Vicente Calderón stadionas

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Vicente Calderón stadionas
Oficialus pavadinimas Estadio Vicente Calderón
Vieta Madridas, Ispanija
Atidarytas 1966 m. spalio 2 d.
Savininkas Atlético Madrid
Operatorius Atlético Madrid
Paviršius Žolė
Architektas Javier Barroso
Miguel Ángel García Lomas
Talpa 54 960 sėdimų vietų
Lauko matmenys 105 x 70 metrai
Nuomininkai Atlético Madrid

Vicente Calderón stadionas yra futbolo stadionas Madride, Ispanijoje. Namų rungtynes žaidžia La Liga klubas Atlético Madrid. Pirmasis stadiono pavadinimas buvo Manzanares, bet 1971 m. liepos 14 d. buvo pakeistas į Vicente Calderón, klubo prezidento garbei.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Vicente Calderón stadione dažnai vyksta tarptautinės Ispanijos vyrų futbolo rinktinės varžybos. Nuo 2003 m. yra priskirtas prie penkių žvaigždučių UEFA elitinių stadionų.

1961 m. kovo 17 d. Javier Barroso nupirko žemės sklypą naujam stadionui pastatyti. Naujasis stadionas buvo pradėtas styti tais pačiais metais vietoje seno Estadio Metropolitano de Madrid.

1966 m. spalio 2 d., su 62 000 vietų Estadio Manzanares, buvo oficialiai atidarytas. Atidarymo dieną vyko futbolo varžybos prieš Valencia CF. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 1–1. Vicente Calderón stadione pirmasis Madrido derbis buvo sužaistas 1967 m. balandžio 16 d., tarp Atlético ir Real Madrid CF. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 2–2.

Po stadiono rekonstrukcijos, 1972 m. gegužės 23 d. buvo naujai atidarytas. Atidarymo dieną stadione lankėsi Francisco Franco ir Chuanas Karlosas I bei kiti šalies vadovai. Buvo surengtos tarptautinės draugiškos varžybos tarp Ispanijos ir Urugvajaus rinktinių. Šeimininkai laimėjo rungtynes 2–0. Įvarčius pelnė Oscar Valdez ir Jose Eulogio Garate.

Po neeilinio visuotinio akcininkų susirinkimo, vykusio 1980 m. birželio 4 d., buvo pritarta stadiono rekonstrukcijai, 1982 m. XII pasaulio futbolo čempionatui. Rekonstrukcijos architektas buvo Juan José Barroso.

Be futbolo, stadione vyko ir muzikos renginiai.

1982 m. pasaulio futbolo čempionatas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Stadione vyko trys 1982 m. XII pasaulio futbolo čempionato susitikimai:

Galerija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]