Vikipedijos aptarimas:Bendruomenė

Straipsnio aptarimas iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Seni, nebeaktualūs, išspręsti aptarimai archyvuojami, kad neperkrautų šio puslapio.

Atnaujinimas[redaguoti vikitekstą]

Viską atnaujinau, kad būtų galima lengvai pataisyti, neieškoti kažkur užslėptų šablonų, kuriuos veikiausia galima ištrinti (Šablonas:Kaip prisidėti, Šablonas:Pagalba ir resursai kuriantiems straipsnius). Perkėliau daug info į psl. Pagalba:Turinys. --Vaidila (aptarimas) 16:18, 9 gruodžio 2017 (EET)

Be reikalo išmestos nuorodos į pagrindinius pagalbos ir taisyklių puslapius, jiems būtent čia vieta.--Dirgela (aptarimas) 18:56, 23 sausio 2018 (EET)

Dėl užsienietiškų vardų ir menkų straipsnių[redaguoti vikitekstą]

Norėčiau atkreipti dėmesį į dvi galimas problemas kurios galėtų sumenkinti dabartinę Vikipedijos kokybę:

1. Užsienietiški vardai ir terminai: dabartiniu metu, mano supratimu, vientintelė taisyklė dėl užsienietiškų vardų yra tik tai, kad reikia vardus rašyti fonetiškai. Kol yra sutarimas, tai veikia gan gerai, bet šiuo metu nėra jokio nustatyto standarto ar gairių kurios apytiksliai apibrėžia taisykles visai šiai sričiai. Jeigu bus nestuarimas dėl tam tikro vardo and termino, kaip tokie nesutarimai gali būti išspresti? Aš siūlau įstatyti tokias taisykles, kad vertimas iš kitų kalbų ir užsienietiškų biografijų/vietų aprašymai būtų tikslūs ir sektų tam tikrą kodą, nesiremdamas redaguotojo intuiciją.

2. Menki straipsniai: taip, turėtume parašyti kuo daugiau straipsnių kuo dažniau, bet tai nėra atsiprašymas palikti menkus kiekius informacijos daugumoje straipsnių. Vietoje iniciatyvų kuriuose yra skatinimas kūrimas naujų straipsnių, siūlau skatinti vystymą tų straipsnių, kurie neturi pakankamai informacijos kad būtų naudingi tiems, ieškantiems informacijos.

Verteas (aptarimas) 18:38, 25 vasario 2018 (EET)

Dėl rašybos yra Vikipedijos aptarimas:Vardinimo taisyklės/archyvas2004-2009#Asmenvardžiai 3. Balsavimas baigėsi lygiosiomis, nuo to laiko yra kompromisas: straipsniai vadinami originalią formą, kitur naudojama adaptuota. Iš principo galima kur nors tai ir taisyklėse užrašyti, bet gal kol kas neprisiruošta.
Aš siūlau įstatyti tokias taisykles, kad vertimas iš kitų kalbų ir užsienietiškų biografijų/vietų aprašymai būtų tikslūs ir sektų tam tikrą kodą, nesiremdamas redaguotojo intuiciją.“ – tai iš kur tą „tikslumą“ ir „kodą“ paimsime? Taisyklė (Vikipedija:Mokslinis naujumas netoleruojamas) naujus terminus jau draudžia, bet jei seno termino rasti nepavyksta, vis viena rašantis turės sugalvoti vertimą. Jokios taisyklės to nepakeis.
Dėl „menkų straipsnių“ paminėsiu rašinius Vikipedija:Tobulas - gero priešas, Vikipedija:Apie nurodinėjimą, ką daryti, Vikipedija:Arba gerai, arba niekaip (jie paaiškina, kodėl tokių pasiūlymų šiaip jau reikėtų vengti). Ir taisyklės projektą Vikipedija:Minimalūs reikalavimai straipsniui (manyčiau, jame konkrečiau pateikta tai, kas pasiūlyme yra gero). --Martynas Patasius (aptarimas) 20:54, 25 vasario 2018 (EET)
Galbūt reikėtų atskiro projekto straipsnių plėtimui ir kūrimui... --SQORP (aptarimas) 21:06, 25 vasario 2018 (EET)
Kaip nunykęs Vikiprojektas:Straipsnių tobulinimas? (Beje, Vikipedija:Savaitės iniciatyva irgi nenutyli straipsnių išplėtimų.) Šiaip jau galima ir be jokio projekto kokį straipsnį išplėsti ar sutvarkyti. Tam skydeliai ir yra, kad norintys galėtų tokius straipsnius lengvai rasti. Tik kad skųstis, kad straipsnių niekas netaiso, žymiai lengviau, nei juos pataisyti... Gal lengviau net negu juos sužymėti... --Martynas Patasius (aptarimas) 22:49, 25 vasario 2018 (EET)

