Unreal Engine

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
(Nukreipta iš puslapio Unreal Engine 3)
Jump to navigation Jump to search
Unreal Engine
Unreal Engine logo and wordmark.png
KūrėjasEpic Games
Pirmoji versija1998 m. gegužės mėn.
Stabili versija4.20
TipasŽaidimo variklis
Svetainėwww.unrealengine.com

Unreal Engine – žaidimo variklis, sukurtas įmonės „Epic Games“. Pirmąkart atvaizduotas 1998 m. pirmojo asmens šaudyklėjeUnreal“, nuo to laiko jis tapo pagrindu tokiems žaidimams kaip „Unreal Tournament“ serija, „Gears of War“, „BioShock“ ir t. t. Nors iš pradžių kurtas pirmojo asmens šaudyklėms, variklis buvo sėkmingai panaudotas ir daugelyje kitokio žanro kompiuterinių žaidimų, įskaitant stealth, MMORPG ir RPG.

Variklio kodas buvo parašytas C++ kalba, jis pasižymi dideliu portatyvumu, šiandieną juo naudojasi daugelis žaidimų kūrėjų. Sumuojant visas jo versijas variklis palaiko Microsoft Windows, Linux, Mac OS bei Mac OS X, SteamOS, HTML5 platformas asmeniniams kompiuteriams, Dreamcast, GameCube, Xbox, Xbox 360 bei Xbox One, PlayStation 2, PlayStation 3 bei PlayStation 4, PSP, PS Vita, Wii, Wii U, Nintendo Switch ir kitas žaidimų konsoles, taip pat iOS ir Android mobiliąsias sistemas bei virtualios realybės įrangą (SteamVR/HTC Vive, Oculus Rift, PlayStation VR, Google Daydream, OSVR ir Samsung Gear VR).

Naujausia versija (UE4) skirta Microsoft DirectX 10–12 (Microsoft Windows, Xbox One, Windows RT), taip pat OpenGL (Mac OS X, Linux, PlayStation 4, iOS, Android), ir JavaScript/WebGL (interneto naršyklės su HTML5).

Versijos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Unreal variklių 1, 2, 3 versijų palyginimas

Unreal Engine 1[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

1998 m. kartu su žaidimu „Unreal“ pasirodžiusi versija pasižymėjo rendering (atvaizdavimo), susidūrimo detekcijos funkcijomis, taip pat dirbtiniu intelektu, kompiuterių tinklo palaikymu, skriptavimu ir failų sistemos valdymu. Unreal Engine 1 suteikė pažangesnius vaizdo į rastrinį keitimo įrankius[1] ir spartesnį renderinimo būdą naudojant Glide API, kuris buvo kurtas konkrečiai „3dfx“ grafikos apdorojimo įrenginiams (GPU)[2] ir turėjo OpenGL bei Direct3D palaikymą. Didžioji dalis žaidimo turinio buvo įdiegiama UnrealScript skriptų kalbos pagalba.

Variklis išpopuliarėjo dėl jo modulinės architektūros ir skriptų kalbos, kas suteikė lengvesnį būdą kurti žaidimų modus.

Unreal Engine 2[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Unreal Engine 2 žaidime „Killing Floor“

Antroji Unreal variklio versija debiutavo „America's Army“ žaidime. Šioje versijoje visiškai buvo perrašytas branduolio kodas ir vaizdavimo variklis, buvo įtengruota UnrealEd 3 tvarkyklė. Taip pat daug kitų variklio elementų buvo atnaujinti, pagerintas vaizdavimas ir fizika. Buvo įdiegtas GameCube ir Xbox palaikymas. PlayStation 2 konsolės palaikymas jau buvo integruotas UE1 versijoje. Tačiau paskutinis oficialus atnaujinimas šioms konsolėms išėjo 2002 m. balandžio mėn., tad trečios šalies kūrėjai vėliau turėjo patys pakartotinai atnaujinti variklį, kaip tai buvo padaryta variklį pritaikant Wii, X360, PS3, PSP ir 3DS.

Versija UE2.5 pagerino atvaizdavimo efektyvumą, buvo įdiegta transporto priemonių fizika ir 64 bitų sistemos palaikymas.

Unreal Engine 3[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Unreal Engine 3 žaidime „The Ball“

Trečioji Unreal variklio versija buvo sukurta DirectX 9–11 versijoms (Windows ir Xbox 360), OpenGL (PlayStation 3, OS X, iOS, Android), Stage 3D (Adobe Flash Player 11), JavaScript/WebGL (HTML5)[3] bei PlayStation Vita ir Wii U.[4] Labiausiai buvo patobulintas vaizdavimas, kuris palaiko daug pažangių technologijų tokių kaip HDRR, pikselių apšvietimas ir dinamiški šešėliai. Visi šie atnaujinimai suteikė daug realistiškesnį vaizdą. „Epic“ pranešė, kad Unreal Engine 3 veikia tiek Windows 8, tiek ir Windows RT.[5]

Be žaidimų pramonės, UE3 taip pat buvo naudojamas kine ar televizijoje kuriant siurrealistinius animuotus vaizdus ar filmuojant aktorius priešais žaliąjį ekraną, taip juos įkomponuojant į kitą filmuotą medžiagą.[6]

Unreal Engine 4[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Markas Reinas (Mark Rein), „Epic Games“ bendrovės viceprezidentas, 2005 m. rugpjūčio 18 d. atskleidė, kad 4-oji Unreal variklio versija kuriama jau apie 2 metus.[7] Dar pasakė, kad šioje versijoje didesnis dėmesys bus skiriamas žaidimų konsolėms negu asmeniniams kompiuteriams.[8] Unreal Engine 4 skirta naujosios kartos žaidimų konsolėms ir AK techninei įrangai.

Viena iš pagrindinių UE4 savybių turėjo būti visuotinė realaus laiko apšvietimo technologija,[9] tačiau ši savybė buvo pakeista panašiu, bet mažiau skaičiavimų reikalaujančiu algoritmu, baiminantis, kad žaidimų konsolėse gali nukentėti duomenų apdorojimo kokybė.[10] Tapo lengviau atnaujinti variklio kodą; buvo sumažintas iteracijos laikas ir leista tiesiogiai atnaujinti C++ kodą. „Kismet“ funkcija leidžia kūrėjams tiesiogiai regėti kodą testavimo metu. Programuotojas gali peršokti prie išeities kodo ir jį redaguoti.[11] Tapo daug paprasčiau spragtelėti ant elementų žaidime, norint pakeisti žaidimo pasaulį.

Unreal Development Kit[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Unmechanical“ buvo sukurtas su UDK

Nors žaidimų modų kūrėjams Unreal Engine 3 kodas buvo prieinamas, platinti ir parduoti žaidimus, kurie naudoja UE3, buvo galima tik turint licenciją. Tačiau 2009 m. lapkritį „Epic“ išleido Unreal Development Kit (UDK), kūrimo įrankių programinę įrangą, prieinamą plačiajai visuomenei. Pasak EULA, žaidimų kūrėjai gali parduoti savo žaidimus sumokėję „Epic“ 99 JAV dolerius ir taip pat 25 % autorinio honoraro nuo pajamų, gautų už bet kokią su UDK susijusią produkciją, kurios pajamos viršija 50 000 JAV dolerių.[12] 2010 m. buvo įdiegtas iOS palaikymas. 2011 m. rugsėjo duomenimis, iOS, OS X ir Windows platformos palaiko UDK pagrindu sukurtus kompiuterinius žaidimus.

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Išnašos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]