Vikipedija:Infolentelės

Puslapis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.

Infolentelės – vieningai formatuojamos lentelės, naudojamos bendros tematikos straipsniuose tam, kad būtų struktūrizuotai pateikta kai kurių juose esančių duomenų apie straipsnio objektą santrauka. Infolentelės susideda iš keleto įrašų (laukų), savo ruožtu susidedančių iš laukų pavadinimų ir laukų reikšmių.

Infolentelių formatavimo vieningumas pasiekiamas aprašant laukus ir jų atvaizdavimą atskirame infolentelės šablone. Tokie šablonai turi patekti į kategoriją Kategorija:Infolentelės arba vieną iš jos subkategorijų. Rekomenduotina šiuos šablonus kurti naudojantis šablonu „{{Infolentelė}}“.

Infolentelėse patogu pateikti neginčytinus ir vienareikšmius pagrindinius lakoniškai užrašomus duomenis apie straipsnio objektą. Patartina, kad visi infolentelėje esantys duomenys būtų pateikti ir straipsnio tekste.

Tačiau infolentelių sukuriamas tikslumo, detalumo, neginčijamumo ir išbaigtumo vaizdas gali būti klaidinantis. Dėl to joms, kaip ir patiems straipsniams, galioja taisyklės Vikipedija:Patikrinamumas, Vikipedija:Mokslinis naujumas netoleruojamas ir Vikipedija:Neutralus požiūris. Kadangi infolentelėse informacija gali būti pateikiama tik labai trumpai, nepildytini laukai, kuriuos atitinkantys duomenys nėra žinomi arba yra bent kiek ginčytini. Be to, jeigu numatoma, kad atitinkamas laukas dėl šios ar kitos priežasties bus neužpildytas daugumoje infolentelę naudojančių straipsnių, rekomenduotina jo neįtraukti į infolentelės šabloną.

Be to, infolentelės rekomenduojama nekurti, kai:

  1. Nėra nė 25 potencialių straipsnių, kuriuose būtų galima panaudoti kuriamą infolentelę arba iš šių straipsnių nė vienas nėra sukurtas.
  2. Nėra nė 5 laukų, kurie turėtų patekti į infolentelę.
  3. Yra kita infolentelė tai pačiai objektų grupei.
  4. Yra infolentelė didesnei objektų grupei ir kuriamoji infolentelė neturi nė 3 laukų, kurie netiktų didesnės objektų grupės infolentelei.

Taip pat skaitykite[redaguoti vikitekstą]