Lietuvos vietovių nuotraukos Vikitekoje[redaguoti vikitekstą]

Aptikau, kad Vikitekoje pilna iš panoramio perkeltų Lietuvos nuotraukų, kurios nei deramai sukategorizuotos, nei panaudotos (o daug jų - geros kokybės, vaizduoja dar neįpaveiksluotas vietovės). Reikėtų talkininkų tas nuotraukas tvarkant. Štai kategorija commons:Category:Images of Lithuania by VietovesLt: daugumą nuotraukų iki B raidės peržvelgiau. Tačiau darbą reiktų dirbti atidžiai ir nepasikliauti aprašymais bei atsainiai užsieniečių priskirtomis kategorijomis - visos nuotraukos turi koordinates, todėl reikia patikrinti žemėlapyje, kokią vietą iš tiesų nuotrauka vaizduoja. @naudotojas:Vilensija, @naudotojas:Powermelon? Hugo.arg (aptarimas) 23:51, 18 kovo 2018 (EET)

Lyg ir prisidedu, tame tarpe pačių mūsiškių kadrus (ir tamstos) dedant prie smulkesnių kategorijų, nekalbant apie kat. su šveplais pavadinimais keitimą ir t.t. Minėtos ar buvusio panoramio.com foto - prie progos.--Vilensija (aptarimas) 08:08, 19 kovo 2018 (EET)
Gerai, stengsiuosi peržiūrėti bent jau labiausiai dominančių vietovių nuotraukas. Powermelon (aptarimas) 08:26, 19 kovo 2018 (EET)

Šlamštas Vikipedijoje[redaguoti vikitekstą]

Per pastarąją savaitę naudotojai Zygimantus ir Superduperwikis pasidarbavo iš peties prikergdami Vikipediją savo paskubomis primėžtu šlamštu. Būtų sąžininga, jei patys tą šlamštą ir išmėžtų, antraip administradoriai galėtų viską ramiai ištrinti, nes vertės iš tokių straipsnių jokios... Hugo.arg (aptarimas) 17:18, 3 balandžio 2018 (EEST)

