Sudano vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Sudano vėliava

Sudano vėliava buvo įteisinta 1970 metų gegužės 20 dieną. Sudano vėliavoje vyraujančios spalvos atspindi arabiškojo nacionalizmo simbolius. Ši vėliava buvo kuriama imant pavyzdį iš kai kurių arabų šalių, jau buvusių suvereniomis – Egipto, Sirijos, Irako. Kuriant šią vėliavą buvo manoma, kad ateityje bus sukurta arabų šalių federacija tuo būdu siekiant vėliavas sukurti kuo panašesnes viena į kitą.

Sudano vėliavoje vyrauja keturios stalvos: raudona – simbolizuojanti kančias bei netektis, kovojant už laisvę Sudane ir kitose arabų šalyse; balta – taika, meilė ir tyrumas; juodaXIX a. 89 dešimtmečiais vykusio mahdisų judėjimo, kovojusių prieš britus, vėliavos spalva; žaliaislamo bei žemės ūkio simbolis.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Sudano vėliava (19561970)

Prieš 1969 metų Gafaro Nimerijaus (Gaafar Nimeiry) įvykdytą perversmą, oficiali vėliava buvo trispalvė, sudaryta iš mėlynos, geltonos ir žalios spalvų. Viena iš galimų vėliavos pakeitimo 1970 metais priežasčių buvo Sudano kaip valstybės siejimas savęs su Arabų šalimis nei su Afrikos valstybėmis.