Vikipedija:Bendrasis straipsnio planas

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Plume pen w.png  Čia pateiktas pasiūlymas oficialioms Vikipedijos taisyklėms ar tvarkai, kuris buvo grąžintas patobulinti.
Prašome pasisakyti aptarimo puslapyje.

Bendrasis straipsnio planas nustato kokiu eiliškumu ir tvarka išdėstomas Vikipedijos straipsnių tekstas ir kiti puslapio elementai (šablonai, kategorijos ir kt.).

Įvairių rūšių straipsniams gali būti keliami papildomi privalomi ar neprivalomi reikalavimai. Pavyzdžiui, gali būti verta pasinaudoti geresnių jau esamų straipsnių planu.

Straipsnio struktūra[redaguoti vikitekstą]

Minimaliausios apimties straipsnis turi bent jau apibrėžimą ir nurodytus šaltinius. Baigtą straipsnį sudaro trys pagrindinės dalys: dėstymo dalis, šaltiniai ir nuorodos (ši dalis baigtam straipsniui nėra privaloma). Skirtingo lygio antraštėmis jos gali būti skaidomos į smulkesnes sudėtines dalis. Be šių straipsnio dalių Vikipedijos straipsniuose naudojami kiti straipsnio elementai - šablonai, lentelės, iliustracijos, skydeliai, kategorijos, tarpkalbinės nuorodos.

Straipsnio dalys ir elementai išdėstomi šia tvarka:

 • Prieš dėstymo dalį esantys straipsnio elementai
 • Dėstymas
  • Įžanga
  • Likęs tekstas
 • Šaltiniai
  • Išnašos
  • Literatūra
 • Nuorodos
  • Taip pat skaityti
  • Papildomam skaitymui
  • Išorinės nuorodos
 • Straipsnio pabaigoje dedami straipsnio elementai

Prieš dėstymo dalį[redaguoti vikitekstą]

Prieš straipsnio dėstymo dalį pateikiami straipsnio trūkumus nurodantys skydeliai, jei jie reikalingi ir galioja visam straipsniui. Jei yra nustatytų straipsnio trūkumų, galiojančių tik atskiram skyriui, juos nurodantys skydeliai dedami po to skyriaus antrašte. Išimtis yra nebaigtumo skydeliai, kurie dedami puslapio pabaigoje.

Prieš dėstymo dalį dedamos infolentelės, jei jos naudojamos straipsnyje.

Dėstymas[redaguoti vikitekstą]

Dėstymo dalyje pateikiama visa straipsnio medžiaga. Dėstymo dalis prasideda įžanga, kurioje pateikiama informacija, leidžianti nustatyti apie ką yra straipsnis. Daugeliu atveju užtenka vieno sakinio su straipsnio objekto apibrėžimu. Detaliau šie reikalavimai aptariami Vikipedija:Minimalūs reikalavimai straipsniui.

Jei dėstymo dalis yra ilga, įžangoje gali būti pateikta trumpa jo santrauka. Tokiu atveju įžangoje neturėtų būti jokio lygio antraščių.

Jei dėstymo dalis yra bent kiek ilgesnė, rekomenduojama ją struktūrizuoti. Dėstymo dalies skyriams naudojamos antrojo lygio antraštės, jų poskyriams – žemesnio (trečio, ketvirto ir t.t) lygių antraštės. Priešingu atveju ji neatskiriama nuo įžangos dalies.

Šaltiniai[redaguoti vikitekstą]

Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje Vikipedija:Šaltinių nurodymas.

Po straipsnio teksto nurodomi jo šaltiniai. Šaltiniai gali būti nurodomi tiek per išnašas iš teksto, tiek kaip naudotos literatūros (ar kitų šaltinių) sąrašas. Priklausomai nuo šaltinių kiekio ir straipsnio apimties išnašos ir literatūros sąrašas gali būti po viena antrojo lygio antrašte, arba turėti atskiras antrojo lygio antraštes, arba išdėstomos dar kitu būdu. Reikėtų atsižvelgti į tai, kad jei straipsnio tekstas nedidelis ir šaltinių mažai tai reikėtų vengti daugybės antrojo lygio antraščių kūrimo.

Jei dalis išnašų naudojama šaltiniams, o kita dalis – pastaboms nurodyti, jas reikia išskirti į skirtingus skyrius.

Nuorodos[redaguoti vikitekstą]

Po straipsnio tekstu ir naudotų šaltinių nurodymo dalies gali būti su straipsniu susijusių vidinių ir išorinių nuorodų dalys. Skirtingo tipo nuorodos išskiriamos tarpusavyje antrojo lygio antraštėmis.

Plačiau:

Straipsnio pabaigos elementai[redaguoti vikitekstą]

Kategorijos[redaguoti vikitekstą]

Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje Vikipedija:Straipsnių kategorizavimo taisyklės.

Kategorijų dalyje išvardijamos kategorijos, kurioms priskiriamas straipsnis.

Tarpkalbinės nuorodos[redaguoti vikitekstą]

Daugiau informacijos galite rasti straipsnyje Vikipedija:Tarpkalbinių nuorodų taisyklės.

Tarpkalbinių nuorodų dalyje gali būti pateiktos tarpkalbinės nuorodos (jei jų reikia).