Utenos regioninis profesinio mokymo centras

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Koordinatės: 55°29′42″š. pl. 25°37′38″r. ilg. / 55.494929°š. pl. 25.627219°r. ilg. / 55.494929; 25.627219

Utenos regioninis profesinio mokymo centras
Utenos regioninis profesinio mokymo centras herbas
Utenos regioninis profesinio mokymo centras
Adresas Aukštaičių g. 5, Utena
Direktorius(-ė)
Mokinių skaičius
Įkūrimo data 2000 m.
Uždarymo data {{{uzdarimo data}}}
Išleista laidų
Pedagogų skaičius

Utenos regioninis profesinio mokymo centras – profesinio mokymo įstaiga, įsikūrusi Utenoje, Aukštaičių g. 5, teikianti pirminį ir tęstinį profesinį mokymą dėstomąja lietuvių kalba. Įstaigą įkūrė Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, jos kodas 111965099, teisinė forma viešoji įstaiga.

Profesinio mokymo centras teikia mokiniams ir suaugusiems profesinį, pagrindinį ir vidurinį išsilavinimą, kvalifikacijos tobulinimą ir perkvalifikavimą. Čia vykdomas antrojo, trečiojo ir ketvirtojo ISCED 97 lygmens profesinis mokymas pagal formaliojo pirminio ir tęstinio profesinio mokymo programas su įprasta vyraujančia dalykine specializacija ir teoriniu bei praktiniu ugdymu. Mokymas teikiamas ne jaunesniems, kaip 14 metų asmenims. Programos trukmė - 1-4 metai.

Utenos regioninis profesinio mokymo centras.JPG

Rengiami apdailininkai (statybininkai), staliai, virėjai, maisto pramonės darbuotojai, automobilių mechanikai, prekybos įmonių vadybininkų padėjėjai, barmenai, padavėjai, viešbučių darbuotojai.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1983 m. rugsėjo 1 d. buvo įsteigta 58–ji vidurinė profesinė mokykla. Tuo metu į mokyklą buvo priimti 162 moksleiviai mokytis šių specialybių: maisto pramonės įrengimų derintojai, mėsos išpjaustytojai ir dešrų formuotojai, sūrių gamintojai ir formuotojai, traktorių, automobilių, žemės ūkio paskirties mašinų šaltkalviai-remontininkai, pieno produktų meistrai.

2000 m. liepos 1 d. reorganizavus aukštesniąją žemės ūkio ir maisto pramonės mokyklą įkurtas Utenos regioninis profesinio mokymo centras.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]