Tomb Raider: The Angel of Darkness

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Tomb Raider: The Angel of Darkness
Kūrėjas Core Design
Leidėjas Eidos Interactive
Dizaineris {{{dizaineris}}}
Kompozitorius {{{kompozitorius}}}
Išleidimo data 2003 m. birželio 20 d. (JAV)
Žanras (-ai) nuotykių, veiksmo
Režimas Vieno žaidėjo
Reitingai ESRB: Teen
Platforma Windows, PlayStation 2, Mac
Versija
Variklis
Platinimas
Licencija {{{licencija}}}
Pirmtakas Tomb Raider Chronicles
Kitos dalys Tomb Raider

Tomb Raider: The Angel of Darkness (liet. „Kapų plėšikė: tamsos angelas“) – 2003 m. video žaidimas „PlayStation 2“, „Windows“ ir „Mac“ sistemoms. Tai vieno žaidėjo nuotykių ir veiksmo žaidimas, 6-oji „Tomb Raider“ žaidimų serijos dalis, pasakojanti apie anglų archeologės Laros Kroft nuotykius.

Žaidimas susilaukė nevienareikšmio vertinimo, daugelio kritikų įvertintas neigiamai. Metacritic svetainės kritikų apžvalgų įvertinimų suvestinės vidurkis − 52 balai iš 100 (PS2 platformai).[1]

Žaidimo parduota 1,25 mln. kopijų PlayStation 2 konsolei.[2] Bendras pardavimų skaičius viršijo 2 mln. kopijų.[3]

PlayStation 2 leidimai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

  • JAV, 2003 m. birželio 20 d.
  • Europa, 2003 m. liepos 4 d.
  • Japonija, 2003 m. spalio 23 d.

Apie žaidimą[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

„Tomb Raider: The Angel of Darkness“ yra vieno žaidėjo žaidžiamas nuotykių-veiksmo žaidimas. Veiksmas vyksta kompiuterinės grafikos 3D aplinkoje iš trečiojo asmens perspektyvos. Tai yra pirmas „Tomb Raider“ žaidimas „PlayStation 2“ žaidimų konsolei, bei paskutinis, sukurtas britų „Core Design“ studijos. Po nepalankių atsiliepimų apie žaidimą ir prastų pardavimų (lyginant su ankstesnėmis „Tomb Raider“ dalimis), žaidimo leidėjas „Eidos Interactive“ sekančią frančizės dalį patikėjo įgyvendinti JAVCrystal Dynamics“ studijai.

Žaidimas buvo kritikuotas dėl prasto valdymo schemos įgyvendinimo, dėl kurios žaidimo herojė Lara Kroft juda „kaip sunkvežimis“, ir daugelio programinių klaidų, dėl kurių žaidimas tiesiog užstrigdavo tiek „PlayStation 2“, tiek „Windows“ sistemose. Kartais Lara galėdavo nukristi pro laikančią platformą. Žaidimo grafikos elementai kartais nebūdavo vaizduojami pereinant į kitą „kambarį“ ir žaidimo variklį reikėdavo paleisti iš naujo. Žaidime suteiktas neribotas skaičius eigos išsaugojimo galimybių. Nauja „Tomb Raider“ frančizės istorijoje yra tai, kad Lara gali kovoti su priešininkais artimoje kovoje kumščiais ir kojų spyriais. Larai kybant rankomis yra įvestas laiko limitas, kuriam išsekus baigiasi Laros jėgos ir ji nukrenta. Žaidime nėra buvusiems „Tomb Raider“ žaidimams būdingo Laros treniruočių kambario, Lara negali naudotis tradiciniais dviem pistoletais.

Į žaidimą įterpta stealth elementų: Lara gali sėlinti, nepastebėta pažiūrėti pro sienos kampą. Yra RPG elementų – žaidimo eigoje Lara įgauna savybių bėgti greičiau, nušokti toliau. Žaidime galima rasti šovinių ir įvairių ginklų tipų. Randamais medicininiais „batonėliais“ ir pagalbos rinkiniais Lara gali gydytis ir suteikti kitokių pranašumų: padidinti ištvermę ir pan. Žaidimo veiksmas vyksta dviejose vietose: Paryžiuje ir Prahoje. Žaidimas turi detektyvo elementų. Larai reikia išsiaiškinti, kodėl buvo nužudytas jos draugas prof. Werner Von Croy (iš žaidimo „Tomb Raider: The Last Revelation“). Pačioje žaidimo pradžioje, vykdant dialogus tarp veikėjų, galimas skirtingų atsakymų variantų pasirinkimas. Dar viena naujiena žaidime yra ta, kad keliuose „kambariuose“ valdomas kitas herojus – Kurtis Trent, kurio valdymas lygiai nepatogus, kaip Laros.

Siužetas[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

DĖMESIO: toliau atskleidžiamos kūrinio detalės

Paryžiuje siaučia serijinis žudikas, pramintas Monstrum. Prof. Werner Von Croy pasikviečia Larą į savo namus Paryžiuje, norėdamas paprašyti jos pagalbos surasti 5 dailininko Obscura paveikslus. Šie paveikslai slepia mitinį galios artefaktą, sukurtą XV a., vadinamojo Juodojo Alchemiko Erkharto (Black Alchemist Erckhardt). Senovės draugija, norėdama paslėpti galios artefaktą, įgaliojo dailininką vienuolį Obscura pertapyti paveikslus. Obscura juos pertapė, bet kartu sukūrė 5 graviūras, kurios slepia šių paveikslų būvimo vietą. Pokalbio su Lara metu prof. Werner Von Croy nužudomas. Lara partrenkiama ir atsigavusi pamato kraujo pėdsakus ant savo rankų.

Žmogžudystė priskiriama Monstrum. Paskutine, iš nužudymo vietos išeinančia, pastebėta juodaplaukė moteris su ilga kasa. Lara tapo įtariamuoju, policijos persekiojamu Monstrum ir turi išsiaiškinti, kas nužudė jos draugą ir siekia užvaldyti senovinį galios artefaktą, kuris, pagal mitą, turėtų atgaivinti pusiau angeliškas, pusiau žmogiškas būtybes – biblijinių laikų nefilimus (Nephilim). Į įvykių seką įsitraukia paslaptingas kitas senovinių artefaktų medžiotojas ...

Šaltiniai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Nuorodos[redaguoti | redaguoti vikitekstą]