Nu tik nereikia visko vadinti šlamtu. Sutinku, Kosovo ežerai – beverčiai, bet kitką aš laikau straipsniais, ne šlamštu. Be to, Hugo.arg, ką reiškia „išmėžtų“. --SQORP (aptarimas) 17:25, 3 balandžio 2018 (EEST)
Siūlau duoti diržo. O jeigu rimčiau, tai siūlau Škūpiui nuvaryti iki NFA stadiono ir jį nupyškinti, nes reikėtų mums čia stadiono fotkių. Padarytum, gerą darbą, groundhoperiu pabūtum. Š`kiasi iš to galimai būtų daugiau naudos, nei Mongolijos ledo rutulio pirmenybių čempionato apžvalgos. -- Makenzis 17:30, 3 balandžio 2018 (EET)
Pagavo intriga kas tas Škūpis. --SQORP (aptarimas) 17:32, 3 balandžio 2018 (EEST)
Spėk iš trijų kartų. :) -- Makenzis 17:35, 3 balandžio 2018 (EET)
Iš tikrųjų fotkint visai nesugebu. Be to, gyvenu priešingam Kauno gale, kažkur prie Verslo centras „1000“. Tai gal tada važiuok, nors net nežinau kur tu gyveni:l--SQORP (aptarimas) 17:39, 3 balandžio 2018 (EEST)
Ir nereikia čia kažkokių super-duper įgūdžių. Iš vieno kampo, iš kito. Kelis kartus apeiti apie stadioną, nup[yškinti. Kažada gyvenau Kaune ir teko studentaujant iš senamiesčio į Studentų gatvės barakus pas panas nueiti. Bet tai buvo senai, o dabar Kaunas neįsipaišo į jokius planus. Jeigu ir zonduosiu kažką, tai Šiaurę, 200 km nuo Kauno. -- Makenzis 17:42, 3 balandžio 2018 (EET)
Kur tai 200 km nuo Kauno? Be to apie reikšmingumą tai Mongolijos ledo rutulio pirmenybės ne ką mažiau reikšmingos nei Kosovo antros lygos prasčiausias klubas:) --SQORP (aptarimas) 17:46, 3 balandžio 2018 (EEST)
Be to, kam tos fotkės, paskui užsimanysi, kad Kazachstano stadionus fotkinčiau:)))--SQORP (aptarimas) 17:50, 3 balandžio 2018 (EEST)
O ką? Mamytė pas kadžikus neišleis? -- Makenzis 17:55, 3 balandžio 2018 (EET)
Kosovo futbolo varžybos 2016–2017 m.. Surask Antrą lygą. :) -- Makenzis 17:55, 3 balandžio 2018 (EET)
Pvz.: KF Rahoveci:) --SQORP (aptarimas) 17:58, 3 balandžio 2018 (EEST)
KF Rahoveci#Sezonai žaidžia antros pakopos pirmenybėse, kas būtų Pirma lyga. Pačiam, kaip visada, trūksta atidumo. -- Makenzis 18:01, 3 balandžio 2018 (EET)
Truputį sumaišiau, tiesiog neturiu ką veikti. Beje, atradau tave Wikipedijoj (žr. Makenzinis tundros vilkas) 😄😄😄 --SQORP (aptarimas) 18:05, 3 balandžio 2018 (EEST)
Čia mano pusbrolis iš Kanados. Aš iš betono džiunglių, o ne iš tundros. -- Makenzis 18:11, 3 balandžio 2018 (EET)
Škūpiau, tai mama neišleidžia/ prisipažink 😄😄😄 -- Makenzis 18:11, 3 balandžio 2018 (EET)

Nu tai aišku, kad taip. Nepabėgsi gi. --SQORP (aptarimas) 18:15, 3 balandžio 2018 (EEST)

Teks ait` su mamyte už rankos. -- Makenzis 18:16, 3 balandžio 2018 (EET)
[1] 357 puslapių, ištrintų - 71 (19.9%)-- Makenzis 18:16, 3 balandžio 2018 (EET)
Mamytė labai jau nemyli futbolo, tad šansų nedaug. --SQORP (aptarimas) 18:20, 3 balandžio 2018 (EEST)
Neteisinga mamytė. Tokią nubausti derėtų. -- Makenzis 18:24, 3 balandžio 2018 (EET)

lkz.lt - Hugo.arg (aptarimas) 17:26, 3 balandžio 2018 (EEST)

Ką dėti į šitą puslapį?[redaguoti vikitekstą]

Anksčiau (Specialus:PermanentLink/5129317) šiame puslapyje buvo:

 • Įžanga
 • „Kaip prisidėti“ (nuorodos į kategorijas su tvarkytinais straipsniais)
 • Naujienos
 • Savaitės iniciatyvos aprašymas
 • Nuorodos į pagalbos puslapius, taisyklių sąrašą ir pan.
 • Nuorodos į vikiprojektus ir vikisritis
 • „Turinio priežiūra“ (nuorodos į trintinų straipsnių kategorijas)

Dabar (Specialus:PermanentLink/5347488) liko:

 • Naujienos
 • Įžanga
 • Nuorodos į vikiprojektų ir vikisričių sąrašus

Kažkaip nelabai matosi, kam dabartinis puslapis išvis reikalingas...

