Ruandos vėliava

Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
   Šiam straipsniui ar jo daliai trūksta išnašų į patikimus šaltinius.
Jūs galite padėti Vikipedijai pridėdami tinkamas išnašas su šaltiniais.
Ruandos vėliava

Ruandos vėliava buvo įteisinta 2001 metų spalio 25 dieną.

Vėliavos pagrindą sudaro trijų spalvų trispalvė, kurios dvi juostos yra vienodo formato, užimančios pusė visos vėliavos ploto. Likusi viršutinė juosta užima kitą pusę vėliavos.

Ruandos respublikos vėliavoje vyrauja trys spalvos: mėlyna, užimanti pusę vėliavos, bei geltona ir žalia spalvos. Vėliavos mėlyno fono dešiniajame kampe vyrauja saulės simbolis, kuris dominuoja tik nedaugelyje šalių. Šioje vėliavoje žydra spalva simbolizuoja taiką ir laimę šioje karo, nepritekliaus bei genocido išsekintoje šalyje, geltona spalva simbolizuoja ekonomikos progresą, kuris labai reikalingas šiai vienai skurdžiausių bei mažai gamtinių resursų turinčiam kraštui, žalia – viltį kada nors šiai šaliai tapti turtingai. Saulės simbolis – taiką ir vienybę tarp Ruandos tautų, kurių santykiai praeityje atnešė vien negandas ir nuoskaudas.

Istorija[redaguoti | redaguoti vikitekstą]

Ruandos vėliava 1962–2001 metais

Ruandai priklausant Vokietijos Imperijai, 1914 metais buvo nutarta kiekvienai kolonijai suteikti vėliavą, atspindinčią šios teritorijos specifiškumą. Iki 1918 metų Ruanda buvo Vokietijos Rytų Afrikos dalimi ir šioje teritorijoje oficiali buvo pastarosios teritorijos vėliava. Vėliavos formatas buvo toks, koks ir Namibijos Respublikos, kuomet ji priklausė Vokietijos Imperijai. Skirtumas buvo tik emblema, kurioje buvo pavaizduotas liūtas. Nuo 19181962 metų, šiai šaliai priklausant Belgijai, įteisinta buvo atitinkama Belgijos administracijos vėliava.

Daugelis Afrikos buvusių kolonijų atgavusios nepriklausomybę tuojau keisdavo vėliavas. Kaip ir daugelis Afrikos šalių, Ruanda irgi nebuvo išimtis keičiant savo vėliavą. 1962 metų liepos 1 dieną, šaliai tapus nepriklausomai, buvo įteisinta naujoji vėliava, kuri egzistavo iki 2001 metų, kuomet buvo įteisinta dabartinė. Senoji vėliava bene unikaliausia iš kadaise egzistavusių, ši raudonos, geltonos bei žalios vertikalių spalvų trispalvė buvo unikali tuo, kad joje (geltonajame fone) buvo raidė – didžioji raidė R, kuri simbolizavo šalies pavadinimą. 2001 metais, siekiant mažinti pilietinio karo bei genocido žaizdas (vėliava daugeliui asocijavosi su genocidu), ši vėliava buvo pakeista.