsi ir dabar yra pasaulio buitinės technikos gamybos lyderė. Per metus pagaminama daugiau kaip 235 mln. buitinės technikos prietaisų. Metinė pardavimo apyvarta siekia apie 12 milijardų JAV dolerių. „Whirlpool Corporation” kartu su prekės ženklu „Whirlpool” valdo tokius prekės ženklus: Šiaurės Amerikoje – „Kitchen Aid” ir „Roper”, Pietų Amerikoje - „Barstemp” ir „Consul”; Centrinėje Amerikoje – „Acros” ir „Supermatic”. Koncernas yra pagrindinis „Kenmore” prekės ženklo buitinės technikos prietaisų tiekėjas prekybos tinklui „Sears”, „Roebuck&Co”.

„Whirlpool“ Europoje[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Europos rinkoje „Whirlpool” platina tokius prekės ženklus: „Whirlpool”, „Ignis”, „Bauknecht”, „Laden” (Prancūzija), o nuo 2002 m. taip pat prekės ženklą „Polar”.

Nuo 1991 metų „Whirlpool Europe” investavo daugiau kaip 1,1 milijardą eurų į savo Europos fabrikų gamybinį pajėgumą. Be to, nuo atsiradimo Europoje akimirkos firma įvedė į vietinę rinką daugiau nei 60 naujų gaminių, kuriems išvystyti buvo skirta daugiau nei 750 milijonų eurų. Pastaruoju metu šalia pastovių išlaidų gamybiniams pajėgumams išlaikyti „Whirlpool Europe” kasmet investuoja apie 16 milijonų eurų į būsimųjų gamybinių pajėgumų vystymą Rytų ir Vidurio Europoje. [reikalingas šaltinis]

„Whirlpool“ atidarė savo atstovybę Lietuvoje 1997 m. Čia vykdoma prekyba „Whirlpool“ gaminiais bei jų garantinis aptarnavimas.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]