Taigi, gal kas turit minčių, kam šis puslapis naudotinas? Kada kas nors į jį turėtų žiūrėti? Ką čia turi rasti?

Ar nutariam, kad nereikalinga niekam, ir metam nuorodą iš pateiktų šone? --Martynas Patasius (aptarimas) 20:00, 3 birželio 2018 (EEST)

Manau ankstesnis variantas buvo visai normalus, kol kažkam nešovė į galvą jį iškastruoti iki dabartinio vargo. Užtektų atstatyti senesnę versiją.--Dirgela (aptarimas) 20:12, 3 birželio 2018 (EEST)
Ypač gerai, kad naujienos buvo neatnaujinamos metų metus, o ir daugelis vikiprojekų nebetekę reikšmės ten šone.--Vaidila (aptarimas) 07:45, 4 birželio 2018 (EEST)
Tai matyt nebuvo naujienų ir nebuvo pridedama, ko čia dėl to kompleksuoti? Dėl vikiprojektų tai esu kažkur kitur aiškinęs, kad dalis jų buvo sukurti be minties, kad nuolat "naujinti", na padaryti šablonai, sutartos straipsnių struktūros ir liuks - kam neaišku atsidaro ir pasižiūri, jei prisimiršta pasitikslini. Apie kokius "reikšmės praradimus" eina kalba?--Dirgela (aptarimas) 22:36, 4 birželio 2018 (EEST)
Tai klausimas yra būtent tas, kam šis puslapis skirtas.
Pasižiūrėjus į seną versiją, galima spėti, jog skirtas jis, matyt, kažkam, kas nori prisidėti prie Vikipedijos Bendruomenės. Ir parodyta, kur jis turi pasižiūrėti, kur jis gali rasti visokią Vikipedijos organizacijos ideologiją nusakančią tvarką, kur jis gali rasti, ką veikti, kuri jis gali rasti, kas čia dedasi.
Tai nebūtinai padaryta labai gerai – galbūt kažką taisyti ir vertėjo, gal net ir visai perkurti (pavyzdžiui, pačiam puslapyje buvo sakoma „Šiame puslapyje pateikiama informacija aktyviems Vikipedijos dalyviams, t. y. kuriantiems ir taisantiems Vikipedijos straipsnius.“, bet jau patyrusiam naudotojui gal paprasčiau viską rasti kitaip, pavyzdžiui, per kategorijas). Bet bent jau kažkoks tikslas šiek-tiek jautėsi.
O dabar aš nesu tikras, kam skirta šio puslapio esama versija.
Štai ir klausiu. --Martynas Patasius (aptarimas) 00:55, 5 birželio 2018 (EEST)

Sakyčiau, čia reikėtų nurodyti tokius dalykus:

 • Naujienos
  • Gal atskiram puslapyje, su archyvu
 • Vikipedijos tvarka
  • Taisyklės
  • Informaciniai puslapiai
  • Rašiniai
  • Pagalba
 • Vikipedijos diskusijos
  • Forumas
  • Pagalbos biuras
  • Informacijos biuras
  • Naudotojų elgesio svarstymai
  • Balsavimai
 • Apie Vikipediją
  • Straipsnis
  • Statistika
  • Nebendaudojami tarnybiniai puslapiai
 • Ką galima nuveikti?
  • Taisytinų straipsnių sąrašai
  • Pageidaujamų straipsnių sąrašai

Ar dar ko nors reikėtų (ar kaip tik, nereikėtų)? --Martynas Patasius (aptarimas) 03:24, 11 birželio 2018 (EEST)

Tai perrašyk savo nuožiūra, jei netingi, bet grįžti prie seno psl. dizaino nesinorėtų.--Vaidila (aptarimas) 19:21, 11 birželio 2018 (EEST)

Jei taip norisi, palikau „naują“ dizainą (Specialus:Diff/5347488/5396518). --Martynas Patasius (aptarimas) 21:36, 11 birželio 2018 (EEST)
Šaunu...--Vaidila (aptarimas) 07:59, 12 birželio 2018 (EEST)

Skirtingų lietuvinimų problema[redaguoti vikitekstą]

Kartais susiduriu su tokiais atvejais, kaip čia. Lietuviškai apsakymas yra išleistas pavadinimu „Hokusajo tapyti 24 Fudzijamos vaizdai“ (jei pasikliauti [2], pačios Eridano knygos po ranka neturiu). Atkreipkite dėmesį į Hokusajo linksniavimą. Tačiau straipsnyje Katsushika Hokusai jis sulietuvintas (nežinau ar teisingai) kaip Hokusajus, ir atitinkamai turbūt reikėtų linksniuoti Hokusajaus, vėl gi taisyklių tikrai nepamenu, bet sprendžiu iš nuojautos, kaip plg. NerijusNerijaus. Taigi, straipsnyje tas pats žodis naudojamas dviemis skirtingais sulietuvinimais, ir abu naudojimai pagrįsti. Ir turbūt tik laiko klausimas, kol kas nors ateis ir suvienodins :) Tad ką daryti, ar yra kokia priimta Vikipedijos praktika? Šiuo konkrečiu atveju gal būt problema smulkesnė, gal Hokusajus iš tiesų turėtų būti Hokusajas ir tuomet problemos nelieka, ar panašiai, bet vis tiek įdomu ir kaip daryti kuomet keli šaltiniai sulietuvina skirtingai ir straipsnyje prireikia remtis jais visais, arba šaltiniai sulietuvina vienaip or VLKK liepia daryti kitaip ir panašiai. --Nomad (aptarimas) 01:24, 15 rugpjūčio 2018 (EEST)

Na, Vikipedijoje reikėtų remtis šaltiniais, nes VLKK yra valstybinė Lietuvos Respublikos institucija, jos nuomonė tiesiogiai Vikipedijai jokios įtakos neturėtų turėti, nors faktiškai jie lemia kaip rašoma šaltiniuose, dėl to kartais susidaro įspūdis, kad Vikipedija vadovaujasi LR biurokratų nurodymais. O dėl šito konkretaus atvejo tai sakyčiau, kad abu variantai galimi, čia kaip Tokijas ir Tokijus - šaltiniuose ir taip ir taip rašoma, nors VLKK kažkokį nutarimą yra priėmusi. Nieko tragiško keliuose variantuose mano galva nėra.--Dirgela (aptarimas) 21:11, 15 rugpjūčio 2018 (EEST)

Facebook[redaguoti vikitekstą]

Neaišku nei kas prižiūri ją, o tiksliau jau du metus niekas jos neprižiūri, bet kam tada reklamuoti Facebook paskyrą?--Vaidila (aptarimas) 18:37, 15 gruodžio 2018 (EET)

Tai trinam. Ir apskritai čia nelabai vykusi idėja buvo. -- Homo ergaster (aptarimas) 19:02, 15 gruodžio 2018 (EET)
Be to, Facebook puslapių įrašų pasiekiamumas be reklamos tesiekia 8–3 %.--Vaidila (aptarimas) 09:41, 16 gruodžio 2018 (EET)

Patogesnis šablonų įterpimas[redaguoti vikitekstą]

Ar yra koks būdas patogiai įterpti šablonus, tarkime biografiniams straipsniams, ar filmų, ar žaidimų, kur dešinėje viršuje? Nes šiuo metu tiesiog einu į bet kurį kitą tos temos straipsnį, iš jo atsikopijuoju ir pakeičiu visus įrašus. Metodas neoptimalus :) Gal būt galima padaryti nuorodas ten apačioje po redagavimo lauku, kur leidžia įterpti visokius {{tvarkyti}}, lietuviškas raides ir kt., jei nėra geresnio būdo? --Nomad (aptarimas) 09:52, 3 birželio 2019 (EEST)